Lafa Gelince Mangalda Kül Bırakmayan Burçlar!

İnsan ilişkilerinde verilen sözler ve kararlılık önemlidir. Bu sayede toplumda güven kazanıp iyi bir izlenim bırakılır. Her burcun belli yetenekleri, bazı konularda ise beceri eksiklikleri vardır. Dolayısıyla önlerine konan her işin üstesinden gelecekler diye bir kaide yoktur. Astroloji dünyasında bazı burçlar var ki lafa gelince mangalda kül bırakmaz, icraata gelince mangalı yakacak ateş bile bulamazlar. Bu burçların ortak özelliği konuşkan veya özgüvenli olmalarıdır. Ortamlarda hava atmaya can atarlar. Bazen de sırf heveslenip işe koyulmak ister ancak devamını getiremezler.

Bilmişlik Taslayan Aslanlar

Zodyak’ın fazla özgüvenli burçlarıdır Aslanlar. Sorsanız onların bilmediği konu yoktur. Pohpohlanmaktan hoşlandıkları için kendilerini öve öve bitiremezler. Her işin üstesinden gelir gibi konuşurlar. Aslında yalan söylemek için böyle konuşmazlar. Kendilerini gerçekten becerikli ve başarılı bulurlar. Üstün yönleri muhakkak var ama her işte iddialı oldukları söylenemez. Bir kere tembellik etmeye bayılır Aslanlar. Çalışkan ve sorumluluk sahibi gibi konuşur kendilerine iş verilince bir bahane bulur yapmazlar. Onların sorumluluk anlamında en büyük problemi tembellikleridir. Yaratıcı konularda ellerine su dökülemez ancak iş icraata gelince bir türlü harekete geçmezler. Bu konudaki umursamazlıklarını dillendirdiğinizde ise çok bozulur hemen savunmaya geçerler. Eleştiriye olan tahammülsüzlüklerinden ötürü haklı bir ağızla meseleyi kendi lehlerine çevirmeye çalışırlar.

Laf Cambazı İkizler

Hava grubunun yetenekli burçlarıdır İkizler. Zihinsel olarak ellerinden neredeyse her iş gelir ancak onların da yapabilecekleri sınırlıdır. Tam bir laf cambazı olup inandırıcılıkları yüksektir. Ağızlarından çıkan her söze kolayca inanırsınız. İkna kabiliyetleri gelişmiştir. Bunda en büyük pay tabii ki iletişim kabiliyetleridir. Kendini sevdiren, çekici ve hoşsohbet insanlar olsalar da  bir tarafları vardır. Tembel veya beceriksiz olmasalar da kararsızdırlar ve çabuk sıkılır İkizler. Lafa gelince çok büyük projelere imza attıklarını söyleyebilirler. Güvenip el sıkışır işleri teslim edersiniz kolayca. Bir süre sonra “Noldu bizim iş?” diye sorduğunuzda “Aklımdasın, hallederiz sıkıntı yok.” diyerek karşı tarafı rahatlatırlar. İlerleyen süreçte beklenen işleri bir türlü gerçekleştirmezler. Sonrasında anlarsınız ki ya fikir değiştirip üzerinde durmak istememişlerdir ya da altından kalkamamışlardır.

Gaza Gelen Yaylar

Bir diğer sözleri lafta kalan burcumuz da Yaylardır. Onların tembel veya beceriksiz olduklarını söyleyemeyiz ancak hevesleri çabuk geçer. Konuşkandırlar ve herhangi bir konunun üstesinden gelebileceklerini düşünürler. Yayları motive eden unsur kolayca gaza gelmeleridir. Büyük bir heyecanla işe koyulabileceklerini söyler, karşılarındakileri de umutlandırırlar. Planlarını sıralarken uzun süre bu işin arkasında duracakmış gibi bir izlenim yaratırlar. Dinamik hareketleri karşılarındakine güven verir. Eğer söz konusu iş düzenlilik gerektirirse vah ki ne vah. Yaylar icraata gelince belki bir süreliğine harekete geçebilirler ancak daha sonra sıkılıp heyecanlarını yitirirler. Aşırı sorumsuz insanlar olmasalar da aynı işi uzun süre yürütmek istemezler. Yapacakları işleri unutup yeni heyecanlara, girişimlere kendilerini kaptırırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.