Kova Burcu ile Arkadaş Olmak İçin 3 Neden

İşte bir nev-i şahsına münhasır insan daha: Kova burçları. Umursamaz görünürler ama aslında çok umursarlar, soğuk biri zannedersiniz ama aslında çok sevecendir… Kova burcu arkadaşınıza yapmamanız gereken tek şey kapristir. Kapristen hiç hoşlanmayan Kova burçları, kimsenin gözünün yaşına bakmadan bir anda defterden silebilir. Aradan yıllar geçse dahi Kova burcu arkadaşınızı gönül rahatlığıyla arayabilirsiniz. Garipsemez, yadsımaz hatta sanki aradan o kadar zaman geçmemiş gibi daha geçen hafta görüşmüşsünüz gibi sıcak bir tavırla karşılar sizi. Açık sözlü olurlar, laflarını sakınmazlar. Özgürlüklerine çok düşkündürlerdir hatta yalnız takılmayı severler. Kova burcu dostunuzu bir gün bir bakım evinde gönüllü çalışırken bulursunuz, diğer gün ise bir sergi açılışında. Mütevazi Kova burçları her zaman sürprizlerle doludur. İşte Kova burçlarıyla arkadaş olmanız için 3 önemli neden:

1 – Kova Burcu = Özgür Ruh

Özgürlüğüne ve bağımsızlığına çok düşkün olan Kova burçları bencil olmasalar da bireyselliğe çok önem verirler. Arkadaşlarının sürekli ona bağlı olmasından pek hoşlanmazlar. Bu durumlarda da tavırlarını mutlaka belli ederler. Ego denilen baş belasının E’si Kova burçlarında yoktur. Hayatın ve zamanın kıymetini bilirler, ona göre davranırlar. Hayatı dolu dolu yaşamayı seven Kova burçları, kendisi gibi insanlarla vakit geçirmeyi severler. Arkadaşlıklara çok önem veren Kova burçları, arkadaşlarını asla yadırgamaz. Bir Kova burcundan “Neden beni aramadın?” cümlesini duymazsınız.

2 – Kıskanç Mı? O Da Ne?

Egosuz, açık fikirli birinin tabii ki kıskanç veya bencil olmasını bekleyemeyiz. Ayrım yapmak gibi olmasın ama burçlar arasında arkadaşlığı en iyi olanlar Kova burçlarıdır diyebiliriz. Entellektüel Kova burçları edebiyat, felsefe, sinema gibi kulüplere üyedir. Festivalleri takip eder. İçinde bulunmaktan hoşlandığı ortamlardan mutlaka arkadaş edinirler. Çok arkadaş edinmeyi seven Kova burçları için sağlam dostlar her zaman ön plandadır. Samimiyetinden asla şüphe duymayacağınız Kova burcu, duygularını belli etme konusunda biraz ketumdur. Bu durumun sizinle alakası yok, tamamen kendi yapısıyla ilgili. Yeniliklere açık olmaları sayesinde her şey hakkında bilgi sahibi olurlar. İnsanlarla bilgi alışverişi yapmaya bayılırlar.

3 – Ayrıcalıklı Dostlukların İnsanı

Her ne kadar ayrkırı ve sıra dışı olsalar da Kova burcuyla arkadaş olmak biraz ayrıcalıklı olmak gibidir. Sevdikleri insanların yanında her ortama kolaylıkla uyum sağlayabilen Kova burçlarının yanında asla mahçup olmazsınız. Çok iyi arkadaş olan Kova burçları, arkadaşlık ilişkilerini özel hayatlarından önce tutarlar. Hayatlarını kolaylaştırmak, yeni bir şeyler öğrenmek veya iş ile ilgili konularda para harcamaktan kaçınmazlar. Teknolojik gelişmelere karşı kayıtsız kalamayan Kova burçları, öğrendiklerini de arkadaşlarıyla bir an önce paylaşmak ister. Azıcık kurcalarsanız Kova burcu arkadaşınızın içinden gizli bir hacker çıktığını fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.