Kova Burçlarının Bayılacağı Yabancı Dizi Önerileri

Hava grubunun zekasıyla öne çıkan bu burcu, nitelikli sinema filmleri ve dizilerden etkilenir. Çağın ilerisinde bakış açısıyla daha çok bilim-kurgu yapımlarından hoşlanır. Biz de Kova burçlarının zevkine hitap edecek ve çoğunluğu bilim-kurgu dizilerinden oluşan bir liste hazırladık.  Zamanlarının ötesinde yaşayan Kovaların birbirinden kaliteli ve sürükleyici olan bu yapımları soluksuz izleyeceklerine eminiz.

WestWorld

Ekranların başarılı dizisi, bilim-kurgu türünü derin ve felsefi anlatım tarzıyla işliyor. Fütüristtik bir bakış açısı olan Kova burçları, West World’u severek izleyecektir. Dizinin konusuna gelirsek; ticari bir oyun salonunda yapay zekalı robotların kullanıldığı bir atmosfer yaratılır. Müşteriler gerçek dünyayı aratmayan bu atmosferde robotları istediği gibi kullanarak eğlenmektedir. Bir süre sonra her şeyin farkına varan akıllı robotlar çığırından çıkar ve olaylar farklı bir boyuta sürüklenir

Black Mirror

Bugünkü teknolojisinin gidişatıyla ilgili ipuçları veren dizi, tüm dünyada ilgiyle izleniyor. Sanal dünyanın hayatın akışına yön verişinin anlatıldığı  “Black Mirror” her bölüm farklı bir hikayeyi işliyor. İnsan yaşamının değersizleşip, devlet yönetiminin teknolojiyle birlikte güçlendiği geleceğin dünyası karamsar bir bakış açısıyla anlatılıyor. Yapay zekanın yavaş yavaş kendine yer bulmaya başladığı günümüzde, Kovalar bu gerçekçi diziden büyük keyif alacaklar.

La Casa de Papel

Ekranların popüler yapımı, yeni sezonu için hazırlanıyor. İspanyol yapımı “La Casa de Papel” bir soygun hikayesini anlatıyor. Yaşamın bir şekilde ötekileştirdiği ve suça savurduğu kişiler, yıllardır bu iş için hazırlanan bir adamın önderliğinde darphaneyi basıyor ve planlarını uygulayarak soygunu tamamlamaya çalışıyorlar. Seyirciye sempatik gelen bu anti-kahramanlar, sistemin adaletsizliğine başkaldırışıyla Kovalara da sempatik gelecek.

Dark

Sırada Alman yapımı sürükleyici bir dizi var. “Dark”ın hikayesi, bir kasabadaki çocukların arka arkaya kaybolmasıyla şekilleniyor. Olayın ardındaki gizem çözülmeye çalışılırken ortaya bir zaman makinesi çıkıyor. Kahramanlarımız ise zamanda yolculuk ederek çocukları bulmaya çalışıyor. Gerilim ve bilim-kurgunun iç içe geçtiği dizi, muhteşem kurgusuyla izleyiciyi kendine bağlıyor.

Stranger Things

Amerika’nın en iyi çıkış yapan dizilerinden “Stranger Things” Türkiye’de de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip. Çocuk kahramanların ön planda olduğu dizi, bir kasabayı tehdit eden doğaüstü canlılarla girilen mücadeleyi anlatıyor. Çocuklardan birinin sahip olduğu özel güçler sayesinde kasaba halkı, saldırıları zaman zaman püskürtse de yaratıklar güçlenerek dönüyor.

Person of Interest

Listemizin sırasında başarılı bir bilim-kurgu yapımı olan “Person of Interest” yer alıyor. Sıra dışı bir konusu olan bu dizide zengin bir iş adamı, geliştirdiği bilgisayar yazılımı aracılığıyla suçları önceden belirleyip suç işlenmeden engellemeyi hedefliyor. Programını uygulaması için eski bir CIA ajanıyla iş birliği yapıyor. İkili bu amaçla güçlerini birleştirerek harekete geçiyor.

Grace&Frankie

Zeki ve esprili Kova burçlarını cezbedecek bir diğer dizi de komedi yapımı olan “Grace & Frankie”. Kocaları aynı avukatlık bürosunda çalışan iki kadın pek anlaşamamaktadır. Kadınlar eşleri tarafından terk edilince kader birliği onları yakınlaştırır ve arkadaş olurlar. Yeni hayatlarına adapte olmaya çalışırken başlarına komik maceralar gelir.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.