Kova Burcu İnsanlarının İzlemesi Gereken 3 Dizi

Eskiden uzun süren, zorlu bağlantılar üzerinden bin bir güçlükle ulaşabildiğimiz diziler ve filmler, çevrimiçi platformların ve çevrimiçi izleme yöntemlerinin çoğalması neticesinde kolayca ulaşılabilir bir şekil aldı. Ulaşımı kolaylaşan dizi ve filmler, evlerimizin, hayatlarımızın, rutinimizin bir parçası haline geldi. Sokakta kimi çevirseniz duyduğu, bildiği, takip ettiği, izlediği belki de müptelası olduğu en az bir dizisi var. Hal böyle olunca, herkes elindeki dizilerin bölümlerini hızla tüketmeye başlıyor, ertesi haftaya izleyecek bir şeyi kalmıyor. Bu kez her yerde hepimiz aynı soruya maruz kalıyoruz: “Kanka bana bir dizi önersene ya!” Bu içeriğimizi işte tam da bu nedenle hazırladık. Sevgili Kova burcu, henüz izlemediysen kalıbımızı basarız bu diziler tam sana göre! İzlediysen bile seçtiğimiz bu diziler inan tekrar tekrar izlemelik! Hazırsan, gel başlayalım!

Black Mirror

Black Mirror dizisi son yılların en büyük televizyon olayı desek, abartmış olmayız. Dünya üzerinde milyonlarca insanın yeni bölümlerini beklediği bu dizinin, gerek ütopik ve distopik teknolojik gelişmeleri ele alış biçimiyle gerekse onu eleştirme yöntemleriyle senin ilgini çekeceğine adımız gibi eminiz! Senin gibi toplumsal her türlü olaya duyarlı bir teknoloji meraklısı insan, sırf neler olabileceğini görmek için bile bu diziyi izlemeli. Unutmadan, her bir bölümü ayrı olan ve kendi içerisinde devamlılığı olmayan bu dizinin bazı bölümlerinin diğer bölümlere ufak göndermeleri olduğunu da ekleyelim. Senin gibi büyük resmi görmeyi seven, ipuçlarının peşinde gizem çözmekten zevk alan kişilerin, bu göndermeleri ilk andan yakalayacağını çok iyi biliyoruz. Bölümleri izledikten sonra bize teşekkür etmeyi unutma!

Orphan Black

Mükemmel bir gizem ve sürükleyici bir konu ile başlayan Orphan Black dizisi, sana önereceğimiz bir başka mükemmel dizi olarak listemizdeki ikinci sırada yerini alıyor. Açık fikirli biri olduğun için bu diziye bayılacağına eminiz! Dizi, klonlar ve genetik gelişmeler etrafında döndükçe içerisindeki gizem de artıyor, gizem arttıkça dizi klonların etrafında daha hızlı şekilde dönmeye devam ediyor. Müthiş yetenekli Tatiana Maslany her bir klon rolünde harikalar yaratırken hem ona hayran olacak, hem konunun bir an önce çözülmesini isteyecek hem de dizinin bitecek olmasından korkmaya başlayacaksın. Orphan Black izlemeye başlayan her canlının geçeceği yollar bunlardır işte!

Sherlock

Tavsiye edeceğimiz üçüncü dizi ise, son yılların bizlere en büyük armağanı olan Benedict Cumberbatch’in Sherlock Holmes’ü canlandırdığı Sherlock dizisi olacak. Muhteşem dedektif Sherlock Holmes’ü bilirsin. Gizem ve bulmaca dolu olayları, zekâsı ve yardımcısı John Watson ile çözen büyük dedektif Sherlock Holmes’ün ilgini çekeceğini ve alternatifleri görebilmen ve zekanla her şeyin üstesinden gelebilmen nedeniyle bu dizinin seni saracağına hatta takipçisi haline getireceğine inanıyoruz. Üç dizinin de İngiliz yapımı diziler olması nasıl bir tesadüfün eseri bunu biz bilmiyoruz tabii. Bu gizemi çözmeyi sana ve en yakın arkadaşın Sherlock Holmes’e bırakıyoruz!

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.