Kova Burcunun İzlemesi Gereken 10 Muhteşem Film

Her yönüyle örnek insanlar olan Kova burçları için filmleri seçerken zorlanmadığımızı söylersek yalan söylemiş oluruz. Yeri geldi mi dünyanın en duygusalı yeri geldi mi en rasyonel insanı olan Kova burçları umarız listemizdeki filmleri izlerken keyif alır. İşte Kova burçlarının izlemesi gereken 10 film!

10 – Işın Kampı (Camp X-Ray)

Senaryosunu ve yönetmenliğini Peter Sattler’ın üstlendiği 2014 yapımı Işın Kampı (Camp X-Ray) adlı film, Guantanamo hapishanesinde geçen ilginç bir arkadaşlığı konu alıyor. İlkeli ve idealist yapısıyla ön plana çıkan Kova burçlarının çok beğeneceğini düşündüğümüz filmin başrollerini Kristen Stewart ile Peyman Moaadi ikilisi paylaşıyor. Yaşadığı sıkıcı kasabadan bunalan genç kız Irak’a gitme hayaliyle orduya yazılır ama işler düşündüğü gibi olmaz ve Guantanamo’ya gönderilir. İşkence ve istismara uğramış Müslüman erkekleri arasında görevini sürdüren genç kız ile Gitmo’da sekiz yıl hapse mahkum edilen genç adam Ali Amir arasında beklenmedik bir arkadaşlık başlar.

9 – Saksı Olmanın Faydaları (The Perks of Being a Wallflower)

Aykırı Kova burçlarının ruhuna uygun bir film olan Saksı Olmanın Faydaları (The Perks of Being a Wallflower), Stephen Chbosky’in çok ses getiren aynı adlı kitabından beyazperdeye uyarlandı. Yeni jenerasyonun başarılı isimleri Logan Lerman, Ezra Miller ve Emma Watson filmin başrollerini üstleniyor. İlk bakışta sıradan bir gençlik filmi görünse de izlediğinizde bundan daha fazlası olduğunu göreceksiniz. Arkadaşları tarafından görmezden gelinen ve kendi sorunlarıyla boğuşan Charlie, en yakın arkadaşının intihara teşebbüs etmesiyle iyice dibe batar. Aynı sene liseye başlar. Bu yeni okulda tanıştığı iki kardeş, Sam ve Patrick’in kendisini arkadaş olarak kabul etmeleri başlarda imkansız gibi görünse de kısa zaman içerisinde yakın arkadaş olurlar…

8 – Özgürlük Yolu (Into the Wild)

1968-1992 yılları arasında yaşamış Amerikalı gezgin Christopher Mccandless’in gerçek hayat hikayesinin anlatıldığı, Jon Krakauer’in kitabından aynı adla beyazperdeye uyarlanan Özgürlük Yolu (Into the Wild) filminin yönetmenliğini Oscar ödüllü oyuncu Sean Penn üstleniyor. Başrollerini Emile Hirsch ve Vince Vaughn paylaşıyor. Özgür ruhlu Kova burçlarına hitap eden filmde, önemli bir üniversiteden dereceyle mezun olan ama mezuniyetinden sonra istediğinin bu olmadığını fark eden Christopher’ın zorluklarla dolu yolculuğunu anlatıyor. Bankadaki parasını hayır kurumlarına bağışladıktan sonra her şeyi geride bırakan Christopher, hayatını kökünden değiştirecek bazı kişilerle tanışarak, hayatın anlamını ve ölümün kaçınılmazlığını en sert haliyle deneyimleyecektir.

7 – The Post

Entellektüel ve ilkeli Kova burçlarının çok beğeneceğine emin olduğumuz The Post, gerçek bir hikayeden usta yönetmen Steven Spielberg imzasıyla beyazperdeye uyarlandı. Ödüllü oyuncular Meryl Streep ile Tom Hanks’in başrollerini paylaştığı film, 1971’de sızan Pentagon Belgeleri’nin yasal sürecini gözler önüne seriyor.

