Kova Burcu Kadının Stili

Kova burcu kadını tarzıyla insanları şaşırtır ve bir daha baktırır. Fakat bu konuda yorum yapmana asla izin vermez. Çünkü o aykırı olmayı sever. Stili konusunda da aykırı olduğu kadar sıra dışı, sıra dışı olduğu kadar da özgür ruhludur. Kimse ona sıradan diyemez. Aksine en yenilikçi stili ilk olarak hep Kova burcuna görürüz. Konfora önem verir ama rahat olacağım diye oversize tasarımların ardına sığınmaz. Yüksek topuğu ancak topuklar kalınsa ya da ayakkabının tasarımı farklıysa sever. Bunlar dışında spor ayakkabı, kalın topuklu bot ve çizmeler, farklı tasarım babetler ile Oxford ayakkabılar en sevdikleridir. Adeta desenler ve renkler onunla dans eder. Kova burcu kadınları duygularını anlatmakta zorlanır fakat duygularını stiline yansıtmakta asla zorlanmaz.

Önden bu kadar bilgi verdik. Şimdi pekiştirmenin tam zamanı. Hazırsan Kova burcu kadının stilinin ayrıntılarını vermeye başlıyoruz. Fakat özellikle belirtmek isteriz ki stilini belirlerken Venüs burcundan da yararlanmalısın. Çünkü Venüs burcu keyifli alanlarını ve seni nelerin mutlu ettiğini gösterir. Böylece Venüs burcuna göre de stilinin nasıl olmasını öğrenerek dolabını hem Kova burcuna hem de Venüs burcuna göre ayarlayabilirsin. Eğer hala Venüs burcunu öğrenmediysen öğrenmek için hemen tıkla! 

Çizgilerin Hakimiyeti

Kova burcu kadını gücünü çizgilerden alırcasına her daim çizgilere ve de desenlere tutkuyla sahip çıkar. Çizgili bir elbise tercih etmek için moda olmasına gerek yoktur. Özellikle çizili ya da geometrik desenleri karıştırarak kullanmayı çok sever. Tabii renkli olması kaydıyla. Siyah ve beyazı çok az tercih eder. Onun yerine alabildiğince renk kullanmaktan çekinmez. Çünkü o burçların en açık fikirlisidir. Ona kimse çizgili ile geometrik deseni bir arada kullanamazsın diyemez. Özellikle elbise ve eteklerde bu tarz desenleri dökümlü bir şekilde tercih eder.

Palto Zevki

Kova burcu kadını için palto dolabındaki en sıra dışı tasarımların başında gelir. Onun dolabında siyah, kahverengi, beyaz ya da gri bir palto görürsen emin ol o bir hediyedir. Kova kadınları palto seçerken çizgili, birkaç renkli, renkli olmak kaydıyla kareli, pop art desenli ya da tuhaf modeller olmasına özellikle dikkat eder.

Jean Seçimi

Geleneksel jeanler elbette Kova kadınlarına göre değildir. Her ne kadar mom jeans giyiyor olsalar dahi denim pantolon seçimleri çoğu zaman, yüksel bel, kısa ve bol paça olan modellerdir. En azından en sevdikleri denim modeli bu tarzdır.

Pantolon Seçimi

Jean seçiminde olduğu gibi pantolon seçiminde de bol paça tercih etmeye özen gösterirler. Hatta jean ile pantolon seçimlerindeki tek fark çoğu zaman kumaş cinsi olur. Fakat her zaman kısa pantolon giymezler. Yanları şeritli ve kareli duble paça kumaş pantolonlar dolaplarında fazlasıyla yer alır. Paçaları uzun olan pantolonlarını ise genelde spor ayakkabı ile kombine ederler.

İş Hayatındaki Stili

Kova burcu kadını iş hayatında genelde rahat kıyafetleri tercih eder. Bu onun özgür hareket etmesini sağlar. Uzun etekler ile spor ayakkabı giyer. Takım elbise ile herkesin giydiği gibi yüksek topuklu ayakkabı yerine sneaker tercih ederek kendine alternatif çözümler üretir. Kumaş pantolonlar üzerine çoğu zaman bol kazak tercih ederek farklı bir stil yaratır.

Spor Ayakkabı Şıklığı

Bundan birkaç sene önce takım elbise, elbise ya da eteklerin altına spor ayakkabı giymeni tavsiye etsek birçok insan gibi sen de bizi topa tutardın. Bir tek Kova kadınları hariç. Çünkü onlar bu akımı moda olduğu için değil özgür ruhlu oldukları için tercih etmişlerdi. Bakma şimdi herkesin bu stilde giyindiğine ilk Kova kadınları bu trendi yarattı.

Pofuduk Montlar ile İlişkisi

Kışın en soğuk günlerinde, karlı havalarda ya da spor kıyafetlerin üzerine tercih edilen pofuduk montlar herkesin favorisi. Kova kadınları da bu montlara karşı koyamıyor ama tabii ki kendi stilinde. Kamuflaj deseninde, çizgili ya da renkli olarak dolabına ekliyor. Siyah, beyaz, gri renkte değil, bordo, yeşil, mavi olarak.

Aksesuar Tercihi   

Konu aksesuara gelince Kova burcu kadınları yine farkını ortaya koyuyor. Genellikle tek ve devasa küpeleri tercih ediyor, asimetrik küpeleri de en iyi o kombine ediyor diyebiliriz. Onun dışında birçok insan fötr şapka tercih ederken o boater şapkayı bere takar gibi stiline adapte edebiliyor. Farklı eldivenler, kolye ve yüzükler, madalyon bileklik ve kolyeler ilk olarak onların takacağı aksesuarların başında geliyor.

