Lady Gaga’nın Ay Burcunun Akrep Olduğunun 5 Kanıtı

Amerikan müzik endüstrisinin son on yılına damga vuran şarkıcılarından biri de Lady Gaga oldu. Pop müziğin efsanevi ismi Madonna’nın tahtına aday bile gösterilmişti. İlginç ve uçuk sahne kostümleriyle dikkat çekmiş büyük bir şöhrete kavuşmuştu. Bu başarısında etkili olan faktörlerden biri doğum haritasındaki etkiler oldu. Ay burcu Akrep olan ünlü şarkıcının bu etkiyi kanıtlayan 5 özelliğini listeledik.

Uçlarda Gezmesi

Ay’da konumlanan Akrep etkisindeki kadınlar sınırları zorlamaya bayılır. Müziği başladığı ilk yıllarda sıra dışı tarzıyla dikkat çekmişti Lady Gaga. Sahne kostümleri yaratıcı stilinin yanı sıra uç detaylar içeriyordu. Bazen tamamen dana etinden yapılmış bir kostümle, bazen de 20 cm’i bulan topuklularla sahneye çıkarak bedeninin hareket kabiliyetini zorluyordu. Klipleri de kıyafetleri gibi grotesk özellikler taşıyordu. Sado-mazoşist öğelerle kliplerini ilgi çekici kılıyordu. 30’lu yaşlarına doğru giyim tarzı klasikleşse de zaman zaman marjinal giysilerini gardırobundan çıkarmayı ihmal etmiyor.

Duygusallığı

Onun güçlü duruşunun altında duygusal bir kadın yatıyor. Zaman zaman Akrep etkisinin alıngan ruh halini dışa vuruyor. Kendisini ve mesleğini eleştirenlere çok bozuluyor ve medya aracılığıyla sitem ediyor. Kariyerine müzisyen olarak başlasa da son birkaç yıldır oyunculuğa da adım atmıştı. Şarkılar seslendirdiği filmlerde rolüne duygularını katarak canlandırıyordu. “A star is born” filminin şarkısıyla Oscar’ı kucakladıktan sonra göz yaşlarına boğulmuştu. O geceki performansı esnasında şarkıyı, ruhunu katarak hisli hisli seslendirmişti.

Kindarlığı

Ünlü ve göz önünde biri olsa da karanlıkta kalan tarafları var ünlü sanatçının. Bunlardan biri de kindar ve geçmişi unutamayan yönüdür. 19 yaşında müzik prodüktörünün istismarına uğradığını uzun süre sonra kamuoyuna açıklamıştı. Bu olay kendisinde travma yaratmış ve bir türlü hafızasından silememişti. Lady Gaga kendisinin oyunculuğa geçişini eleştirenlere ve performansıyla dalga geçenlere kin duyuyordu. Gittiği her yerde bu kişileri öne sürüyordu ve Oscar adaylıkları sonrası başarısıyla onlardan intikamını aldığını vurguluyordu.

Çekiciliği

Güzellik konusunda çok iddialı olmasa da kendine has bir çekiciliği var Lady Gaga’nın. Ay burcunun Akrep olmasının avantajıyla sıra dışı bir karizma ve seksapelite kazanmış. Girdiği her ortamda dikkat çekmeyi başarıyor. 1.55’lik boyuna rağmen giydiği iddialı kostümlerle fiziğini öne çıkarmayı biliyor. Büyük bir yıldız olmasında müziği ve kostümlerinin yanı sıra star ışığı da etkili oldu. Gizemli ve özgüvenli bakışlarıyla aurasını ortaya koyuyor.

Hırslı Olması

Çocukluğundan beri müzikle iç içe olan ünlü şarkıcı, kendine hedef koymayı seviyor. Tuttuğunu koparan Akrep etkisiyle amacına adım adım ilerliyor. İşini ciddiye alarak disiplinli bir şekilde çalışıyor. Konserlerine günlerce hazırlanıp mükemmel bir sahne performansı yaratmaya çalışıyor. Pahalı kostümleri için kesenin ağzını açarak çok başarılı tasarımcılara sipariş veriyor. Bugüne kadar hayatta istediği ne varsa elde etmeyi başarmış, ödüllerle başarısını tescillemişti. Son olarak yıllarca oyuncu olma hayali kurduğunu ve nihayet hedefine ulaştığını belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.