Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu özelliklerini tam anlamıyla biliyor musun?

Hava grubuna bağlı olan Kova akılla ilgilidir ve sabit olduğu için kararlı bir yapıdadır. Bütün insanlıkla ilgili bir burç olan Kova, yaşadığı toplumu görüş ve icatları sayesinde ileri taşımak ister. Temel amacı değişim ve özgürlüktür. Onun sürekli değişiklik ve özgürlük isteği ona yeni deneyimler kazanma şansı vermiştir. Daha önce hiç akıllara gelmemiş şeyleri akıl etme ve hiç gidilmemiş yolları keşfetme özelliğiyle sabit bir burçtur.Toplumu ileri taşımak isterken eşitlik ve tarafsızlık ilkelerine sıkı sıkı bağlı kalmıştır. Gelenekselliği ve onun gelişimini kısıtlayan yapıları yıkma dürtüsünü güçlü bir şekilde içinde yaşatır. Boyun eğmek zorunda kaldığı bazı durumlarda isyan içinde olabilir ve farklı davranışlar sergileyebilir. Ne yapacağı kestirilemeyen ve baş kaldıran birine dönüşebilir. Kova burcu fikirlerini kolay kolay değiştiremez ve inatçı bir yapısıyla kendini gösterir. Bu yüzden zor iletişim kurabilen birine dönüşebilir. Bu özellikleri, sabit grupta yer almasından kaynaklanır.
Herhangi bir olay karşısında uçuk kaçık, mesafeli ve isyankâr tepkiler verebilir. Kendini diğer insanlardan farklı gördüğü için bunu ispatlama güdüsü taşır. “Ben farklı biriyim, sizin gibi değilim.” Söylemi oluşturmaya çalışabilir. Kova’nın buradaki temel amacı kendi farklılığını hissetmek istemesidir. Fiziksel bedenin kısıtlığı ve derin duygulardan yoksundur. Dünya işlerini küçümseyebilir ve bu yüzden harekete geçemeyebilir. Mesafeli davranabilme özelliği sayesinde her insanla düzeyli bir iletişim kurabilir. Arkadaşlığa açıktır. Duygusal anlamda kendini herhangi bir yere ait değilmiş gibi hissedebilir. Kova burcu bazen bir olayı ya da durumu olduğundan ya da başkalarının algıladığından çok daha farklı algılayabilir.

Kova burcunun ilişki kurma tarzı zihinseldir. İlişkilerinde karşılıklı düşünce alışverişini oldukça önemser. Özgürlüğün kısıtlanmadığı, sahiplenici bir yapının olmadığı bir ilişki tarzını benimser. Özgürlük ve bağımsızlık onun için son derece önemlidir. Sosyal ve ikili ilişkilere karşı yaklaşımı gelenekselden farklı olur. Entelektüel yapısı olan kişilere karşı sempati duyabilir. Maddi konularda eli açık ve aynı zamanda ölçülüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.