Kova’nın En İyi Anlaştığı Burçlar!

Kova burcu insanları, dünyayı aydınlatmak, öğrenilmiş çaresizliklerine tutsak olmuş insanları uyandırmak, teknolojiyi yakinen takip edip gelecek için mümkün olan en ideal toplumsal düzeni kurmak için didinir dururlar! Bu sırada birçok dernek, STK, örgüt, sosyal grup içinde yer alır, olabildiğince fazla insana ulaşmak için çalışırlar! Sosyal çevreleri toplumsal meselelere ışık tutmak için oldukça geniştir, Kova örgütlenmenin, kalabalıkların gücüne inanır, zengin fakir, güçlü güçsüz zulmüne son vermek için uğraşır! Bilgilidir Kova, bilen insanlarla sohbetlere koyulmaktan haz alır! Bakalım Kova en çok hangi burçla anlaşır?

İkizler

İkizler her konuda fikir sahibi olmak, çok daha fazla insanla bir araya gelip network ağını olabildiğince geniş tutmak ister! Merak ettiği her şeyi muhakkak öğrenmek ister, çok da merak eder! Film izlemeye, bilgisayar oyunlarına bayılır! Zira vaktinin tek bir damlasını dahi ziyan etmek istemez, zaten boşta kalırsa da pek çabuk sıkılır! Kova ve İkizler biraz farklı olsa da bilgiyi sever, bolca okur, izler, dinler, öğrenir ve bilgiyi yayarlar! Bildiklerini kendilerine saklamaz, herkesle paylaşır, mümkün olan en fazla sayıda insana ulaşırlar. Bu ikilinin sohbeti uzun sürer.

Terazi

Terazi isminden de anlaşıldığı üzere adalet duygusu en gelişkin olan insandır! Hava grubu insanları genelde kavgadan yana değildirler. Yaşamın türlü deneyimini tatmak isterler, ateş grubu gibi çabucak sinirlenmezler! Bu yüzden adaleti kendileri sağlamak yerine, sulh içinde gerekli adımları atar, toplumsal kurallara uyum sağlarlar! Kova da Terazi de adil, eşit ve dengeli bir toplum içinde yaşamak ister.  Kova alır bayrağını eline çığlık çığlığa sallar, Terazi doğruyu, yanlıştan ayırır, yapılması gerekeni bulur çıkarır ancak kendisi huzursuzluğun içinde yer almaz, fikri olarak katkı sunar! Toplumsal adalet bu ikiliden sorulur!

Aslan

Aslan ile Kova ilişkisi aslında zıt kutup klişesinden torpillidir. Kova toplumda, kötücül tarafta olmayı seçmiş Aslan’larla savaşır! Aslan monarşi ister, Kova demokrasi! Aslan hükmetmek ister, Kova ortaklaşa karar vermek! Kova eşitlik ister, Aslan bir adım önde olmak! Anlayacağınız bu çekişmeli ilişki birbirine çok şey öğretir. Aslan Kova’ya egonun kimi zaman atılım yapmasını kolaylaştıran bir güç olduğunu gösterir, Kova Aslan’a kibrinden uzaklaşıp insanlıkla eşit olduğunu kabul etmesi gerektiğini! Bu ilişkiden ya savaş ya barış doğar ama muhakkak bir şey çıkar!

Koç

Kova Zodyak’ın il ve öncü burcudur! Yaşamına sürekli yenilik girmezse neredeyse ölür! Kim kendini öldürmek ister ki? Koç da sürekli atılım peşinde koşup, zekasını konuşturur, bolca girişimde bulunur! Yenilikçidir Koç, elinde olanı çabuk eskitir, hemen gözünü bir sonraki sürüme, geleceğe daha uyumlu olana, bir üst modele ya da fikre diker! Tıpkı Kova gibi! Koç fikri geliştirir, Kova teknolojik adaptasyonlarıyla icadı yapar, bu ikili hem teknolojiye hem de ekonomiye çok katkı sağlar!

Yay

Zodyak’ta geleneklerinden öcü gibi kaçan, oyunu kendi değerler sistemini kurup ileriye bakmaktan yana kullanan, duygusal bağların yaşamını kısıtlamasına göz yummayan, özgürlüğüne canı pahasına düşkün olan iki burç vardır; Yay ve Kova! Bu ikili harika arkadaş alır! Üç gün görüşür iki sene bambaşka rüzgarlara savrulur! Kimse birbirine hesap sorma hakkını kendinde ne arar ne bulur! Bu ilişki sonsuza uzanır!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.