Kova Burcunun Enerjisini Düşüren 3 Şey

Kova burcu burçlar aleminde farklılığı, kendine has oluşu en güzel anlatan burç. Kendisinin yaşama amacı bir şekilde bilgeliğin peşinden koşmak, keşfetmek, anlamak ve anlamak diyebiliriz. Ve Kova bunu sadece güç sahibi olmak ya da birilerine hava atmak için istemez. Bu Kovanın varoluş biçimidir, tamamen içinden gelen bir arzudur. Ama tabi koskoca dünya, yok efendim insanoğlunun anlaşılmaz tavırlar onun da ötesinde evrenin bilinmezleri derken Kova insanının da bir yerde sabrı taşar. Bir de üstüne dünya üzerinde yaşanmakta olan adaletsizlikler eklenince sevgili Kovamız iyice sinirlenir. İşte günlük hayattan Kova burcunun enerjisini düşüren 3 şey.

Evreni Tamamen Anlamanın İmkansızlığı

Kolay değil, fazlasıyla büyük, hatta ucu bucağının belli olmadığı bir yapıdan bahsediyoruz. Her gün yeni bir bilinmez, yeni bir gizem eklenirken Kova burcu anladıklarının üzerine anlamaya çalıştıklarını koyarak çözülemez denilen şeyleri çözmeye uğraşır. Ama bunu yapmak hiç de kolay değildir. Büyük Patlamaya sebep olan şey neydi? Gerçekten solucan deliği diye bir şey var mı? Kara deliğin içinden geçince ne oluyor? Hadi onu da geçtik içinde bulunduğumuz evren tek değil, aslında içinde binlerce versiyonumuzun olduğu başka evrenler de mi var? Kova insanı bu sorular içinde kendini kaybededursun, evren adeta kendisine inat olsun diye bilinmezlerine bilinmez eklemeye devam eder durur.

İyi Kitapların Kötü Uyarlamaları

Bazı kitaplar vardır, bir kere okursunuz, sonra yine okursunuz, yetmez bir daha okursunuz. İçindeki karakterler sizin en yakın arkadaşınız olur, hatta bazen işi büyütüp acaba x karakteri olsa o ne yapardı diye düşünürken bulursunuz kendinizi. En sevdiğiniz kitap sorulduğunda büyük bir mutlulukla önce kitabın adını, sonra da artık akraba olduğunuz karakterlerden bahsederken en büyük gerçekten daha gerçekmiş gibi davranırsınız. Ama bazen hayat size kötü oyunlar oynar. Hiç beklemediğiniz anda beklenmeyen darbeler vurur. Bir gün o sevdiğiniz kitabın uyarlamasının yapıldığını duyarsınız. Aa acaba öyle mi oldu? Yönetmen nasıl yansıttı falan derken kendinizi sinema salonunda sizin kafanızdakiyle uzaktan yakından hadi onu da geçtik kitapla uzaktan yakından alakası olmayan, tek benzerliğin adları olduğu o uyarlamanın karşısında bulursunuz. Hayat bazen gerçekten acımasız olabiliyor der ve sinemadan yüzünüzde mağrur bir ifadeyle çıkar ve gidersiniz. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Geri Dönüşüme Gereken Önemi Vermeyen İnsanlar

Kova burcu doğası gereği fazlasıyla doğanın bilincindedir. Onu savaşılıp kazanılması gereken bir şey gibi değil aksine sarılıp, sevilmesi kıymeti bilinmesi gereken bir arkadaş gibi görür. Doğa ile ilgili olayları çok yakından takip eder ve iklim durumunun bu hale gelmesi onu oldukça üzer. Durum böyleyken geri dönüştürme gibi kolay bir şeyi bile yapmaya üşenen, geri dönüştürülecek şeylerin atıldığı çöp kutularına olayla hiç alakası olmayan şeylerin atıldığını gördüğünde, geri dönüştürülecek şeyleri ise başka yerlere atan insanı görünce kendinden geçmesi bir olur. Neden der, ne gereği vardı der? Doğa ellerimizden kayıp giderken, bir tokat da biz de mi atalım yani der. Kova daha neler der ama işte ortamın değişiği olduğu için kimse dinlemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.