Ayakkabı Tercihi

Ayakkabı tercihi en farklı model hangisiyse o olur genelde. Oxford babetler moda olduğunda bile Kova kadını en renklisini satın almıştı bile. Tek renk mi asla! Balenciaga’nın ünlü sneakerının sadece Kova kadınları giysin diye yaratıldığını düşünüyoruz. Eh, en iyi taşıyanlar da onlar. Renkli terlikler, farklı babetler, kalın topuklu çizmeler her daim favorileri.

Çanta Tercihi

Eğer birinde renkli, farklı tasarım bir çanta görürsen ya da geometrik şekilli el portföyü taşıyan birine rastlarsan bil ki o Kova burcu kadınıdır. O çanta seçiminde asla bilindik markaların en ikonik çantalarını dolabına eklemez. Markası iyi olabilir ya da markası olmayabilir ama o en farklı model çanta satın alarak stilinde fark yaratmayı bilir.

Değişken Makyajı

Kova burcu kadını sıra dışılığını makyaj seçiminde de gösterir. Tabii eğer kurumsal bir yerde çalışmıyorsa. Bağımsız renkler ve yenilikçiliği onun en temel özelliği olduğu için 2019 yılının makyaj trendleri arasında bulunan birkaç renkli makyaj trendi en çok ona yakışır. Göz farını şakaklara çıkarma modasını da emin ol Kova kadını deneyecektir. Kova burcu pek eyeliner kadını değildir. O bol maskara ve farları tercih eder. Far konusunda ise gittiği yere göre materyalini değiştirir. Yılbaşı gecesi, sevgililer günü gibi özel günlerde metalik ve ışıltılı tonları denerken, günlük makyajında natürel renkleri dener. Dudakları ve yanakları ise pembe ve şeftali tonlarında gezinir. Makyajsızlığa da karşı değildir ama asla Alicia Keys gibi makyaja veda etmez. 2019 yılının makyaj trendleri hakkında daha fazla bilgi almak istersen hemen tıkla!

Saç Stili

Özgür ve sıra dışı bir karaktere sahip olması Kova burcu kadını saçlarını da etkilemiş olacak ki hep en kısa ve şekilli saçları onlarda görüyoruz. Victoria Beckham’ın modern kısa saçlarını ilk kez denemeye cesaret edenler Kova kadınları olduğuna eminiz. Mavi, pembe, gri ve beyaz saçları da ilk onların aynaları gördü. Kesim konusunda ise en favori saç kesimleri bob modeldir. Kısa ya da uzun fark etmez. Genelde kısa saçı tercih eder, uzun saçı ise en fazla omuzlarının biraz aşağısında kullanırlar. Aykırı modellere ise bayılırlar. Eğer sen de 2019 yılının saç trendlerini merak ediyorsan “2018-2019 Sonbahar Kış Sezonunun Saç Trendleri Nelerdir?” adlı içeriğimize göz atmalısın.

Ünlü Kova Burcu Kadınları

Kova burcu kadınlarını incelediğimizde karşımıza hangi alanda olursa olsun çok başarılı müzisyen ve oyuncu ünlüler çıkıyor. Liste o kadar uzun ki nereden başlasak bilemek. İlk olarak gelmiş geçmiş en iyi söz yazarlarından Aysel Gürel’in de Kova burcu olduğunu belirtmek isteriz. Çılgınlığı sadece sözlerine değil stiline de yansımış bir sanatkar o. Onun dışında Ajda Pekkan, Candan Erçetin, Nazan Öncel, öne çıkan müzisyenlerimiz. Oyuncularımız arasında ise Asuman Dabak, Aslıhan Gürbüz, Belçim Bilgin, İrem Sak, Songül Öden öne çıkan başarılı Türk Kova burcu oyuncularımız. Yabancı Kova burcu ünlüleri ise; Mia Farrow, Jennifer Aniston, Drew Barrymore, Shakira, Victoria Justice, Christina Ricci, Rosamund Pike, Oprah Winfrey, Emma Roberts, Mena Suvari, Elizabeth Banks bulunuyor.

Her zaman olduğu gibi Kova kadınları arasından stili konusunda en fazla öne çıkan ünlüyü inceleyeceğiz. Stil inceleme başlığının hakkını aslında en çok Aysel Gürel verirdi ama yeterli görsel bulamadığımız için yabancı ünlülerden Kova burcunu en fazla yansıtan Rosamund Pike’ı seçtik.

Özel hayatında da özel gecelerde de tam bir Kova burcu kadını gibi özgür ve yenilikçi bir stili var ünlü oyuncunun. Özellikle özel hayatında desenleri kullanmaktan, renkli paltolardan, uzun etek ve elbiselerden, kareli kumaşlardan vazgeçemiyor. Çok şık bir elbisenin altına umarsızca spor ayakkabı giyebiliyor. Kareli bir pantolon yeterince dikkat çekici olduğu halde onu seksi bir ayakkabı ve farklı kol yapısına sahip bir palto ile aykırı bir stili Başak kadını gibi klas bir stile dönüştürebiliyor.

Özel gecelerde ise dekolte onun en sevdiği ve vazgeçemediği tek kuralı. Dekoltesi olmayan elbiseleri yok denecek kadar az olmasına rağmen eğer dekoltesiz bir elbise tercih ederse bu sefer sıra dışı kumaş tercihi yapıyor. Farklı kalıpları denemek, pencere detaylı dekolteler ise en çok tercih ettikleri arasında. Desenli siyah etek ile kahverengi deriyi aynı anda kullanması da sadece Kova burcu kadınlarına özgüdür. Bize göre ünlü oyuncu Rosamund Pike burcuna göre giyinmenin kurallarını iyi biliyor.

Görseller: Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.