Küfür Eden Burçlar Aldatmıyor!

Konunun başlığı biraz farklı, öyle değil mi? Ancak Social Psychological and Personality Science dergisinde yayınlanan bir araştırma, günlük hayatında argo kelimeler kullanan ve küfür eden insanların aldatma ihtimallerinin düşük olduğunu öne sürüyor. Hollanda, İngiltere, ABD ve Hong Konglu bir araştırmacıların yürüttüğü çalışmaya göre, durum aslında tam olarak şöyle açıklanıyor: Antipatik bir durum olan küfür etmek hali, kişilerin hislerini kontrol etmeden dışa vurması sonucu ortaya çıkıyor. Yani süzgeç yok, filtreleme yok, samimiyetsizlik yok. Tabii yanlış anlaşılmasın, küfür etmenin savunulur bir tarafı da yok. Orası ayrı konu.

Söz gelimi, küfreden, sözünü sakınmayan, oynamayan insanlar yalan söylemiyor, aldatma konusuyla karakterleri hiç mi hiç bağdaşmıyor. Her şeyi açık açık konuştukları, içlerinden geçeni saklamadıkları için dolambaçlı yollara girme ihtimali kalmıyor. Peki hangi burçlar küfür ediyor, ağzına geleni sansürsüz bir şekilde karşı tarafa iletiyor? Duygularını dizginlemeden her şeyi olduğu gibi ortaya seriyor? Kendini kontrol etmek için çaba sarf etmiyor, bir anlamda kaybetmekten pek korkmuyor.

Aklımıza ilk olarak düşünmeden davranan, karşı tarafın tepkisinden korkmadan sözlerini ortaya koyan, kimi zaman sınırları zorlayarak kavgaya meyilli olan, argo kelimelerin kitabını yazan Koçlar ve ağzından çıkanı kulağı duymayan, içinden geldiği gibi davranan, aklına estiği gibi savruk yaşayan, kimi zaman patavatsız da olabilen Yaylar geliyor. Araştırmalara doğrultusunda bu iki burç, küfür etmeye meyilli yapıları ve içi dışı bir tavırları ile birlikte oldukları insanları aldatmıyor, yalana dolana başvurmuyor. Tabii siz yine de toplum içinde küfür etmeyin, başınızı belaya sokmak için çaba sarf etmeyin.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir