Kraliyet Gelinleri: Diana vs Kate

Prens William ve Kate Middleton, 2011 yılında dünya genelinde 2 milyar insanın izlediği bir düğünle evlendi. Bu tarihten itibaren hepimiz modern çağın peri masalını büyük bir dikkatle izlemeye devam ediyoruz.

Kate; güzelliği, zarafeti, tarzı ve yardımseverliği ile gönülleri fetheden ve trajik ölümü ile akıllarda daha da kalıcı bir yer edinen Leydi Diana’nın gelini. Aynı zamanda kraliyet ailesinin soylu olmayan ilk üyesi. Bu özellikler de Kate’i tüm dünyanın ilgisini çeken bir karakter yapıyor. Giyimi, tarzı, diyeti, makyajı hatta saçını nasıl taradığı üzerine bile konuşuluyor.Ben de sevgili takipçilerim için Leydi Diana ve Kate Middleton’ın doğum haritalarını karşılaştırmaya karar verdim. Keyifli okumalar diliyorum.

Galler Prensesi Diana mı? Cambridge Düşesi Catherine mi?

Galler Prensesi Diana mı? Cambridge Düşesi Catherine mi?

Aslında Diana ve Kate’in benzer özellikleri var. Her ikisi de şefkatli ve mantıklı insanlar. Kate, dışarıdan soğuk ve mesafeli görünüyor ama sevdiklerine karşı çok yumuşak kalpli ve merhametli biri. Her ikisi de ailelerine çok düşkün.

Yardımseverlik ikisinin hayatlarında da önemli bir tema. Özellikle bu konuda çok iyi anlaşacaklarını düşünüyorum. Birlikte hayır organizasyonlarında yer alabilir, yardıma muhtaçlar için ortak projeler yürütebilirlerdi.

Leydi Diana yaşasaydı…

Leydi Diana yaşasaydı…

Leydi Diana yaşasaydı, Kate için çok iyi bir akıl hocası olacağı, ona yol göstereceği kesin. Kraliyet ailesine mensup olmanın yaratabileceği zorlukları çok iyi bilen Diana, bu konuda gelini Kate’e rahatlıkla destek olabilir, onu tehlikelere karşı uyarabilir ve düşmanlardan koruyabilirdi.

Hem Diana hem de Kate esasen oldukça radikal kişiler. Düşünce tarzları sıra dışı ve ikisi de özgürlüğüne düşkün ancak Leydi Diana düşüncelerini dile getirmek konusunda Kate’ten çok daha cesur. Diana, radikal görüşlerini hayata geçirmek için gereken cesarete sahipti. Kate, kurallara karşı gelmek istese de Diana kadar cesur olmadığı için bunu başaramayacak. Kate’in hayatında geleneklerin hep bir önemi olacak bu nedenle de kurallarla yaşamayı ve uyum göstermeyi seçecek.

Bizimle değilsin, Kate!

Bizimle değilsin, Kate!

Magazin basınında çok konuşulan bir konu daha var; Kate’in bir stilinin olmadığı ve Leydi Diana’yı taklit ettiği söyleniyor. Haritasına göre Kate’in sıra dışı ve özgür bir giyim tarzı var.  Ancak bulunduğu konuma uygun görünmek ve eşini en iyi şekilde temsil etmek de Kate için çok önemli, bu nedenle kendi tarzını giyim tercihlerine yansıtamıyor. Kate mümkün olsa renkli şalvarla gezer ama konumu gereği pastel tonlar ve kadınsı ama muhafazakâr kıyafetler tercih etmek zorunda kalıyor.

Prens, evinin prensesini aramış.

Prens, evinin prensesini aramış.

Prens William’ın eş seçimi hakkında da söylenecek bir iki laf var. Prens’in haritasından annesine benzeyen bir eş isteyeceğini söyleyebilirim. Prens, kendisine ve çocuklarına iyi bakan, onları koruyan ve kollayan bir eş istiyor. Bu özellikle Leydi Diana ile benzeşiyor ancak Prens eşinin annesi kadar radikal olmamasını ve kurallara uymasını istiyor. Kısacası Kate, Prens için oldukça doğru bir seçim olmuş.

Kendimizi bir masal içindeymiş gibi hissetmemize sebep olan çiftimize mutluluk diliyorum. Bu arada Kate’e bakıp iç geçiren genç kızlara da bir mesajım var; “Üzülmeyin, Prens Henry hala bekar”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.