Kova Burcu Erkeğini Etkilemek İçin Dolabına Eklemen Gereken 7 Parça

Bir erkeği etkilemenin birçok yolu vardır. Bakışlarınla, gizemli duruşunla, güzelliğinle, zarafetinle, vücudunla, ilginç kişiliğinle ya da zekanla etkileyebilirsin. Fakat iş stilinle etkilemeye gelince orada profesyonel bir yardım alman gerekir. Çünkü bir başka burcun özelliğine göre giyinmek incelik, bilgi ve doğru parçaları birleştirmekle başlar. Yanlış olan tamamen o burcun özelliklerine göre giyinmek olur. Doğru olansa hoşlandığın kişiyi etkilemek için onun özelliklere göre dolabına ekleyeceğin parçaların senin üzerinde de iyi durmasıdır. Yani senin burcuna da hitap etmeli. “Peki, nasıl olacak bu iş?” dediğini duyar gibiyiz. Bu noktada biz Kova burcu erkeğini etkilemek için dolabına ekleyeceğin 7 kilit parçayı söyleyeceğiz. Sen de o parçaları stiline uyarlayacaksın. İşte bu kadar…

Kova burcu erkeğinin her ne kadar stiline önem vermediği zannedilse de o giyimine özen gösterir ve aynı şekilde sevgilisinin de önem vermesini ister. Fakat onu stilinle tavlamak için moda gurusu, trendlerin kölesi ya da stil ikonu olmamalısın. Kova erkeğini etkilemenin yolu sıra dışı kıyafetleri denemekten çekinmemekten, yeniliklere açık olmaktan, özgürce renkleri karıştırmaktan, farklı desenleri aynı anda giyebilmekten, kısaca dikkat çekici ve sıradan olmamaktan geçer. Eğer bir Kova erkeğini marka kıyafetlerle tavlayacağını sanıyorsan bu iş başlamadan bitmiş demektir. Onunla bir ilişki için stilini kullanacaksan trendleri kendin yaratmalısın. Tabii bizden ipucu almanın sakıncası yok! Hazırsan Kova erkeğinin kalbine giden yolda dolabına eklemen gereken 7 parçayı açıklıyoruz.

Çizgili Elbise

Kova burcu erkeği çizgilerin gücüne inanır. Çizgili her tasarıma bayılır. Belki bu suyu seven Kova burcunun denizcilere özgü çizgili kumaşlarını da seviyor olmasından kaynaklanıyor olabilir. Fakat sana kesinlikle siyah pantolon üzerine siyah beyaz çizgili tişört bir de kırmız fular tak demiyoruz. Aksi halde Balık burcu erkeğini tavlarsın şimdiden söyleyelim. Çizgilerin gücünden yararlanacaksan kendi çizgini bulmalısın. Enine, dikine, çapraz, hem enine hem boyuna gibi farklı modellerde deneyebilirsin. Eğer Oğlak burcuysan siyah ve beyazdan şaşma ki kıyafetin sana yabancılaşmasın. Akrep burcu kadınları kırmızı ya da siyah beyaz çizgileri, Başak ve Boğa burcu ise yeşil çizgileri denemeli. Aslan burcunun işi dikkat çekmek olduğu için çizgi kullanacaksa bu çizginin altın sarısı ya da payetli olmasını öneriyoruz. Terazi burcu kadınları zarafetin doruklarına geçmek için midi boyda mavi çizgili elbiselerde, Balık kadınları pembe tonlarından, İkizler kadınları ise tüm renklerin üzerinde bulunduğu çizgilerden yararlanmalılar. Yengeç burcu kadınları çizgilerini mutlaka dönemsel bir elbisede kullanmaktan, Yay ve Koç burcu kadınları ise kırmızı renkten şaşmamalı.

Desenlerin Karmaşası

Başak burcu kadınları ve simetriye tutkuyla bağlı olanlar için zorlayıcı olacağına eminiz ama Kova burcunu etkilemek için desenlerden korkmamalısın. Büyük ya da küçük desenli tek bir parçadan bahsetmiyoruz. O kolay olan. Sözünü ettiğimiz şey desenlerin karıştırmaya cesaret etmen. Kısacası desen konusunda sıra dışı ve özgür olmalısın. Bu da puantiye ve çizgiyi, geometrik şekiller ile kareliyi aynı anda taşıyabilme cesaretini göstermen gerektiği anlamına geliyor. Eh, kimse sana Kova burcu erkeğini dolabınla etkilemenin kolay olacağını söylemedi değil mi? Bu noktada yapman gereken tek şey sürekli denemek. Kocaman puantiyeli bir kazak ile devasa geometrik desenli pantolonu bir anda giyersen aynaya baktığında gözlerinle çatlatabilirsin. Bu stile geçiş yaparken yavaşça ilerlemelisin. Örneğin Balık burcu kadınıysan seni en iyi yansıtan şey puantiye, onunla başla. Üzerine büyük, pantolon ya da eteğine küçük puantiyeli bir tasarımı giymeyi deneyebilirsin. İkizler ve Koç burcu kadınları muaf onlar istedikleri desenden başlayabilir. Akrepler farklı boyda geometrik deseni, Yaylar kareli ve çizgili, Terazi ve Başaklar çizgili ve puantiye desenini, Aslan burcu mozaik desen ile kareli deseni, Yengeç kadınları şal deseni ile geometrik deseni, Yay burcu etnik desen ile şal deseni, Boğa burcu ise mackenzie deseni ile mozaik deseni deneyebilir. Gzöün alışında 3 deseni karıştırmayı dene…

Farklı Tasarımlar

Kova erkeği farklı tasarım parçalarına bayılır. Çünkü bir anda dikkati o yöne döner. Bu ister çift renk ve desende trençkot olsun ister mesaj içerikli bir parça olsun her zaman gözlerine hoş gelir. Hatta eğer giyebilme cesaretin varsa pop art kumaşlı her parçayı dolabına ekleyebilirsin. Bu başlığın ucu çok açık olduğu için sana önerimiz burcunun özelliklerine ve en sevdiğin renge göre bir seçim yapman.