6 – Dünyanın Bütün Parası (All the Money in the World)

Suç ve dramanın iç içe geçtiği film insancıl Kova burçlarının duygularını harekete geçirecek. Usta yönetmen Ridley Scott imzalı filmin oyuncu kadrosunda ise yok yok! Senaryosunu David Scarpa’nın kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Michelle Williams, Mark Wahlberg ve Christopher Plummer gibi isimler yer alıyor. 16 yaşındaki John kaçırılır. Annesi ise fidye parasını ödeyebilmek için zengin dedenin kapısını çalar ancak ret yanıtını alır!

5 – Yükseltme (Upgrade)

Sezonun sürpriz filmi olan Yükseltme’yi (Upgrade) teknoloji sever Kova burçları dikkatle izleyecek.
Leigh Whannell’in hem yönetmenliğini hem de senaryosunu üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Logan Marshall-Green, Betty Gabriel, Harrison Gilbertson gibi oyuncular yer alıyor. Bilim kurgu, korku dalındaki film konusu ise şöyle: Teknolojinin çok geliştiği bir zamanda Grey Trace, karısıyla birlikteyken acımasız bir saldırıya uğrar. Karısı hayatını kaybederken kendisi de felç olur. Hayattan umudunu kesen Trace, günün birinde bir mucitten tedavi teklifi alır…

4 – Zafere Hücum (Rush)

Ron Howard’ın yönetmen koltuğuna oturduğu Zafere Hucüm (Rush), Formula 1 yarışlarının efsane isimleri James Hunt ve Niki Lauda arasındaki acımasız rekabeti konu alıyor. Formula 1’in en şaaşalı dönemleri olan 70’lerde geçen filmi özgür ruhlu ve sıra dışı olan Kova burçları soluk soluğa izleyecek. Filmin başrollerini yakışıklı aktörler Daniel Brühl ve Chris Hemsworth paylaşıyor.

3 – Herkes Biliyor (Todos lo saben)

İki Oscar ödüllü İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin kendi dilinde çekmediği ilk film olma özelliği taşıyan Herkes Biliyor’un (Everybody Knows/Todos lo saben) başrollerini parmakla gösterilen Penélope Cruz ve Javier Bardem  çifti paylaşıyor. İnsanlara mesafeli duran Kova burçlarının dikkatini çekecek olan film; Buenos Aires’te yaşayan bir kadının kız kardeşinin düğünü için çocuklarıyla birlikte doğduğu topraklar olan İspanya’ya gidişini konu alıyor. Atmosferi ve müzikleriyle ilk 20 dakikasında içinizi ısıtacak olan filmde kadının genç kızının kaçırılmasıyla kabusa dönen bir hikâye anlatılıyor.

2 – Rahatsız Ettiğim için Özür Dilerim (Sorry to Bother You)

İşte sıra dışı Kova burçlarına uygun sıra dışı bir film: Sizi Rahatsız Ettiğim için Özür Dilerim (Sorry to Bother You). Fantastik, komedi türündeki filmin konusu ise şöyle: Çağrı merkezinde telefonla satış yapan Cassius Green bir gün, iş hayatında çok büyük başarılara ulaşmasını sağlayan bir teklif alır. Ancak bu hayat değiştiren şansın onu ürkütücü bir hayata doğru sürüklediğinden habersizdir!

1 – Private Life

Açık fikirli olmayı seven Kova burçlarını derin düşüncelere iteceğini düşündüğümüz Private Life, çocuk sahibi olmak için yıllarca çabalayan ve bu çabasından vazgeçmeyen 40’lı yaşlardaki bir çiftin ziyarete gelen üvey yeğenlerinin onlara verdiği yeni umuttan sonra değişen hayatlarını konu alıyor. Kathryn Hahn, Paul Giamatti, Kayli Carter’ın başrollerini paylaştığı filmin yönetmenliğini ve senaryosunu Tamara Jenkins üstleniyor. İyi seyirler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.