Kova Burcuyla İyi Geçinmek İstiyorsan Bunları Yapma

Egosuz tavırlarıyla “kendi kendime yeterim” mesajı vermeye çalışan Kova burçları, aslında ilgi çekmeye bayılırlar. Bir Kova burcunu uyuz etmek istiyorsan, yapacağın ilk şey onu ilgisiz bırakmak olmalı. Bak bakalım nasıl sinirleniyor. Eğer seni üzdüyse bu yolu deneyebilirsin. Çok kızar ama yine orta yolu bulursunuz. Adeta bir mantık abidesi gibi ortalıkta gezen Kova burçları, inandığı konuları asla tartışmaya açmaz ve taviz göztermez. Açık fikirli ve zeki olduklarının farkında olduklarından zaman zaman sinir bozucu derecede gösterişli davranmaya başlayabilirler. O entellektüel insanı bir anda “BEN BEN BEN” diye başlayan cümleler kurarken görmen mümkün. Şaşırma! Etrafınızda Kova burcu varsa bunları bilmeniz iyi olur.

Yükselen burcunu öğrenmek için tıkla!

Sınırlar Onun İçin Çok Önemli

Arkadaş canlısı olan Kova burçları her ne kadar rahat gibi görünseler de kendi sınırlarına saygı gösterilmesini ister. En basitinden; çat kapı birinin gelmesinden hiç hoşlanmaz. Önceden arayıp haber verilmesini bekler. Sürpriz yapayım derken, fark etmeden sinirden delirtebilirsin. Bu tarz durumlarda alttan almayı beceremeyen Kova burçları, kırıcı davranabilir. Kendi halinde, utandaç görünen Kova burçlarının aslında içinde kopan fırtınaları çok az insan bilir. Çünkü çok az insana gerçek kendini gösterir. Laubali arkadaşlardan, üstleyen akrabalardan hatta zaman zaman sevgilisinden bile sıkılıp kendi kabuğuna çekilmek isteyebilir. Eğer yalnız kalmak istediğini fark edersen, onu yalnız bırak. “Depresyona mı girecek?” korkusuyla üzerine gitmeye başlarsan sinirden köpürür.

Herkesin Fikri Kendine

Özgürlük bağımlısı olan Kova burçları, ilginç bir şekilde kendisiyle aynı fikirde olmayan karşıt görüşlü insanlardan nefret eder. Bu kadar açık sözlü, entellektüel, rasyonel ve egosuz bir insan nasıl böyle negatif bir özelliğe sahip olur, inanın biz de çözemedik ama maalesef öyle. Hararetli tartışmaların en kırıcı lafları hep onlardan çıkar. O parlak zekalarında kurdukları iğneleyici lafları, kendilerine karşı gelenlere karşı öyle bir biler ki söyledikleri zaman deler geçer. Mesafeli hallerini takınıp, can acıtan laflarını tek tek sıralarken inanılmaz soğuk olurlar. Kısa zamanda da bu tavırlarından geri durmazlar. Uzun bir zaman tek haklı kendisiymiş gibi gezinir ortalıklarda. Böyle bir tartışmanın yaklaştığını hissedersen eğer, Kova burcuyla aynı ortamda bulunmamaya çalış.

Karşında Bir Kova Burcu Var!

Yenilikçi ve sıradışı olan Kova burçları kolay kolay beğenmez. Ona göre sıkıcıysan, hemen pat diye mesafe koyar. Sen daha ne olduğunu anlamazsın bile. Çok mu duygusalsın? Arkasına bakmadan kaçar gider. Duyguları anlamakta zorluk çektiği için aşırı duygusal insanları sevemez. Kendisi çok rasyonel ya! Yapısı gereği zaten mesafeli olduğu için insanlarla çok iyi anlaşamaz. Bunlara rağmen Kova burcundan sevgilin veya arkadaşın varsa, zamanla hepsine alışacaksın. Yoksa saydıklarımızın hepsinin sonucunda Kova burcunun sivri diline maruz kalırsın. Sürekli üzülmek istemezsin değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.