Kova Burcunun İhtiyacı Olan Sevgili Profili!

Kova farklı kişiliğiyle kalabalıklardan ayrılır, uzmanlık geliştirdiği alanda bilgisine muhakkak başvurulur. Cooldur Kova, ilk izlenimi karizmasıyla taçlanır. Serin kanlı duruşuyla genelde ilk adım çekimser atılır, selam kısık tondan verilir ama sosyal ortamlarında toplumsal aksaklıklar için, eşitlik ve özgürlüklerin savunucusu olur, geçmişe takılıp kalmaz, hep ileri bakar Kova! Egosu zaafıdır, zaman zaman fazla alınganlık yapıp çekimser davranabilir. Kova; kendini yüreklendirip özgüvenini tazeleyecek, duygusal ilişkinin özgürlüğü elden bırakmadan keyifle yaşanacak bir harikalar diyarı olduğunu gösterecek ve tüm toplumsal mücadele alanlarında onunla birlikte boy gösterecek bir sevgiliye ihtiyaç duyar.

Özgüveni Öğretmeli!

Kova tüm hümanizmasıyla toplumla birlikte toplum yararına çalışır. Alternatif çözümleriyle çıkar yollar bulur, uzman olduğu alanlarda türlü konuda destekler sunar, yaşama farklı pencereler açar ve geleceğin daha yaşanır bir yer olması için didinir durur! Ama tüm bunları grup halinde yapar! Otorite karşıtıdır ama diktatörün karşısına geçip göğsünü gerdiği, bir başına çıktığı kürsüde itirazlarını en çığlıklı haliyle dile getirdiği görülmez. Bu noktada sahip olduklarını hayata geçirmekte özgüven eksiği yaşayan Kova’ya potansiyelini gösterecek bir sevgili eli değmelidir. Mikrofonu elinden düşürmeyen nice liderin Kova’nın bilgi kırıntısına sahip olmadığını ona göstermeli, yapabilecekleri konusunda onu yüreklendirmelidir. Kimse olmadan da kendine ve topluma yetebileceğine Kova’yı ikna etmelidir. Zira Kova bilgisine çok güvenir, zor ikna olur! Sevgilisinin güçlü bir yapıya sahip olması ve Kova’nın önce saygısını kazanması gerekir. Hem yaptığı iyiliklerle hem de başkalarının gönlünde kurduğu tahtla.

Baş Başa Kalmayı Sevdirmeli!  

Kova sosyal çevresinde var olur, bireysel alanında karanlığa karışır. Sevgilisini de önce arkadaşı yapmak ister, yalnızca sosyal ortamlarında birlikte boy gösterdiği bir ilişkinin sınırlarını baştan çizer. Kova’nın tabularını yıkması, bireysel alanlarına verdiği önemini artırması için, baş başa oldukları anları zihinsel olarak da doyuran bir sevgiliye ihtiyacı vardır. Kova ancak ve yalnızca zeki birine aşık olabilir. Önce zihinsel olarak tavlanmalı sonra güçlü kimliğiyle Kova’yı büyülemelidir. Sevgilinin sahip olduğu hümanizma Kova için çok önemlidir, özgürlüğüne düşkün, zihinsel kapasitesi geniş, zeki ve merhametli biri Kova’yı kalabalıklar içindeki yalnızlığından çıkarıp, mutlu bir ilişki insanı yapabilir. Kova ilgi gördüğü ve kendini özel hissettiği sevgilisinin gösterisiyle duygularla tanışmalı, aşk ilişkisinin arkadaşlığın ötesinde hazlar verdiğini bizzat yaşayarak öğrenmelidir.

Hayattan Keyif Almayı Öğrenebilir!

Geçmişin kapılarını çoktan kapamış, anılarını küflü sandıklarıyla terk edip yarına uzanmış olan Kova anını yaşar ancak gözü hep gelecektedir. Toplumsal alanda verdiği mücadelede dahil olduğu sayısız grupla her gün dünyanın geleceğini kurtarır, tüm canlıyı kuşatan ve herkese eşit haklar tanıyan bir düzen kurmak için çalışır durur. Değişiktir Kova, gelecekten gelmiş, başka bir gezegenden dünyamıza düşmüş gibi biraz da garip ve misyon sahibidir. Aşka zaman yaratmaz, ilişkilerini arkadaşlıklarının ötesine geçirip bireysel alanına taşımaz. Ama hayat kahramanlıkla geçmez, ruhu doymayan insan huzurun gelmesini beklemez. Kova’yı gelecekten bugüne çağırıp, dünyevi hazlarla tanıştıran, dünü o kadar da çöpe atmayıp, bağlantıyı kuran bir sevgili Kova’nın gözünü somut dünyaya açacak, yaşadığı aşkla yüreğine bir köprü kuracaktır. Özgüveni yüksek, sevgisi bol bir sevgili; Kova’nın bireysel yaşamında hobilerine yer açıp, aşkı gönülden yaşamasını sağlayacaktır.

Samimiyeti Öğretmeli!

Serin kanlı, kimilerine göre biraz da soğuk ve mesafeli, her zaman yakınlarına ördüğü ve kimselere geçit vermediği duvarlarla çevrili Kova, samimi, cıvıl cıvıl ve içten bir sevgiliyle kapılarını mutluluğa açmalı! Kelebeğin kanadındaki muhteşem renkleri görmeli, koşup eğlenmeli, laboratuvarından çıkıp kırlarda yuvarlanmalı, sevgilinin elini tutup ay ışığında dans etmeli, hatta birlikte hayallere dalmalı! Bazen çocukluğunu hatırlamalı, bazen bugünün tadını çıkarmalı, zaman zaman da geleceğini planlamalı ama geleceğin büyüsüne kapılıp, zihninin içinde sürdüğü yaşamını muhakkak keyif alanlarıyla tanıştırıp, ilişkisini biraz ergence biraz pervasızca yaşamalı.

Sevmeyi ve Sorumluluk Almayı Öğrenmeli!

Gerçekten seven, derin duygular besleyen biriyle kuracağı bağ, arkadaşlıktan kesin çizgilerle ayrılacak, Kova bu yeni sevme biçiminde gözlerin içiyle konuşmayı tadacak, vücudundaki değişime kayıtsız kalamayacaktır. Kan akışı hızlanan, kalp çarpıntısı başlayan, heyecanın teknolojiyle bağlantısını koparan ve kendi sevecen duygularıyla tanışan Kova; sevgilisinin elini tutmayı arzulamalıdır. Sevgilinin şefkati ve arzulu sevişi karşısında pervane olan Kova; “Demek insan sevince böyle hissediyor!” deyip coşku duymalı. Hayatına müdahale edilmesine biraz da izin vermeli! Hep kendi bireysel alanında kimseye hesap vermeden yaşamak yerine, başkalarıyla fikrini paylaşmayı, bir ilişkinin sorumluluğunu almayı öğrenmeli. Kova’nın ihtiyacı olan sevgili arkadaş gruplarına, zihinsel sohbetlerine değil yaşamına ortak olmalı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.