Kova Burçları İçin En İdeal 5 Tatil Rotası

Bağımsız, entelektüel ve toplumsal olaylara duyarlı Kova burçları için sıradan bir deniz tatili sıkıcı olacaktır. Zira bir Kova burcu insanı, farklı kültürleri keşfedebileceği, tatiline biraz da eğlence ve hareket katacağı yerlere seyahat etmekten zevk alır. Bir tura katılmak yerine, tatillerini kendileri organize edecekleri bir tatil Kovalar için idealdir. İşte Kovalar için en ideal beş tatil rotası…

Arjantin

Bağımsız hareket etmeyi seven, sosyal, insancıl ve yeniliklere açık Kovalar için iyi bir araştırma yaparak Arjantin’i keşfetmek çok cezbedici olabilir. Cana yakın insanları, renkli sokakları ve tarihi yerleriyle Arjantin, Kova burçlarının hiç sıkılmayacakları ve çok keyif alacakları bir tatil rotası olarak listemizde ilk sırada yer alıyor. Özellikle Buenos Aires’i keşfetmek ve Iguazu şelalelerini görmek Kova burçlarına hayatları boyunca unutamayacakları bir tatil deneyimi yaşatacaktır. Ayrıca, Buenos Aires’te tango izlemek Kovalar için keyif verici olabilir.

Etiyopya

Toplumsal sorunlara duyarlı ve sınırları aşmayı seven Kova burçları için tatillerini farklı kültürleri keşfedebilecekleri yerlerde geçirme fikri çok heyecan vericidir. Birçok farklı kültürü, etnik kabileleri ve ritüelleri içinde barındıran Etiyopya, Kova burçları için etkileyici bir tatil rotası olacaktır. Buradaki kabileleri ziyaret etmek ve ülkedeki kahve ritüellerini izlemek Kovalara sıra dışı bir tatil yaşatabilir. Örneğin Omo Vadisi’ne gidip burada yaşayan kabileleri ziyaret etmek ve burada yaşayanlarla tanışmak sosyal, arkadaş canlısı, entelektüel Kova burçları için unutulmaz bir deneyim olacaktır!

Amsterdam

 

Özgür ruhlu ve entelektüel Kova burçları için Amsterdam cazip bir tatil seçeneği olabilir. Amsterdam’ın sokaklarını bisikletle keşfetmek, müzelerini görmek ve kanal turuna katılmak Kova burçlarına keyif verecek, entelektüel birikimlerini arttıracaktır. Seyahatlerine müzik keyfi ve eğlence katmak isteyen Kovalar, Amsterdam’ın en popüler mekânlarından Paradiso’ya bir akşamlarını ayırarak şehrin eğlence hayatına karışıp, hoşça vakit geçirebilirler.

Çin

Tatil rotasında, bilmedikleri bir kültürü keşfederek entelektüel birikimlerini arttıracakları ve doğada da biraz zaman geçirebilecekleri bir ülkeye yer vermek isteyen Kovalar için Çin ideal bir seçenek olabilir. Sosyal ve arkadaş canlısı Kovalar, dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olan Çin’de asla sıkılmazlar ve yapacak bol bol aktivite bulabilirler. Örneğin, Pekin’de Yasak Şehir ve Çin Seddi’ni, Şanghay’da ise şehrin en tanınmış simgelerinden The Bund’u görmek, Zhujiajiao Antik Su Şehri’ni keşfetmek ve Huangpu Nehri’nde düzenlenen bot turlarına katılmak Kova burçları için cezbedici olabilir. Çin’in en çok ziyaret edilen şehirlerinden Pekin ve Şanghay, Kova burçlarının keşfini bekliyor!

Rusya

Tatillerini kalabalıklar arasında ve bol bol gezerek geçirmekten zevk alan Kova burçları için listemizde yer alan başka bir ideal tatil rotası Rusya. Ülkenin özellikle Moskova ve St. Petersburg şehirlerini gezmek, bu şehirlerin meydanlarını ve müzelerini keşfedip tarihte bir yolculuğa çıkmak bir Kova burcu insanını etkileyebilir. Kova burçları, Moskova’da Kızıl Meydan, Kremlin Sarayı ile parkları, spor etkinlikleri ve eğlence alanıyla Gorki Park’ı gezmekten keyif alabilirler. Kovaların, St. Petersburg’da mutlaka görmeleri gereken yerlerin başında ise hem Rusya’nın hem de dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Hermitage Müzesi yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.