Lanvin 2019 İlkbahar-Yaz Erkek Koleksiyonunu Hangi Burçlar İçin Tasarladı

Erkek gardırobu dendiğinde aklınıza takım elbiseler, sade gömlekler, tişörtler, yazlık beldelerde giyilen şortlar ve aksesuar olarak da sadece sırt çantaları geliyorsa yeni dönem dinamiklerinden epey uzaktasınız demektir. Yeni neslin davranış ve sokak stillerinden etkilenen tüm tasarımcılar her geçen gün gençleşme ve farklılaşma yolunda dev adımlar atıyor. Lanvin 2019 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu da bu değişime en fazla ayak uyduran markalardan biri.

Sezonun trendlerinden olan dev cepler, kısa tişörtler, kat kat giyilen gömlek ve tişörtler, upuzun ya da kısacık paçalar, dev oversizelar, retro gömlekler; hepsi Lanvin koleksiyonunda yer alıyor. Biz de trendlerin ardında kalmayan Lanvin 2019 İlkbahar-Yaz Koleksiyonunu inceleyerek bazı burçlara göre ayırdık. Bakalım senin burcun Lanvin tasarımdan sınıfı geçebilecek mi?

Boğa Burcu

Kaliteli kumaş aşığı Boğa burcunu kalbinin tam ortasından vuran Lanvin, neredeyse couture işçiliği kadar muntazam işlenmiş renkli dökümlü pantolonları ile klasik ve zevkli giyim tarzından ödün vermeyen Boğa burcunun bile aklını çelecek. Özellikle ceketlerindeki sadelik her sezon kullanılabilecek tarzda. Bu da maliyet bilincine tutkuyla bağlı Boğa burcu erkeğini oldukça etkileyen bir unsur. Koleksiyonda bulunan deri kumaş tasarımlarından Boğa burcunun rengi yeşil tonlarında olanını seçtik.

İkizler Burcu

Neyse ki modacılar oversizedan vazgeçmiyor ki modern ve rahat tarzda giyinme konusunda fazlasıyla inatçı olan İkizler burcu her sezon mutlu oluyor. Böylece oda dolabına her koleksiyon ve tasarımcıdan bir parça ekleyebiliyor. Lanvin bu sezon İkizler burcu için iki kat oversize paltoları tasarladı diyebiliriz. Özellikle takım elbiselerin üzerine giyilebilecek hem uzun hem de kısa seçenekleri mevcut. Ayrıca Hip Hop stili kat kat ve bol giyinme yine trend.

Başak Burcu

Başak burcunun minimalist stiline biraz yorum katıyor Lanvin. Merserize kazaklar, dökümlü pastel tonlarında pantolonlar, bej renk tek düğmeli ceketler ile Başak burcu erkeğinin gardırobuna rahatlıkla giriş yapacak. Detayların aşığı Başak burcu erkeği için Lanvin tasarımlarının derin incelemesini yaptığımızda ise ayakkabı, aksesuar ve el çantaları konusunda pek anlaşabilecek gibi görünmüyor.

Terazi Burcu

Uyumlu, şık ve zarif tasarımlar Terazi burcu hem erkeği hem de kadını için vazgeçilmezdir. O nedenle Terazi burcu için bir tasarımcıdan parça seçerken ilk bu unsurları ele alıyoruz. Lanvin koleksiyonunu da bu şekilde incelediğimizde ilk gözümüze çarpan kusursuz işçilikte yapılmış paltoları oluyor. Şık giyime kendini adayan Terazi burcu için renkli paltolardan kırlangıç yaka ve bordo trençkot mükemmel bir seçim olacaktır. Böylece riske girmeden şık olabilirler. Renk konusunda kararsız kalan Terazi burcu erkekleri için koleksiyondaki aynı model fakat farklı renklerde yer alan paltoları incelemelerini öneriyoruz.

Akrep Burcu

Seksi ve baştan çıkarıcı görünümlerin hepsine aşık olan Akrep burcu erkeği de deri kumaşa Akrep kadını kadar düşkün. Lanvin de sanki bu düşkünlüğü biliyormuşçasına, Akrep burcunun renkleri olan hem kırmızı hem de siyah deri ceket tasarladı. Kırmızı kamuflaj deseninden volan deri ceket ile siyah deri ceket birbirinin aynı olmasına rağmen beğendiği şeye tutkuyla bağlı olan Akrep burcu erkeği iki tasarımı da dolabına ekleyebilir. Ayrıca küçük bir bilgi vermek gerekirse bu sezon deri ceketlerin en önemli özelliği uzun boyda olmaları.

