Kova Burcu Hangi Burçların Muhabbetine Uzun Süre Katlanamaz?   

Kimine göre soğuk ve burnu havada bir kişiliği olan Kovalar, herkesle yakın ilişki kuramaz. Kafa olarak yakın gördükleri insanlarla yakın temasta bulunurlar. Uzun ve boş konuşan kişiler Kovalar için koşarak uzaklaşma sebebidir. Açık sözlü ve net burçlar olarak muhabbetten sıkıldıklarını bir şekilde belli ederler. Çoğu kez karşı taraftan konuyu sonlandırmasını rica ederler.

İkizler – Susmak Bilmemesi

Zodyak’ın en konuşkan burcu olan İkizlerin muhabbeti genel olarak sevilir. Sohbetleri sürükleyici bir kitabı anımsatır. Entelektüel ve bilgili kişilerdir. Size uzun süre bir şeyler anlatmaktan sıkılmaz, gıybet etmeye de bayılırlar. Gel gör ki insanın çeşitli sebeplerden ötürü bazen uzun süre konuşacak hali kalmaz onlarla. Tepkileri her zaman kestirilemeyen Kova burçları bazen İkizlerin muhabbetinden bunalabilir. Sürekli bir şeyler anlatan bu geveze burçlar Kovaları kendinden uzaklaştırır çünkü onlar az ve öz konuşma yanlısıdır. Açık sözlü Kova burçları en sonunda dayanamayıp, “Çok konuşuyorsun biraz ara ver veya gitmem gerek” gibi tepkilerle İkizleri susturma girişiminde bulunur.

Balık – Daldan Dala Atlaması

Dalgınlığıyla bilinen Balıklar öyle uzun süre konuşmaz normal şartlarda. Daha çok hayal dünyasında gezinir, gözleriyle uzaklara dalarlar. Kafaları sık sık başka bir alemdedir. Bazen eş dostla muhabbet ederken Kovalara da denk gelebilirler. Değişken karakterli burçlardan olan Balıklar, sohbet esnasında daldan dala atlar. Anlattıkları konuyu yarım bırakıp başka meselelere geçerler. Bu özellikleri Kova burçlarını sıkar. Ayrıca dalgın kişiliklerinden ötürü muhabbetin sonunu hep kaçırırlar. Olayı baştan anlatmalarını isteyerek Kovaları yorarlar. Haliyle onlar da bir süre sonra Balıklarla muhabbeti sonlandırmayı tercih eder.

Akrep – Ağzından Laf Almaya Çalışması

Ketum bir kişiliği olan Akrepler, genelde içe dönüktür. Gereksiz muhabbetlere girmezler ancak kurnaz ve zekidirler. Biriyle uzun uzun konuşuyorlarsa bir bildikleri var demektir. Kova burçlarıyla kişilik olarak farklı olmakla birlikte ortak paydalarda buluşabilirler. Yüz yüze sohbetlerde Akrepler az konuşup, karşı tarafın ağzından laf almaya çalışır. Kendileriyle ilgili konularda ise ser verir sır vermezler. Gelen soruları geçiştirir veya yüzeysel bilgiler verirler. Dedektif gibi Akreplerin ha bire laf almaya çalışıp bilgi vermemesi Kovaları kızdırır. Bir bahane bulup ortamı terk etmeye çalışırlar. Akreplerse durumun farkına varmakla birlikte renk vermezler.

Aslan – Sürekli Kendinden Bahsetmesi

Zodyak’ın dost canlısı ve neşeli burçlarındandır Aslanlar. İnsanlarla bir araya gelip sohbet etmekten keyif alırlar. Ortak paylaşımlardan ve grup sohbetlerinden zevk alırlar. Egoist yapılarından ötürü muhabbetin merkezine kendilerini koymak isterler. Ne yapıp edip konuları hep kendilerine getirir ve özgüvenlerini ortaya koyarlar. Sürekli olarak başarılarından, yeteneklerinden, hayranlarından ve anılarından bahsederler. Kova burçları gibi egosuz insanlar ise bir süre sonra Aslanların sohbetinden sıkılır. Önemli konuları bile bulandırdıkları için Kovaların sabrı taşar. Sonrasında bir bahane bulup ortamdan koşarak uzaklaşır Kova burçları. Zaten kişilik olarak taban tabana zıt olan bu burçların yakın diyaloglara girdiğine pek fazla tanık olmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.