Kova Burçlarının Asla Anlaşamadığı 3 Burç!

Kova burçları açık sözlü, özgür ruhlu, egosuz, arkadaş canlısı ve toplumsal olaylara duyarlı olmalarıyla dikkat çekerler. Bağlanmaktan kaçan, bireysel hareket etmekten hoşlanan, duyguları anlamakta zorlanan ve muhalif özelliklere de sahiptirler. Her burcun olduğu gibi Kovaların da asla anlaşamadığı burçlar elbette var. Kova burçları; özellikle anaç Yengeçlerle, fedakar Balıklarla ve duygularını ifade etmekte zorlanan Başaklarla anlaşmakta çok zorlanırlar. İşte nedenleri…

Anaç Yengeçler, Özgür Ruhlu Kovaları Bunaltır!

Kova burçları özgür ruhludur, bireysel hareket etmekten hoşlanır ve bağlanmaktan kaçarlar. Yengeç burçları ise bunun tam tersidir… Aşırı hassas, anaç, ailesine çok düşkün, bağlanan karaktere sahip ve yalnız başına kararlar almayı sevmeyen Yengeç burcu insanının Kova burçlarıyla anlaşması çok zordur. Koruyan, kollayan, sahiplenen Yengeç burçları, özgür ruhlu Kova burçlarını bunaltabilir! Ayrıca Kovalar, çok açık sözlüdür ve rasyonel doğaları gereği duyguları anlamakta zorlanırlar. Yengeç burçları ise içe dönük ve kırılgandır, korunup kollanmak ister. Kovalar, bu özelliklere sahip kişilere ayak uyduramaz, hiç farkında bile olmadan aşırı hassas ve alıngan Yengeç burçlarının kalbini kırabilir!

Bireyselliğine Düşkün Kovalar, Fedakar Balıklarla Anlaşamaz!

Bildiğini okuyan, özgür ruhlu, açık sözlü ve muhalif karaktere sahip Kova burçları, Balık burçlarıyla bir türlü anlaşamaz. Zira Balıklar; duygusal, teslimiyetçi, yargılamayan ve akışta sürüklenen yapılarıyla dikkat çekerler. Bu özelliklere sahip iki burç birbiriyle hep zıtlaşır. Kova burçlarının muhalifliği ve bildiğini okuması, Balık burçlarının hep fedakarlık yapmasını gerektirebilir. Balık burçlarının kolay etki altında kalmaları, dikkatlerini iç dünyalarına yöneltmeleri, herhangi bir konuda mücadele etmeyip kolaylıkla teslim olmaları Kova burçlarını kızdırabilir! Kovalar muhaliftir, kolayca pes etmez ve mücadele eder. Ayrıca Kova burçları açık sözlü ve objektif yapıları ile naif, duygusal ve romantik Balıkların kalbini kırabilir. Bildiğini okuyan ve bağlanmaktan kaçan Kovalar, Balıklar gibi fedakar olamaz! Bu özellikleri sebebiyle iki burç bir türlü uyumu yakalayamaz.

Kovalar ve Başaklar Birbirinin Duygularını Anlayamaz!

Bir Kova burcu insanı son derece akıllıdır, her şeye mantık çerçevesinden bakar ve duygularıyla hareket etmez. Bu özellikler aslında Başaklar için de geçerlidir. Duygularını ifade etmekte zorlanan Başak burçları ile Kovalar çok zor anlaşır; çünkü iki burç da birbirinin duygularını anlayamaz! Kova burçları açık sözlü oldukları için aklından geçenleri olduğu gibi söyleyebilir ve karşısındakini eleştirebilir. Kendini sürekli eleştiren ama başkaları tarafından eleştirilmekten hoşlanmayan Başaklar ise, Kova burçlarının bu açık sözlülüğünden rahatsız olurlar. Kovalar da bildiğinden şaşmayan, inatçı bir yapıya sahiptir, hal böyle olunca onlar da Başakların eleştirilerinden rahatsız olur. Ayrıca özgür ruhlu, bireysel hareket eden ve bağlanmaktan kaçan Kova burçlarının, sorumluluk sahibi Başaklarla uzun süreli bir ilişkisi olamaz; çünkü Kovalar bunalır, sıkılır ve kaçarlar!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.