Kova Burcu İçin Avrupa’nın En Cool 4 Destinasyonu!

Herkesin gittiği yere gitmez, kalabalık ortamları pek sevmezsin. Arkadaşlarınla güzel vakit geçirmek, yeri geldiğinde kafanı dinlemek istersin. Kaliteyi parayla ölçmez, ilkelerinden vazgeçmezsin. Gittiğin yerlerde entelektüel bir birikim arar, sonuna kadar özgür hissetmek istersin. Sıra dışı şeyler ilgini çeker, yeni bir şey varsa anında orada bitersin! Her konuda önden gider, tuhaf tavırlarını her yerde beli e dersin! E tatil rotan da farklı olacak tabii! Neden mi? Çünkü sen bir Kova burcu insanısın! İşte rotasını Avrupa’ya çevirecek Kovalar için yaz aylarında ziyaret edilebilecek en cool 4 bölge! Hem de faydalı bilgilerle!

Karadağ – Kotor Körfezi

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Karadağ’ın başkenti Podgorica’ya direkt uçuşları var. 1 saat 45 dakika sürüyor. En güzel yanı ise ülkeye girişte vize gerekmiyor! Ülkede Slav kökenli bir dil olan Karadağca konuşuluyor ve para birimi olarak euro kullanılıyor! Tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle farklılık arayan Kova burcu insanını bekliyor!

İspanya – Granada

Türkiye’den direkt uçuş bulunmasa da Madrid aktarmalı olarak Granada’ya ulaşabilirsin. Diğer bir alternatif ise Barcelona aktarması. En önemli özelliklerinden biri ise görülecek yerlerin hepsinin yürüme mesafesinde olması. İspanya’nın tarihi sokaklarında özgürlüğün tadına varmak isteyen Kovalara duyurulur!

Fransa – Bordeaux

La Belle Endormie! Yani “Uyuyan Güzel” olarak bilinen Bordeaux, milenyum ile büyük bir değişim geçirmiş, trafiğe kapalı bulvarlar, neo-klasik mimari eserlerin restorasyonları, modern şehir içi ulaşım sistemleri ile yıllar içinde büyük bir gelişme kaydetmiş ve 2017 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer etmiş.

Estonya – Tallinn

Estonya’nın başkenti olan Tallinn, Baltık Denizi’nin Finlandiya Körfezi ile birleştiği noktada yer alıyor. Seyahat planın için ise en uygun zaman Temmuz ve Ağustos ayları! 3 saat 20 dakikalık uçuşla aktarmaz olarak Tallinn’e ulaşabilir, Orta Çağ ruhunu sonuna kadar hissedebilirsin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.