Kova Burçlarıyla Aranızı Nasıl Düzeltebilirsiniz?

Astroloji aleminde yaklaşılması zor bir kişiliktir Kovalar. Onlarla samimiyet kurmak yoğun bir efor gerektirir. Herkese aynı sıcaklığı göstermezler. Bu burçlarla bozulan ilişkilerinizi düzeltmek için belli stratejileri uygulamalısınız. Aslında katı prensipleri yoktur ancak kafalarının uyuşmadıkları kişilerle yakınlaşmayı zaman kaybı görürler. Kovalarla soğuk ilişkilerinizi yumuşatmak için burnunuzun dikine gitmemeli, onların fikirlerine uyum sağlamalısınız öncelikle. Kendileriyle aynı zihniyette insanları sevdikleri için ilgi alanlarıyla alakalı sohbetler etmelisiniz mesela. Ayrıca belli bir resmiyeti korumalı, seviyeli olmalı ve bencil davranmamalısınız.

Entelektüel Sohbetler Edin

Zodyak’ın bilgiye önem veren, en entelektüel burçları arasındadır Kovalar. Hayatta her zaman bilimi referans alır, sürekli bir gelişim ve dönüşüm halinde yaşarlar. Savunulan bilgiler akla ve doğaya aykırı olmamalıdır onlara göre. Kovaları kazanmak için en önemli faktör, onlarla iletişim kurarken seçeceğiniz konulardır. Kafa yapılarına uymayan, avam, yüzeysel mevzulardan kaçarlar. Mümkün olduğunca Kovalarla entelektüel sohbetler etmeli, sanattan, siyasetten hatta felsefeden konuşmalısınız. Aklını ve kültürel birikimini beğendikleri kişilerden etkilenirler. Müzik konusunda ise daha batılı ve alternatif türlere yönelmelisiniz Kova burçlarının yanında. Onların zevkine hitap etmeyen müzikler açarsanız fazlasıyla daralırlar.

Onlarla İnatlaşmayın

Kova burçları inandıkları fikirlerden, aldıkları kararlardan asla caymazlar. Nabza göre şerbet vermek bu burçlara göre değildir. Kovalarla aranızı düzeltmek istiyorsanız onlarla inatlaşmamalısınız. Kindar yapıda olmasalar da size karşı ciddi bir antipati beslerler. Daha önce karşılıklı fikir dayatmasından ötürü ilişkiniz bozulmuşsa, bu defa aynı hatayı yapmamalısınız. Kabahatli bile olsalar ılımlı davranmalı ve onların fikirlerine uymalısınız. Kovalar, kendileriyle aynı doğrultuda düşünmeye başladığınızı fark ederlerse öfkeleri soğur size karşı. Mümkün olduğunca diplomasiyi elden bırakmayın onlarla iletişim kurarken ancak samimiyetsiz bir görüntü de çizmeyin. Doğal olmayan davranışları çabucak fark edecek kadar akıllıdır Kovalar.

Gereksiz Samimiyete Girmeyin

Kimilerince “burnu kaf dağında” diye nitelen Kovalar en soğuk burçlar arasındadır. Samimi ve sıcak kişiler onlardaki bu mesafeli tavırlardan illallah eder. Onları kazanmak için sempatikliğin, samimiyetin dozunu kaçırmamalısınız. Gereksiz ve özel sorular sormayın, el kol hareketleriyle zorlama bir yakınlaşma çabasına girmeyin. Fazla sıcak davranmak herkeste işe yaramayabilir. Zaten hiçbir zaman sevgi kelebeği modunda gezmez Kovalar. Aksine itici bulurlar böyle tipleri. Belli bir mesafenin dışına çıkmayın onlarla iletişim kurarken. Özel alanlarına izin verdikleri ölçüde yaklaşın. Aile ve arkadaş ortamlarına girmek için çaba göstermeyin, bundan rahatsızlık duyabilirler.

Bencil, Egoist Davranmayın

Paylaşımcı ve hümanist Kovalar bencil kişilerden hiç hoşlanmaz. Onların hayat felsefesine göre her birey eşit doğar ve fırsat eşitliğinden faydalanmak herkesin hakkıdır. Bireysel yaşayıp, başka insanların haklarını gözetmeyen kişilerden haz etmez Kovalar. Çıkarları için çevresindekileri kullanan insanlarla işleri olmaz. Eğer o yapıda bir insansanız değişmeye çalışmalı ya da en azından Kovalara yansıtmamalısınız bu yönünüzü. Ayrıca egosuna fazlasıyla düşkün, kasıntı kişiler bu burçların arkadaşlığını kazanamaz. Daha mütevazı ve doğal olmaya çabalamalısınız Kovaların yanında. Yukarıda saydığımız ve bakış açınızı da değiştirecek davranışlara yöneldiğinizde Kovalarla ilişkinizi düzeltebilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın
  1. Merhaba, ben bir kovayım ve kendi burcumun özelliklerini veya burcumla ilgili yazıları okumaya bayılıyorum.Çünkü bu yazılarda kendimi görüyorum ya da yakıştırıyorum.Her defasında aynı ben diyorum. Da ha önce bunun kadar haklı bir yazı görmedim.Ama bu ilk tanışmalar için daha uygun olacaktır. Çünkü bir kova birini silmişse bir daha asla affetmez.

  2. Ya ben terazi burcu kadınıyım gayet de tersim kovaya ama hani saygılı bir şekilde ikimizin de farklı düşünceleri var.Siz boşverin burada yazanları biz gayet iyi anlaşıyoruz sadece bazen çok ilgisiz oluyor :/

  3. Valla ben bir kova erkeği ile evliyim 2 yılı geçti ama ben böyle bir insan görmedim bukadar mi soğuk olunur bukadar mi aklindan ne gectigini hiçbir zaman kestiremezsin seni ne silecegi bellidir nede sevecegi bana 2 yılda kafayı yedirdi.bazen diyorumki 2dk nasil bukadar iyiyken hersey bitiyor anlayamiyorum şok geçiriyorum bir insan nasıl olurda sevdiğini söylediği hatta aşığım dediği kişiye dokunmadan durabilir ben saskinim acikcasi.bambaska onunla olacaksanız sinir damarlarinizi ve duygularınızı ameliyatla aldirmalisiniz.Ve kendi hayatınızdan vazgeçmelisiniz.Benim yaşadıklarımdan cikardigim bu.

  4. Valla ben bir kova erkeği ile evliyim 2 yılı geçti ama ben böyle bir insan görmedim bukadar mi soğuk olunur bukadar mi aklindan ne gectigini hiçbir zaman kestiremezsin seni ne silecegi bellidir nede sevecegi bana 2 yılda kafayı yedirdi.bazen diyorumki 2dk nasil bukadar iyiyken hersey bitiyor anlayamiyorum şok geçiriyorum bir insan nasıl olurda sevdiğini söylediği hatta aşığım dediği kişiye dokunmadan durabilir ben saskinim acikcasi.bambaska onunla olacaksanız sinir damarlarinizi ve duygularınızı ameliyatla aldirmalisiniz.Ve kendi hayatınızdan vazgeçmelisiniz.Benim yaşadıklarımdan cikardigim bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir