Kova Burcunun Hayat Mottosu: Kurallar Çiğnenmek İçindir!

Burçların hayat mottoları vol.8! Aykırı kişiliği, her şeye kafa tutma kapasitesi, ilkeleri ve karşınızda rasyonelizmin güçlü temsilcisi: Kovalar! Huyunu suyunu bilmeyen yoktur, aklına esip de yaptığı çoktur! Kafasına koyduğunu yapar, örgütlediği insanlarla dünyanın en güçlü ordusuna savaş açar! Kuralları bir bir yıkar, özgürlüğün güvercinini mavi göklere salar. Yani kısaca halkın kahramanı, kötülerin bir numaralı düşmanı. Şimdi gelir “admin kesin Kova burcu” yorumları!

Doğalarında var bir kere karşı çıkmak, muhalefet olmak. Kötü giden her şeyin önüne geçip devrimler yapmak. Otoritelere karşı çıkıp kendi düzenini kurmak. Tabii işin o kısmında kendisinin de en azılı diktatörden farkının kalmadığını atlayıveriyor arkadaş. Neyse. Kovaların en önem verdiği konu belki de eşitlik! En hassas noktası ise toplumsal duyarlılığı! İnsancıl bir yapısı var sonuçta, bakma sen öyle soğuk durduğuna. Kendisinden ödün vermeyi sevmez, bağımsızlık bayrağını semaya çekmeden görevini bitirmez. Kısıtlayıcı her şeye karşı tavrı nettir. Önceliği her zaman prensipleridir!

Geleneksel olan, kalıplaşmış bütün düşüncelerin karşısında kaya gibi sağlam duran, tabuların hepsini bir bir yıkmak için hayatta kalmaya çalışan devrimci Kova, yeniliğin ve değişimin savunucusudur. Fikirleri, tavrı o kadar nettir ki “böylesine inovatif bir insan nasıl bu kadar sabit fikirli oluyor” diye de sorgulamıyor değiliz. E her insan kendisiyle çelişiyor bazen. O da tuzu biberi olsun. Bir olay karşısında açık fikirliliğini sonuna kadar yansıtıyor, farklı bakış açısıyla alternatif çözümler üretiyor. İmkansız diye tabir edilen şeylere inanmıyor, umudunu her daim cebinde taşıyor. Yeri geldiğinde kural tanımıyor, her zaman daha iyisi için büyük atılımlar yapıyor! Belki senin de haritanda bir yerde maskesiz bir kahraman yatıyor?

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.