Kova Burçlarının Anlaşamayacağı İnsan Türleri

Zodyak’ın zeki ve marjinal burcu olan Kovalar insanlarla genellikle mesafeli ilişki kurarlar. İnsancıl olmalarına karşın kafalarının uyuşmadığı kişilere uzun süre tahammül edemezler. Aynı dili konuştukları ve ortak zevkleri olan kişilerle daha iyi anlaşırlar. İşte Kova burçlarının anlaşamadığı ve mesafeli davrandığı insan türleri:

Egoistler

İnsancıl bir burç olan Kova burçlarında egonun esamesi okunmaz. Soğuk bir kişiliğe sahip oldukları doğrudur ama kötü niyetli veya narsist insanlar değildirler. Sürekli kendini düşünen, kendini dünyanın merkezinde gören insanlardan hazzetmez Kovalar. Doğal, samimi, bencillikten uzak insanlarla anlaşırlar. Kompleksli ve ortamlarda kendini başkalarına kanıtlamaya çalışan kişilere de tahammülleri yoktur.  Kova burçlarının ilgisini çekmek için kendinizi övme veya olduğundan farklı gösterme çabasına girmeyin. Oldukça zeki oldukları için özellikle böyle tavırlar takındığınızı anlarlar ve daha çok gözlerinden düşersiniz. Rahat ve kendiniz gibi davranırsanız sizi mütevazı görür ve ısınırlar.

Muhafazakârlar

Yenilikçi bir bakış açısı olan Kova burçları geleneksel düşünen, alışkanlıklarına bağlı, muhafazakâr insanlarla pek iyi anlaşamazlar. Dünyanın değişimiyle birlikte yaşam biçimlerinin, bakış açılarının ve eski moda ürünlerin de değişmesi gerektiğine inanırlar. Teknolojiyle arası iyi olup imkânlara rağmen eski model cihazlarda diretenleri anlayamazlar. Yaşamın pratik ve gelişmiş ürünlerle daha kolay idame edileceğini bilirler. Ayrıca kendi ahlak kurallarını başkalarına empoze etmeye çalışan türde muhafazakarlara da tahammül edemezler. Herkesin başkalarının özgürlüğünü kısıtlamadan kendi özgürlük sınırında, istediği gibi yaşamasını savunurlar.

Ayrımcılık Yapanlar

İnsanları sınıflarına göre ayırmayan eşitlikçi Kovalar ayrımcılıktan da hiç hoşlanmazlar. Kafalarının uyuşmadığı kişilerle samimiyet kurmasalar da kimseyi ötekileştirmezler. Çıkarları doğrultusunda insanları seçen kişilerle anlaşamazlar. Adaletsizliğe tahammülleri yoktur ve bu konudaki tepkilerini net bir şekilde gösterirler. Ortada çifte standart varsa suskun kalamazlar. Kendi haklarını da sonuna kadar savunur, maddi veya manevi haksızlığa uğradıklarında ne yapar eder haklarını alırlar. İş yaşamında mesai arkadaşlarını hiyerarşik olarak ayırmaz herkese aynı üslupla yaklaşırlar. İşveren, müdür veya çalışanlara farklı muamelede bulunan insanlardan hazzetmezler. Kendi özel yaşamlarında çevrelerindekilere karşı kibar ve ayrımcılıktan uzak bir ilişki biçimi geliştirirler.

Otoriterler

Özgürlüğüne çok düşkün olan Kovalar baskıya tahammül edemezler. Kendilerini veya çevresindekileri ezmeye çalışan insanları kompleksli bulurlar. Ergenlik hatta çocukluk yıllarından itibaren otoritelere kafa tutarlar. İlk tepkilerini ebeveynlerine gösterirler. Burç uyumlarının düşük olduğu bir anne babaya sahiplerse anlaşmaları son derece zor olabilir. Buluğ çağına geçişle birlikte okuldan kaçma, aileden uzaklaşma eğilimi gösterirler. Zeki, parlak öğrenciler olmalarına karşın otoriter öğretmenlere tahammül edemezler. Yetişkin olduklarında işverenlerin aşırı otoriter ve mobbing içeren davranışlarına boyun eğmezler. Böyle durumlarda maddi olarak yüksek kazançları bile ellerinin tersiyle iter ve işi her an bırakabilirler. Emir almaktan hoşlanmayan Kovalar bu konuda biraz daha tahammüllü olurlarsa iyi birer kariyer yapmaları işten değildir.

