Lisede Popüler Olan Dört Burç   

Ergenlik çağlarının büyük bir kısmını kaplayan lisede, gençler kimlik arayışında olur. Hepsinin kendini ifade ediş biçimi farklıdır. Bazıları çabuk olgunlaşırken bazıları yaşının verdiği çocuk ruhunu yansıtır. Öğrenciler buluğ çağının enerjisiyle okul çevresinde kendini gösterme eğilimindedir. Dışa dönük burçlar elementlerinin etkisiyle daha girişkendir ve diğerlerine göre öne çıkar. Bunlar belli özellikleriyle lisenin en popüler öğrencilerine dönüşürler.

Havalı Aslanlar

Her konuda iddialı olan Aslanlar popülarite için ellerinden geleni yaparlar. Tavırları daha lise çağlarındayken havalıdır. Dikkat çekici ve şık giyinip gözleri üzerlerine çekmeyi başarırlar. Kızları havai, erkekleri karizmatik diye nitelenir. Okuldaki sosyal kulüplere üye olur, orada da öne çıkmaya çalışırlar. Hükmetmeyi seven Aslanlar, sınıfta grup çalışması yapılacak projelerde kendi fikirlerini dayatmak isterler. Baskın kişilikleriyle çoğu kez amaçlarına ulaşırlar. Kendilerine rakip gördükleri öğrencileri ekarte ederler. Eğlenmeyi seven Aslanlar dersi kaynatmaya bayılır. Arkadaş gruplarıyla şakalaşıp sınıfta mizah ortamı yaratırlar. Gösterişli tavırları ve popülariteleriyle karşı cinsi etkilemekte üstlerine yoktur.

Lider Koçlar

Koçlar en asabi ve asi ergenler listesinin başını çeker. Buluğ çağının da etkisiyle aşırı girişken ve coşkulu olurlar bu dönemde. Lider ruhlu kişilikleriyle okulun popüler öğrencileri arasına girerler. Öncülük ettikleri bir arkadaş grupları olur. Birlikte yer içer, güler ve kavgaya hep beraber atılırlar. Kimseden çekinmeksizin cesurca dövüşürler. Hadiselere çok fazla bulaştıkları için sık sık müdürlerden ve öğretmenlerden fırça yerler. Yaramaz öğrenciler olmalarına karşın derslerde aktiftirler. Rekabeti sever ve ödevlerine hırsla çalışırlar. Hiçbir yarışın gerisinde kalmaya tahammülleri yoktur. Sporla araları iyi olup hiperaktiftirler. Futbol, basketbol, voleybol gibi okul kulüplerine üye olurlar.

Konuşkan İkizler

Hava grubu mensubu bir burç olarak konuşkan ve iletişimi yüksek öğrencilerdir. Keskin zekaları ve pratik düşünme kabiliyetleriyle her konuda iddialı olurlar. Hem sempatik tavırları hem de zihinlerinin verdiği çekicilikle okulun popülerleri arasına girerler. Sevgili bulmakta zorlanmazlar. Çeneleri ve tatlı serseri tavırlarıyla hoşlandıkları kişileri kolayca tavlarlar. Fırlama ve şakacı halleriyle sınıfı eğlendirirler. Esprileri orijinal ve biraz alaycıdır. Çok fazla gürültü yaptıkları ve dersleri kaynattıkları için zaman zaman öğretmenlerden uyarı alırlar. İşlerine geldiği gibi davranır, bazen yalan söylerler. Derslere fazla iştirak etmeseler de çalıştıklarında başarılı olurlar. Sayısal dersleri çabucak kavrarlar. Arkadaş çevreleri tarafından sevilir ve ilgi görürler.

Alımlı Teraziler

Terazilerin dış görünümlerinin ve zarafetlerinin verdiği bir çekicilikleri vardır. Lisede görsellik önemli olduğu için, bu çekicilik onlara popülarite katar. Okulun güzel kızları ve parlak çocukları bu gruptandır. Tavırları kibar ve alımlıdır. Derslerle pek ilgili olmayıp daha çok kendilerine özen gösterirler. Kıyafetleri stildir ve modaya uygundur. Trendleri çok iyi takip eder ve uygularlar. Sosyal olarak da dinamik ve dışa dönüktürler. Okul içerisindeki aktivitelere katılmayı severler. Sınıf arkadaşlarıyla iletişimleri kuvvetli ve sıcaktır. Genel olarak kimseyle aralarını bozmaz uyum içinde takılırlar. Çekicilikleriyle hem sınıf hem de okul içerisinde dikkat çekerler. Beğenenleri çoktur ve sık sık arkadaşlık teklifleri alırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.