Kova Burcu Erkeğini Çıldırtmanın 7 Yolu

Baştan çıkmışların, marjinallerin, özgürlük düşkünlerinin kol gezdiği Kova’lar diyarında olay çıkarmak istiyoruz madem, oraya ilk elden bir diktatör atamakla başlıyoruz işe. Ele avuca sığmaz, geleneklere sıkışmaz bu adamlarla bir alıp veremediğiniz varsa, konu soğuk yenen bir intikam yemeğiyse, yazımıza kulak verin! Seyredin bu barışçıl erkeklerin çıkardığı gümbürtüyü.

Bilir Bilmez Her Konuda Tartış!

Kova Burcu Erkeğini Çıldırtmanın 7 Yolu

Genel kültürüne, yeteneklerine, ansiklopedileri aratmayan bilgi dağarcığına olan sarsılmaz güvenine sonu gelmez övgüler bekleyen Kova, yetersizlikle itham edilirse deliye döner. Özellikle teknoloji alanında çığır aştığı ileri düzey bilgisiyle herkesin akıl danışanı olmak isterken, sevgilisinin beklenmedik küçümsemeleriyle karşılaşırsa dumur olur. Cahilsin, sen ne anlarsın de, ver veriştir.

Geleneksele Sıkıştır!

Kova Burcu Erkeğini Çıldırtmanın 7 Yolu

Gözünü ufka dikmiş, geçmişi çoktan yaşamış ve bitirmiş, yeni ve farklı olanın peşine çoktan takılmış Kova’yı dip köşe ne kadar kültürel etkinlik varsa hepsi ile tek tek tanıştır. Tüm tuhaflıklarını deniz seviyesindeki ortamlara sokarak yok et. Tüm yenilikçi tavırlarını rafa kaldır, sandıklardan eskileri çıkar, tozlarını da Kova’nın suratına üfle. Naftalin kokularıyla boğ, pişman et!

Tutkulu ve Kısıtlayıcı Bir Aşık Ol!

Kova Burcu Erkeğini Çıldırtmanın 7 Yolu

Demek her çiçekten bal alır, bir de ismini hiç duymadığı, uzak diyarlardan ithalse tadına doyamaz. Özgürlüğüme dokunma dedi, olur dedin elleşmedin. Günüdür! Telefon rehberinden, şifreli klasörlerine, mesajlarından, özel görüşmelerine her şeyi bir bir deşifre et. Kuyruğuna takıl, peşinden ayrılma! Yok öyle arkadaşlarla sanal gerçeklik gözlüğü denemeleri, sosyalleşme partileri buraya kadar! tak yüzüğü parmağına, prangayı ayağına, o nereye sen oraya!

Trend Ol!

Kova Burcu Erkeğini Çıldırtmanın 7 Yolu

Demek en çok da bu kendi has tarzını seviyor, ne giysen heyecanlanıyordu. Hani şu sende tanıdığı göz makyajı var ya hasta olduğu ona bir tövbe et! Ne kadar trend kıyafet var, yüzlerce insanla aynı şeyleri giy pişti rekortmeni ol! Topluluklar içinde seçilemeyecek kadar sürünün bir parçası, ana akım modanın değişmez simgesi ol! Klişenin dibine vur, iddia nedir unut! Öyle bir sıradanlaş ki, içi kaldırmasın!

Kavgayı Eksik Etme!

Kova Burcu Erkeğini Çıldırtmanın 7 Yolu

Barışçıl Kova, kavgalara savaşlarda kendi türünün son kalanlarıyla birlikte karşı koyar, toplumların güneşli günlerine sızıp barış çubukları yakar, kavgadan köşe bucak kaçar. Yakala! Sesin kısılmasın aman, sabahtan çiğ yumurtanı yut, sesini iyice aç. Zırt dese asabileş, curt dese çıldır. Huzursuzluklar içine sok, ortamın havasını olabildiğince ger. O kadar mantıksız ol ki, kulakları kızarsın, cildi bozarsın! Sonunda çileden çıksın!

Göz Yaşlarına Boğul!

Kova Burcu Erkeğini Çıldırtmanın 7 Yolu

Merhamet neydi, üzüntü nasıl yaşanırdı, neye kahır olunurdu, bir göster de şaşırsın. Öyle her şeye üzül ki, ömründe böylesini görmemiş olsun. Eli ayağına dolansın, ne yapacağını bilemesin! Kova ağlayan insan görürse çaresiz kalır, koşarak uzaklaşır. Derdin kaçırmaksa, bas feryadı, koy ver gözyaşlarını, selinde boğulsun!

Duyarsız Ol!

Kova Burcu Erkeğini Çıldırtmanın 7 Yolu

Karıncaların yuvalarını didikleyen minik tavukları kışlayan, pandaların kısıtlı yaşam alanlarına çekyat yollayan, ozonu korumak için bitkilerden ilaç yapan Kova’ya, her gün bir çınar devrilmeli ülkemde, iktidarın koltukları sık sık yenilenmeli, fakirler ötekileştirilmeli, zenginlerin elleri öpülmeli, hürriyet de neymiş kuralları, kısıtlı duvarları olmalı yaşamın, de! Dedin mi? Kaç ? Sonunda zıvanadan çıktı, başardın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.