Samimiyetsizler

İçi dışı bir olan Kova burçlarının anlaşamadığı bir diğer insan türü samimiyetsiz davranışlar sergileyenlerdir. İkiyüzlü buldukları bu insanlarla anlaşmaları güçtür. Dostluk gösterdikleri ve samimi yaklaştıkları birinin arkalarından iş çevirdiğini öğrenirlerse ışık hızıyla ondan soğurlar. Kovaların dostluğunu kazanmak veya onlarla ciddi bir beraberlik yaşamak istiyorsanız samimi olmalısınız. Politik davranan insanlarla kişilik olarak uyuşmazlar. İş yaşamında stratejik davranan ve etrafındakilerin ayağını kaydırmaya çalışanlar mümkünse Kovalardan uzak dursun. Hırsından gözü dönen ve amaçları için her yolu mubah gören insanlar kesinlikle Kovalara göre değildir.

Duygusallar

Kova burçları her ne kadar insancıl ve duyarlı olsalar da pek duygusal oldukları söylenemez. Yaşamı mantık çerçevesinde algılar ve rasyonel yaklaşırlar. Bu doğrultuda duygusal insanları anlayamazlar. Akılcı bakış açısında perspektif sahibi olmalarına karşın duygular konusunda zayıf kalmışlardır. Romantizm, yüksek doz melankoli onlara gülünç ve sıkıcı gelir. Bu konularda empati yapmakta zorlanırlar. Çok fazla ağlayan, her sıkıntıdan büyük oranda etkilenen biriyle aşk yaşamaları düşük bir ihtimaldir. Manevi hassasiyetlerine göre karar alan, hayal dünyasına fazla kapılan insanların gerçeklikten uzak olduğunu düşünürler. Kovalar her şeyi akıl süzgecinden geçirir ve ona göre tavır alırlar.

Kıskançlar

Rahat ve doğallıktan yana olan Kovalar kıskanç insanlardan hoşlanmazlar. Bu tarz kişileri kendine güvensiz ve kompleksli bireyler olarak görürler. Başkalarının başarısına haset eden, özgüvensiz ve hırs küpü insanlar Kovaların çekim alanına giremezler. Kova burçlarını çekici kılan bir yönleri de kendilerinden emin ve kibirden uzak insanlar olmalarıdır. İkili ilişkilerinde onları kısıtlayan, başkalarından kıskanan bir partnerle birliktelik yaşayamazlar. Beraber olsalar bile ya çok tartışır ya da bir süre sonra ayrılırlar. Kova burçlarını etkilemek ve onlarla ciddi bir ilişki sürdürmek istiyorsanız yaşam tarzına karışmamalı ve kıskanç tavırlar sergilememelisiniz. Aşk yaşamı da dahil özgürlüklerine müdahale edilmesine kesinlikle dayanamazlar.

Menfaatçiler

Kendi çıkarlarına göre hareket eden, bencil kişiler de Kova burçlarının antipatisini kazanır. Yaptığı iyilikler konusunda çıkar gözetmeyen Kovalar menfaatçi insanlardan hoşlanmazlar. İşi düştüğünde eşini dostunu arayan, diğer zamanlar kimseyi umursamayan kişilerden hazzetmezler. Menfaatleriniz için onlara yanaştığınızı fark ederlerse sizden uzaklaşırlar. Ayrıca özel hayatında maddi beklentiler için birliktelik veya evlilik kuran insanları da itici bulurlar. İçinden geldiği gibi, mutlu olacağı şekilde yaşayan Kova burçları ince hesaplar peşinde olan bireylerle uyuşamazlar.

Monoton Yaşayanlar

Doğuştan dinamik ve maceracı bir ruhu vardır Kovaların. Asosyal, her günü diğerinin aynısı olan, dingin insanlardan sıkılırlar. Keşfetmeyi, öğrenmeyi, gezmeyi seven Kovalar kendisiyle aynı zevkleri taşıyanlarla ortak paydada buluşurlar. Entelektüel ve bilgili yapıları, dost canlısı karakterleriyle birleştiğinde çok sevilen ve aranan bir arkadaş olurlar. Kova burçlarından etkileniyor ve onlarla evlilik düşünüyorsanız marjinal ruhlarına adapte olmalısınız. Özel günlerde veya hafta sonları değişik aktiviteler yapmalı, klişe ve düzenli hayat modundan çıkmalısınız. Kovalar sıradan insanlar olmadıkları için sıradan ve monoton bir hayat tarzı onlara göre değildir.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.