Kova Burcu Erkeğine Neden Aşık Olmamalısın?

Asrın mucidi, uzman olduğu alanın otorite kişisi, zihinsel sohbeti tatlı, yetkinlikleri kırk katlı Kova ne güzel bir arkadaştır oysa! Ama sevgililik sıfatını pek sevip kanıksadığı, ilişkisinin hakkını verdiği söylenemez! Hep biraz uzak, çokça mesafelidir Kova, arkadaşlar gösterdiği yakınlığı hayatına büsbütün girmesinden korktuğu için sevgilisine göstermez! Fazla samimiyetten sıkılır, özgürlüğüne kapı aralamak için ilk fırsatta yaylanır!

Yakınına Sokulmana Müsaade Etmez!

Bireysel bir yaşayandır kendisi! Yanına yamacına kimseyi alıp, elini tutmaz! Hep biraz mesafeli ilk görüşte oldukça cooldur! Sosyal ortamda keyifli görüp aldanır, zihin canlandıran sohbetiyle heyecanlanır, baş başa kalınca uzağına düşersin. Kova temas sevmez, duvarlarından öte kimseleri geçirmez! Mantığıyla yaşar bir defa duygusal boyutu pek bilmez, özgürlüğüne düşkünlüğü tüm bağlanmaların önünde nöbet bekler, Kova aşka düşüp göz göze bakışıp, diz dize oturmayı, el ele gezmeyi sevmez!

Katiyen Haklı Olamazsın!

Kova’nın herhangi bir konuda tartışmaya girip haksız çıktığını ne duyan olmuştur ne gören! Sırf dediğim dedikliğinden çok defa karayı ak diye savunup galip çıktığı, şahitlerce sabittir. Entelektüel alanda donanımına diyecek yoktur ancak benim de söyleyecek sözüm, sana katacak bir bilgim var deyip çaktırmadan onun eksik bildiğini ima edersen, ağzının payını alırsın! Bu adamlar muhalefet olmak için gelirler dünyaya ve itirazların hakkını verirler.

Baş Başa Kalmak İmkansızdır!

Sosyal çevresi geniş, ilgisini çeken her alanda sohbet grupları sayısızdır! Kimisiyle beyin fırtınalarında savrulur, kimisiyle adalet arar, kimisiyle teknolojinin keyfini sürer bilgisayar oyunlarına kapılır gider! sevgilim diye koluna takıp öyle her ortama sokmaz, yalnız kalacağınız ilk anda dostlar başınıza üşüşür, romantik bir an peşinde aylarca koşsan gayretin sonuç vermez! Kova’nın yancısı bitmez! ellerinle hazırlamışsın iki kişilik akşam yemeğini, kapatıp ışıkları yakmışsın mumlarını, keyfin yerinde bekliyorsun sevdiceğini, eve gelir on kişi! İlişkin kanka modundan çıkmaz!

Düşük Egosuyla Başın Derde Girer!

Sohbetine doyum olmaz da alınganlığına da akıl ermez! Bam başka bir hikâyenin örneğini alıverir üstüne, sonra uğraş dur! Ortamda konuşulan her şeyi üstüne alınır, tüm negatifi çeker, tepkisel davranır. Artık açıklamalara doymaz, izahlarını tüketirsin, Kova yanlış anladığını kabul etmez, iddiasından geri dönmez! Mevzuyu uzatır, sündürür, lafını bolca yapar!

Benim En İyi Dostum Pesim, Kantırım!

Gel sen Kova’nın oyun arkadaşı ol, dernekten ahbabı, kulüpten tanıdığı ol, uzun saatlerini Kova’lı sohbetlerde geçirirken zihnini bir güzel çalıştır, keyfinin doruğuna çık ama sevgilisi olup atıl kalma! Zira Kova tüm zamanlarını arkadaşlarıyla, yalnız kaldığı anlarını da ortak kullanıma açmadığı bireysel alanlarında geçirmeyi sever! Başını bilgisayar oyunlarından kaldırmaz, ortalık cips kırıntısıyla dolar, maskülen hava soluyanı boğar, sevgiliye buralardan ekmek çıkmaz!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.