Kova Burcu Nasıl Aşk Acısı Çeker?

Aramızdaki Kova’lara soralım; elinizde olsa balayınızı eşli arkadaş grubunuzla yapmaz mısınız? Ya da yıl dönümü yemeğinizi kalabalık bir partiyle kutlama fikri kulağa nasıl geliyor? Baş başa yemek yemek sıkıcı değil mi? Oysa hep birlikte ne de eğlenceli olur. İşte Kova’ların en büyük handikabı ilişkilerini grup halinde yaşama arzularıdır! Baş başa bir akşam yemeğini dahi saçma bulurken çokları, yalnız kalınca hemen karıncalanır kimi çağırsak, nereye gitsek, hangi gruba dahil olsak diye düşünmekten alamazlar kendilerini! Bireyselliklerine düşkün Kova’lar iki kişi olmaktan çok korkarlar! Neyse ki terk edilip yalnız bırakıldılar! Peki ya sonra?

Mantık Arar!

İlişkide heyecan kalmadığı gerekçesiyle kendisini terk eden, duygularının anlaşılmadığını söyleyip çekip giden eski sevgilinin ardından “Acaba ne demek istedi?” sorusuna yanıt aramaya koyulur Kova! Boşlara koyar dolmaz, dolu olanlar zaten almaz, Kova eski sevgilinin ne demek istediğini eşe dosta sorsa cevap alır ama kendi duygularında karşılığını aradığında, bulamaz! Ne güzel eş dost arkadaş derken yaşayıp gidiyorduk ilişkimizi, ne oldu ki şimdi? sorusuyla durumu tümden anlamsızlaştırır. Konuyu “Anlamadım ama neyse” deyip kapatıverir!

Arkadaş Kalmayı Teklif Eder!

Onun için sevgilisinden ayrılmak ne dünyanın sonu ne de yeri dolmaz bir kayıptır. Arkadaşını yitirmek istemez ve “Eski sevgiliden arkadaş olur mu canım” diyenlere kulak asmaz! “Ne olacak ki zaten arkadaş gibiydik, sosyal çevremiz de ortak, bence iki medeni insan gibi arkadaş kalmalıyız” der ve fikrini eski sevgilisine de açıkça söyler. Duygusal bir sebepten ötürü ayrıldıysa eski sevgili hakaret addeder, konu başkaysa neden olmasın diyen de elbet çıkar!

Sosyal Ortamlarına Dalar!

“Oh be rahatım, yeniden kendim olabilirim, keyfime göre takılabilirim” tavrıyla dikkat çeken, ortamların özgürü Kova, rahat bir nefes alır! Sevgilisinin kısıtlamalarından azat olmuş, denetleme sistemlerinden sıyrılmış, sadece kendi doğrularına tabi olduğu gündelik yaşamına geri dönmenin tatlı tebessümü ifadesine yerleştirmiş, mutlu mesut gezmektedir Kova! Artık biriyle pes atar, diğeriyle sohbete dalar, sosyalleşmelere doyamayan Kova eve girmez olur.

Yeni Arkadaş Sevgilileri İçin Kapılarını Aralar!

Duygusal ilişkilerin, destansı aşkların, ikili gezmelerin insanı değildir Kova, kalabalık sever! Kendi kafasında, özgürlüklerine düşkün, arkadaş sevdalısı bir sevgili bulup, kol kola sosyalleşirse ne ala yoksa bireysel alanına göz diken, kalbimin tek sahibi şarkılarıyla gezen insanlarla flörtlere soyunmaz Kova! Arkadaş ortamında ruhunu okşayan, fikirlerine saygı duyan, oyunlarına katılıp teknolojik oyuncaklarına heves eden bir sevgiliye kapılarını sonuna dek açar artık!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.