Kova Burçlarının Ölmeden Önce Yapması Gerekenler

Hava grubunun özgün ve entelektüel insanları olan Kovalar, hayata hep farklı bir perspektifle bakarlar. Sürünün ardından gitmek onlara göre değil. Yeni yollar, yeni yöntemler geliştirmeye çabalarlar. Hayatta oldukları sürece kendi zevkleri doğrultusunda yaşar ve deneyim kazanırlar. Ölmeden önce yapmaları gerekenler ise kesinlikle sıra dışı ve çarpıcı olmalıdır.

Balona Binmek

Alternatif fikirlerden ve aktivitelerden hoşlanan Kova burçları için sıra dışı hobiler idealdir. İçinde genelde aksiyon ve özgürlük duygusunu pekiştiren öğeler yer alır. Balon gezisi yapmak onlar için mükemmel bir deneyim olacaktır. Bunun için Nevşehir’i tercih edebilirler. Herkesin cesaret edemeyeceği balon turu Kovalar gibi aykırı kişilerin ilgisini çeker. Gökyüzünün maviliklerinde kendilerini farklı bir alemde hissedecek, bu aktiviteyi daha sonra da tekrarlamak isteyeceklerdir.

Safari Turu

Klişe ve durağan hobiler Kova burçlarını heyecanlandırmaz. Riske girme eğilimleri olduğu için adrenalini yüksek aktiviteleri tercih ederler. Mesela Safari turu sıra dışı niteliğiyle bu burçların zevkine hitap edecektir. Afrika’nın doğal ortamında, vahşi hayvanların muhteşem dünyasına tanıklık etmek onları büyüleyecektir. Orada Afrika aslanı, fil, çita, zürafa, zebra, hipopotam, gergedan gibi hayvanları görecekler. Çekecekleri fotoğraflar ve biriktirecekleri maceralarla hayattayken iyi ki de bunu deneyimlemişim diyecekler.

Yeni Diller Öğrenmek

Zodyak’ın zekası ve yenilikçiliğiyle öne çıkan bir burcu olarak yeni bilgiler öğrenmek Kovalar için hiç de sıkıntı değildir. Hayatta oldukları sürece kendilerini geliştirir ve bilgilerini pekiştirirler. Yeni bir dil öğrenmek onlar için keyifli bir deneyim olacaktır. Herkesin konuşabildiği dillerin dışında ilgisini çeken kültürlerin lisanı üzerine kurslara gidebilirler. Böylelikle vizyonlarını geliştirirler. Sadece yabancı dil öğrenmekle kalmaz kariyerleri için de bir fırsat yaratmış olurlar.

Sivil Toplumculuk

İnsan ilişkilerinde mesafeli olsalar da özünde hümanist ve duyarlıdır Kovalar.  Samimiyeti ve iyi niyeti su götürmez bir gerçektir. Muhalif ve özgürlükçü olup gerekirse toplumsal muhalefetteki yerlerini alırlar. Politika ve toplum yönetimine dair fikirlerini her zaman net bir şekilde savunurlar. Hayattayken sivil toplum kuruluşlarına katılabilirler. Bu yolla dünyayı daha güzelleştirmek ve geliştirmek adına çeşitli kampanyaları desteklerler. Alternatif fikirleriyle dernek çalışmalarına bakış açıları kazandırırlar.

Bilim Müzelerini Gezmek

Teknolojik bir kafası olan Kovalar bilimsel keşifleri takip etmeye bayılırlar. Yeni nesil ürünleri, modern cihazları kullanmaya gayret ederler. Yüzlerini her zaman geleceğe döner ve robotların yaygın olduğu bir medeniyet hevesi duyarlar. Ölmeden önce yapmaları gerekenler listesine bilim müzelerini muhakkak eklemeliler. Teknolojinin nimetleri kullanılarak açılan bu merkezler Kova burçlarını adeta cezbedecektir. Doğanın kanunları çerçevesinde geliştirilen maketler, platformlar, eski moda cihazlar tam da onların zevkiyle örtüşecek unsurlardır.

Yurtdışı Festivallerine Gitmek

Eğlence anlayışı diğer burçlara göre marjinal olan bu kişiler, müzik festivallerin aranılan isimleridir. Özellikle rock, bluez, caz türünde konserlerin gerçekleştiği festivaller zevkleriyle daha çok örtüşür. Genelde yurt içi festivallerine katılmışlardır. Dış ülkelerdeki festivallere henüz katılmamışlarsa çok şey kaybetmişler demektir. Ölmeden önce kesinlikle başka coğrafyaların festivallerini de görmeliler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.