Dış Giyim Seçimi

Kova erkeğinin dikkati siyah, kırmızı, gri ya da beyaz palto ile çekeceğini sanıyorsan konuya epey uzak olduğunu düşünüyoruz. Onun gözleri gözlerine değsin istiyorsan derhal dolabına renkli palto almalısın. Çizgili, desenli, tek renk olacaksa fosforlu ya da blog renklerde bir palto almanın zamanı geldi. Ben Aslan burcuyum benim işim kürklerle palto istemem, diyen ihtişamlı Aslan burcu kadınlarına renkli kürk modellerini öneriyoruz. Koç ve İkizler burcu renkli veya desenli pofuduk mont, Yengeç burcu makenzie desenli, Akrep burcu çift renk trençkot, Oğlak ve Terazi burcu birkaç renkli palto, Yay burcu etnik desenli mont, Boğa burcu renkli kareli palto –asla siyah beyaz olmaz- Balık ve Başak burçları ise pastel tonlarında iki renkli palto ile bu işi başarabilirler.

Kobalt Mavisi Her Şey

Kobalt mavisi ya da eklektik mavi adı verilen mavinin en dikkat çekici tonu Kova erkeğinin de gözünden asla kaçmaz. Elbise, pantolon, gece elbisesi, çanta, ayakkabı, etek, kazak hangi parçayı istersen seçmekte özgürsün. Yeter ki siyah ya da gri ile giyerek rengi öldürme. Eğer bu rengi kombine etmekten çekiniyorsan yakın tonlarda parçalar tercih edebilir ya da baştan aşağı kobalt mavisi kullanabilirsin. Bu başlık en kolay Başak burcu kadınlarına gelecek öyle değil mi?

İlginç Aksesuarlar

Burada söylenecek fazla söz yok. Her burç az ya da çok aksesuar sever. Her burcun kendine özel aksesuarı vardır. Hiç kullanmıyorum diyen de çanta ve ayakkabı ile bu başlığı atlatabilir. Atlatamayacağın tek şey farklı olmak zorunda olman. Eğer ayakkabı almayı planlıyorsan herhangi bir topuklu ya da spor ayakkabı, babet ya da çizme alamazsın. Mutlaka farklı renklerde, desenlerde ya da pop art desenli olmalı. Çantaların da en az iki renkli ya da enteresan tasarımlı olmasına dikkat etmelisin. Özellikle illüzyon desenleri çok ilginç gelebilir. Herkesin dolabında en az bir tane güneş gözlüğü olduğunu varsayarsak en azından sevgili müstakbelin Kova burcu ile buluşmaya gittiğinde farklı tasarım gözlüğünü yanına almalısın. Ben takamam aşırı farklı gözlük, diyecek olan burçlar olduğunu bildiğimiz için fotoğrafa en sadesini yerleştirdik. Fakat sen sen ol uçmaktan korkma!

Renk Blokları Kıyafetler

İşte geldik en zor kısma. Buraya kadar her burç kendi stiline göre parçaları uyarlayabilir ama renk bloklarını becerebilmek her burcun rahatlıkla altından kalkabileceği bir seçim değildir. Çünkü burada iddialı olmak gerekir. Aslan, Akrep, Koç ve İkizler burcu için sorun olacağını sanmıyoruz. Terazi burcu kadını moda bilgisi ile bir şekilde kendine yakıştıracak renkleri ve parçayı bulur. Bu beş burç her rengi birlikte giyebilir. Hatta kırmızı ve pembeyi aynı anda giymeyi icat edenler bize göre Akrep kadınlarıdır. Yay burcu kadını da umursamazlığı ile renk bloklarının altından kalkabilir. Bizi düşündüren diğer burçlar. Onlara da tavsiyemiz küçük parçalarla başlamaları olacak. Örneğin Balık burcu kadını romantik fosforlu renklerle, Yengeç burcu kadını ayakkabı ve etek ile, Başak burcu kadını ise farklı renklerde bir pantolon ile başlamalı. Böylece üzerine siyah ya da beyaz bir bluz giyerek görünümünü sadeleştirebilir. Boğa burcu palto ve pantolon ile ve bunları da kırmızı ve toprak tonlarından seçebilir. Oğlak burcu için aşırı iddialı olacak ama kırmızı ve moru denemesini ya da mavi ve yeşili denemesini öneriyoruz. Tabii hepsinin en koyu tonlarını…

Bonus: Carrie Bradshaw

Tüm bu anlattıklarımızı pekiştirmek istersen televizyon dünyasının ilk ve gelmiş geçmiş en iyi stil ikonu ile hala tanışmadıysan seni tanıştırmak isteriz. Carrie tam bir Kova kadını gibi renkleri, desenleri karıştırır, sıra dışı tasarımları bir tişört giyiyormuş gibi taşır, çizginin her türlüsünü dener. Giydikleri konusunda kimsenin dediğini umursamaz ve stilini yaratırken uyumu asla dikkate almaz. O bir uyumsuzların kraliçesidir. Eğer kafanda hala bu parçaları nasıl kendi stilime uyarlayacağım düşüncesi varsa Carrie Bradshaw’un stilini inceleyebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir