Kova Burcunun Öne Çıkan 4 Özelliği!

Özgür, aykırı, soğuk, inatçı, arkadaş canlısı ve tuhaf tavırları. Herkes hakkında az çok bir şey biliyor, onlar ise kendilerini girdikleri her ortamda belli ediyorlar. Peki en çok hangi özellikleriyle biliniyorlar? Gelsin Kovaların en çok öne çıkan 4 özelliği!

Özgür

Bağlasan durmaz, laftan hayatta anlamaz! Kova bu Kova! Özgür kız yanında halt etmiş, asi Kovamız atı alıp Üsküdar’ı geçmiş! Belki bu yüzden evlilik masalları, aşk sandalları hep içini şişirmiş! Ev arkadaşına bile tahammül edemeyen, annesi babasıyla 1 saatten fazla aynı ortamda kalamayan birinden bahsediyoruz burada! Düşünsene bilmem kaç yıl aynı insanla hayatını paylaştığını. Kaynanasının dırdırına katlandığını, kayın pederiyle tavla oynamak zorunda kaldığını! Yok yok, düşünme sen, vazgeç Kovaları baştan çıkarma düşüncesinden.

Aykırı

Her şeye muhalefet olan bir burç söyleyebilir misin bana Abidin? Söyleyemez, çünkü Kovaların çenesinden korkar adamcağız! Neden mi? Çünkü klasik bir Kova burcu, şu kullandığımız muhalefet kelimesini bile fazla geleneksel bulur, kendisine yakıştırmaz. Tabii sözünü de sakınmaz. Yahu ne var bir de kere de tamam desen? Ara yolu bulmayı denesen? Hiç olur mu öyle şey! Paşamızın burnu yere düşer! Aksi bir tavır göstermese benliğini kaybeder!

Mesafeli

Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın değil de bütün yılanlar yalanlar Kovalardan uzak dursun. Zaten kapatmışlar kendilerini fil dişinden kulelerine, derin derin düşünüyorlar bakıp gökyüzüne! Burçlar burç olalı böyle coolluk görmedi yani! Girdiği ortamda bile kaldırıp kafasını kimseye bakmaz, kaldırıma parası düşse eğilip de almaz! En yakınıyla bile gereksiz muhabbet yapmaz, söyleyecek lafı yoksa gevrek gevrek konuşmaz. Karakter sahibi sonuçta, laubaliliğe gelemez hayatta!

Arkadaş Canlısı

Akrabalar memlekette kalsın, flört etmek için birini arasan illaki bulursun. Peki ya arkadaşlar? Her cuma akşamı rakı masasında yapılan konuşmalar, üstüne atılan cilalar? Klasik bir Kova burcu, değil arkadaşı için çiğ tavuk yemeği, koca bir danayı mideye indirir vallahi! Tabii örnek biraz abartılı oldu da Kovaların ne kadar arkadaş canlısı olduğunu da gayet güzel açıkladı. Hatta bir rivayete göre kan kardeşliği bir Kova burcu birinden çıkmış! Acaba bu son söylediğimize inanan biri var mıymış?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.