Kova Kadınının “Orijinal” Olduğunun 6 Kanıtı!

Kim istemez Kova kadını doğmak? Özgürlüğüne tutkun, hürriyetlere sevdalı! Tüm insanlığı duyumsayan koca bir eşitlik savunucusu! Çiçeğin, ağacın, kedinin, tırtılın, kadının, erkeğin özgürce yaşama hakkını en ön sıralarda açtığı sesiyle sloganlayan, hümanist Kova! Yenilikçi; değişime ayak diremek ne kelime, kucak açan kadın, dogmalardan uzak, doğru bilinen yanlışlardan çoktan sıyrılmış! Zekâsı dâhilerden, insan sevgisi şairlerden! Dünya duyarlısı, teknolojinin piri Kova, en akıllı telefonlara pabucunu ters giydirir, Android’lere tövbe ettirir!

Herkes ayrıksı dersin varsın, Tarkan’a kulak ver “Sen Başkasın!”

İnsanların anlamadıkları yerde ellerini çamurla doldurmak, uzanamadıkları ciğerleri karalamak gibi huyları olabilir bazen! E boşuna demiyorlar mucit kafası, dahi zekası var sende! Öyle herkeslerce anlaşılman, sıradan olanlar arasına karışıp çarkın dişlisi olman mümkün değil! Tam da içgüdüsel olarak yaptığın gibi; görende bir enteresanlık hissi yaratman, girdiğin ortamda biraz cool, biraz da ayrıksı duruşunla ayrılman, bazılarınca marjinal, bazılarınca pek farklı olarak adlandırılman; hep yaratıcı zekandan! Öyle saçının rengi, kıyafetinin modeli, kurduğun iki cümleyle yaşıtlarından farklı, arkadaşlarından ayrı değilsin, sen başkasın!

Evlenenler göbekleri salsın, evde kurtlansın, sen laboratuvarında gençliğine gençlik, keyfine gıcır kat!

Evlilik ile arandaki mesafeyi koruduğun, sohbetinden müsaade ricalarıyla uzaklaştığın, konusunu el çabukluğuyla kapattığın, zamane flörtlerinden öcü gibi korktuğun muhakkak! Korkmayıp da ne yapacaksın! Herkes alışmış, telefon şifresi, mail kutusu, ev anahtarı, hayat ipi, uzat bacaklarını bulduğun koltuğa, at çoraplarını kanepenin yanına, toplama bulaşıkları… ne var ne yoksa partnerine teslim etmeye, her kuşun sesi aynı sanıp hizmet beklemeye bayılıyorlar! Sen! Canın ciğerin özgürlüğüne, eşitlik diye bağıran damarlarının sesine kulak tıkayıp, bir tek sana ait olmasıyla mesut olduğun yaşam alanına başkalarını sokmak ister misin? Ama dünya senin gibi başkalarla dolu! O kadar da korkma J

Marjinal değil, orijinal diyeceksiniz!

Diğerlerinden farklı oluşun değil, şahsına münhasır oluşun mevzu bahis! İnsanlar kendi gibi olmayandan, bilip kontrol altına alamadıklarından hep çekinmiş, bir adım geride durmuşlardır! Körün istediği bir göz demiş atalarımız, destursuz masana oturanı da sevmediğine göre, iki kere düşünüp bir konuşsunlar, marjinal deyip biraz da uzak dursunlar, senin için pek ala! Beyninin ne kadarını aktive edersen o kadar “farklı” görünüyorsun malum! Ee Einstein’i sıradan biri mi?

Milenyumda Meydan Larousse’lar raflardan kalktı, meydan boş değil, sana kaldı!

Gel geç gönüllülerden değil, merak ettiği alanda derinlemesine bilgi sahibi olan, ayakları yere sağlam basan, tutarlı bir bilim insanı oldun hep! Hurafelerden uzak, mantıklı olana yakın durdun! Zamanın gereklerine çabucak ayak uydurup, yarınlara kapı araladın! Ansiklopedileri zihnine bir güzel yerleştirdin, tüm sözlülerden pek iyiyle geçtin! Artık denizde kum sende bilgi ama kanaat edip doyar mısın? Şimdi sıra teknolojinin sürekli gelişen yeni bilgisinde! Her gün değişse takibin sağlam, bilgin tamam olur!

Ah bir de şu canlıya beslediğin sevgi olmasa cehaletten çok gem vurur, bilgisize pek yüksekten bakarsın ya! Senin de zaafın bu insan seviyorsun!

Kitabın arka kapağını okuyup üç gün konuşana, vikipedi bilgisini ansiklopedik sanana pek kızarsın da çok üstüne gelinmezse elleşmez, uzağında kalırsın! Bilgisiz karşısında üzülür, bilgili taklidi yapan bilgisiz karşısında en çok öfkelenirsin! Ama senin de huyun! Oyu, çöpü, insanı, hayvanı… doğadaki her canlıyı, eşyayı sever, dertleriyle dertlenmeyi boyun borcu kabul edersin! Herkesin eşit haklara sahip olduğu, birbirini kolladığı bir dünya için nelerini vermezsin!

Senin için aşk fizyolojik bir ihtiyaç, bilim ilerletilmesi gereken bir uğraş!

Duygularını aldırmış olduğunu düşünenlere azıcık kız ama çok da kızma, bilim denen şey duyguları laboratuvar kapısında bırakmayı, eşitlik; merhametten arınıp adil paylaşımın soğukkanlılığıyla karar vermeyi gerektirir! Aşka gelince, ortak paylaşımlarının keyiflendirdiği özel bir arkadaşlık biraz da üremek ve çoğalmak için gerekli hormonel hareketlilik denebilir! Bilmenin tadına varmayan bilmez, araştırmaya bir başladın mı kimseler seni kitabın başından kaldıramaz, elektrikler gitse de sen gitmezsin; teknolojik ışık sağlayıcıların, yoksa mum, yoksa çakmak, yoksa… ampul boşuna mı icat oldu, peki matbaa… bilgiyi öğrenme ve yayma, müthiş bir haz alanıdır! Değil mi Kova?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir