Köpek Gibi Çalışıp Kraliçeler Gibi Yaşamaya Çalışan Üç Burç

“Dört dörtlük yaşayan, bu memlekette çalışıp köpek gibi çalışıp kraliçe gibi yaşamaya çalışan, evladını ailesini en iyi derecede yaşatmaya çalışan, aslan gibi vergisini veren, yardımlarını yapan… Ne yaptınız siz? Ne yaptınız? Nerede ne yaptın?!” Tanıdık geldi mi kulağa? Evet, replikler Seda Sayan’ın Erol Köse’ye yaptığı unutulmaz konuşmasından. Bizim kast ettiğimiz ise hayatında en iyiyi başarmak için dur durak bilmeden çalışanların kendisini eleştirenlere karşı ağzından çıkanlardan. Hoş, zaten Seda Sayan da kraliçeler gibi yaşamak için köpek gibi çalışan bir Oğlak nasıl olsa. Ne dersin, başka kimler var böyle düşünen 12 burç arasında?

Çalışkanlığıyla Parmak Isırtan Oğlak

Oğlaklar, çalışmadan geçirebilecekleri bir hayat düşünemez asla. Ağzında gümüş kaşıkla doğsa da her arzusu ona altın tepside de sunulsa dayanamaz kalkar ayağa. Boş boş oturmak yerine uğraşacak bir şeyler bulur illa. Kendisine peşinden koşacağı bir hedef koyar, oraya nasıl ulaşacağını en küçük ayrıntısıyla planlar. İşi ne kadar zor olursa olsun kimselerden yardım istemez, yorgunluktan bitap düşse bile “of” demez. Başta ona gülenlerin, kendi başarısızlıklarının faturasını hayatlarına kesenlerin ağzının payını verir bitmek bilmez başarılarıyla. Saygınlık da onu izler peşi sıra.

Hayata Çalışmak İçin Gelen Başak

Başaklar 7’sinde de aynıdır 70’inde de… Düzenlerinden, çalışkanlıklarından ya da titizliklerinden taviz vermez, kendi standartlarını yakalayamayan işlere bitti demez. En küçük hataya bile tahammül edemediklerinden ellerinden gelenin en iyisini yapana kadar durup dinlenmez. Haliyle başarı da kapısından eksilmez. Meyve veren ağaç taşlanır derler ya, her iyi işinin ardından laf eden olur bir şekilde. Kimi hastalık hastası der, kimi takıntılı ama bilmiyorlar ki Başakların içine sinen bir iş olduktan sonra umursamaz kim ne demiş diye. Öyle olsa nasıl yükselirdi kraliçelik mertebesine?

Tırnaklarıyla Kazıyarak Zirveye Çıkan Akrep

Hedeflerini gerçekleştirme noktasında engel tanımayan ve kontrolü elden bırakmayan Akrepleri ister sıfır noktasına koy ister daha derine, onlar çok geçmeden çıkıverir zirveye. Hırslarının, tutkularının ya da kararlılıklarının önünde durabilen kimse olmamışken hele. Bir şeyi istemeye görsün gerekirse tırnaklarıyla kazır yine de çıkar en tepeye. Başkaları içinden çıkamadıkları sorun yumağıyla uğraşırken onlar çözer saniyeler içerisinde. Hislerine güvendikten sonra da en büyük olumsuzluk bile çalsa kapılarını, endişeye mahal vermez, kriz onların fırsatına dönüşür günün sonuna geldiğinde.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.