Yay Burcu

Kıyafetleri konusunda ne otoritelerin ne de başka insanların fikri umurunda olmayan Yay burcu için önemli olan tek şey giydiği kıyafetin içinde rahat olması. Bunu da tasarımcılar her sezon fazlasıyla sunuyor. Gezgin Yay burçlarının ihtiyacı olan cepler, bu sezonun erkek giyimindeki en önemli trendlerinden biri. Lanvin’de buna kayıtsız kalmamış olacak ki panço, kısa ceket ve uzun ceketlerine fazlasıyla işlevsel cepleri eklemiş. Eh artık Yay burcu erkekleri bavul taşımamak için fazlasıyla doldurdukları sırt çantalarını biraz hafifleterek ceplerini doldurabilir.

Oğlak Burcu

Sorumluluklarına en fazla düşkün olan burç Oğlak burcudur. Planlı ve programlı olması da cabası. Eh durum böyle olunca Oğlak burcundan geleneksel ve ölçülü giyinmesi bekleniyor. O da beklentileri yerine getirircesine temiz, özenli ve derli toplu giyiniyor. Bu özenli görünüm için Lanvin 2019 koleksiyonundan da birkaç parça bulduk. Oğlak erkeğinin takım elbisede en sevdiği renkler olan siyah ve gri farklı yorumlarla karşınızda. Kargo cepli, rahip yaka takım elbiseyi sadece cesareti olan Oğlak erkeklerine öneriyoruz. Şortlu takım elbiseyi ise plaza hayatının parçası olmayan girişimcilere…

Kova Burcu

Kova burcu kadar açık fikirli bir burç daha yok. Bu hayatının her tarafında ona ışık oluyor denebilir. Modaya bakış açısı da bunlardan biri. Öyle ki bu sezon Lanvin özellikle Kova burcu için tasarım yapmış diyebiliriz. Olivier Lapidus’ın tasarımlarındaki çizgileri sadece enine ya da boyuna değil sıra dışı bir şekilde karışık kullanması, çift taraflı giyilebilir neon ve pastel renkteki pardösüsü, kargo cepli takım elbiseleri, birkaç renk gömlekleri hepsi emrine amade. Sanıyoruz ki bu yıl erkek giyimi özgür ruhlu Kova burcunun tekelinde olacak.

Aksesuarlar, Ayakkabılar ve Detaylar

Aşırı kısalan paçalar ile aşırı uzayan paçalar arasında ortası olmayan gençliğe “Sen hangisini istersen?” dercesine paça boyunu tartışmaya açmıyor ve seçimi onlara bırakıyor tasarımcı Olivier Lapidus. Bu konuda erkekler oldukça özgür. Bizim favorimiz ise aşırı uzun olanlar. Yayların da tercihini bu yönde yapacağını düşünüyoruz.

Aksesuarları incelediğimizde Türk erkeklerinin boynunda ne kadar görebiliriz bilemiyoruz ama fazlasıyla kolye göreceğiz bu yıl. Güller Lanvin’in seçtikleri. Romantik Balık erkekleri eğer biraz cesaret de gösterirlerse gül desenli bu aksesuarları severek kullanabilir. Çantalar uzun zaman önce erkek giyiminde sadece sırtta olmayı bırakmıştı. Bu yıl omuzlar kadar elde taşınmak üzere tasarlandılar. Şapkaları da unutmadı Olivier. Gri, bordo ve siyah renklerde yandan ve kafayı tam saran bere şeklinde. Tabii ki deri kumaştan tasarlanmış. Bu şapkalar İkizler erkeklerinin gönlünü fethedebilir diye düşünüyoruz.

Bu yılın ayakkabılarını önermek pek gelmiyor içimizden. Çünkü hepsi ayrı bir kabalık içinde. Mesela bu ayakkabı tasarımlarını bir burca önermeye kalksak neresinden tutarsak tutalım içimize sindiremiyoruz. O yüzden gerçekten beğenenlerin kendine yakıştıracağına eminiz fakat oldukça hantal olan bu modelleri beğenemedik, bu nedenledir ki hiçbir burca da bu tasarımları yakıştıramadık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.