Kova Burcu Hakkında Fazla Abartılan 4 Klişe

Kovalar bugüne kadar sınıfın marjinali, mahallenin değişiği, ailenin asisi olarak görüldü hep. Kovalar için duygusuz da dendi, başka gezegenden geldiği söylendi hatta çok ileri gidilip mahallenin delisi bile oldular kimisine göre. Ancak kendilerine yakından baktığınızda ne kadar nevi-i şahsına münhasır olduklarını görmekle kalmayıp, Zodyak aleminin en zeki, en bilgili üyeleri olduklarını da görürsünüz. Siz de bilirsiniz ki dahi çocuklar hep bir acayip olur zaten.

Uzaktır

Kovalar burçlar aleminin duyguları anlamakta zorlanan, anlasa da anlamak istemeyen çocuğu olarak bilinir hep. Ancak durumun iç yüzü hiç de göründüğü gibi değildir. Onlar kimseyi sevemeyecek, sevgiden nasibini almamış insanlar değildir. Sadece doğru insanı bulduklarına inanana kadar kapalı kalmayı, öyle görünmeyi tercih ederler. Elde edilmesi zoru oynamaya çalışmazlar. Sadece kalplerindeki ve zihinlerindeki deliliğe önem verirler ve onu öyle her önüne gelenle paylaşmak istemezler. Kolay kolay sevemezler ama bir severlerse kendinizi buna hazırlarsanız iyi edersiniz.

Duygusuzdur

Bir Kova nihayet hayatına girmesine izin verdiyse, gözünüz aydın artık içerİdesiniz. Kovalar oyun oynamakta hiç iyi değildir bu yüzden o sırada içinden geçeni, ne düşündüğünü söylemekte bir sakınca görmez, çünkü ona göre olması gereken de budur zaten. Eğer ruhunu paylaşmaya değer birini bulduğuna inanırsa ona sahip olduğu her şeyi verecektir. Kalbini ve ruhunu bu kadar zor veren Kovaların hikayesi ayrılıkla biterse de tabi ayrılık acısı da bir o kadar zor geçer. Duygusal olarak kopuk olma haline geri dönerler ve duvarlarını bir öncekinden daha kalın örerler. Bunu zoru oynamak için değil kendilerini savunmak için yaparlar.

Fazla Tuhaftır

Dedik ya onlar her gruptan çıkan ortamın ayrık otu olarak görülürler. Çoğu zaman Kova insanının hayallerinin gerçeklikten uzak olduğu ve dünyaya dönmeleri gerektiği düşünülür. Ancak onlar hayal etmenin nesinin bu kadar kötü olduğunu anlamaz. Antarktika’ya gitmek, dünyayı değiştirmek, yunusları korumak ve insanlığa olan inancı yeniden inşa etmek isterler. Dünyanın güzel bir yer olduğunu ve güzelliğin hakkının verilmesi gerektiğini düşünürler. Sürekli yeni şeyler denemek istemeleri ya da ilk fırsatta bir yerlere gitmek istemeleri onların tatminsiz ya da nankör oldukları anlamına gelmez. Kovalar imkânsız gibi görünen bu şeyleri yapmak istedikleri için aptal da değildir, sadece herkesten biraz daha fazla umut doludur.

Soğuktur

Kelimenin tam anlamıyla bir şey hissettiklerinde bunu gösterirler. İçi dışı bir insan grubuna girer Kovalar çünkü başka türlü nasıl yaşanır bilmezler. Kimisi yüzüne gülücükler takarak dolaşır ve her şey mükemmelmiş gibi davranır ama Kovalarda işler böyle yürümez. Acıma ya da ilgi istemezler, sadece daha iyi hissetmenin peşindedir. Bazen biri onlara üzgün göründüğünü söyleyene kadar bir şeylerin ters gittiğini fark etmezler bile. Ama farkına vardıklarında da göstermekten zerre çekinmezler.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.