Köpeğinizin Burcu Davranışları Hakkında Çok Şey Söyleyebilir!

Her şey süt liman görünürken köpeğinin gölgesiyle neden kavgaya tutuştuğunu hiç merak ettin mi? Tıpa tıp aynı cins olmasına rağmen bir köpeğin oyunbaz diğerinin ne hikmetse yerinden kalkmaya üşendiğini… Aynı evin içinde bir köpeğin gözleri camda dışarı çıkmak için fırsat kollarken, bir diğerinin eteklerinin peşinden ayrılmaya yeltenmediğini… Her birinin kendine has bir karakteri olduğu muhakkak, akılda tutulması gereken asıl sebep ise burçları tabii ki! Bizlerin olduğu gibi onların da hareketlerini tanımlayan burçları var! Bakalım sevimli dostlarımız, burçlarıyla ne kadar uyumlular?

Kendi Kuyruğuyla Kavga Eden Koç

Evde kuyruğu bir sağa sola sallanan heyecanlı mı heyecanlı bir karakter… İki saniye arasında bile yerinde durmaz, enerjisiyle kimse yarışamaz. Evet, Koç burcunun bir köpekteki etkisi tam da bu, bitmek bilmez enerji. Bir de çabuk parlayan yanı özellikle dışarıda ne zaman bir kedi görse bir anda parlayabilir. Tasmasından tutup, peşinden koşturduğu sahipleri çok! Hoş, evde tutulsa bile fark etmez. Kendi kuyruğuyla bile kavga edebilir. Korumacı tavrı ve sempatikliği ise her şeyi affettirir.

Mümkün Mertebe Uyumayı Tercih Eden Boğa

Boğa burcu köpeklerin illa ki evlerinin bir köşesinde kendilerini rahat hissettikleri bir özel alanları olur. Onları oradan çıkarabilene aşk olsun! Ya karnı acıkmalı ya da tuvalet ihtiyacı olmalı. Abartı değil, yürüyüşlerde bir anda popolarının üstüne oturup, dinlenmeye geçmeleri en sık karşılaşılan durumlardan biri. Aman, tasmasından tutup bir şeylere zorlamayın! İnadıyla yarışabilmek mümkün değil. Yeni mamalar ya da boynuna dolanacak yeni bandanalar ise onların gönlünü almak için yeterli.

Sahibinin Enerjisini Tüketene Kadar Yerinde Durmayan İkizler

İkizler burcunun köpeği de insanı da fark etmiyor. Deli dolu halleri, her ortamda bir şekilde kendini gösterir. Sahibiyle yorulmadan saatlerce oyunlar oynaması, yürüyüşleri olabildiğince uzatmaya çalışması ya da yanlarına gelen herkese büyük bir ilgiyle yaklaşmaları en sık sergiledikleri davranış tiplerinden. Kimi zaman her şeyden elini ayağını çekip minderinin üzerinde bir başına uzanmayı seçtiği durumlar da yok değil tabii. Ani değişimlerine ayak uydurmak, onları yetiştirmenin en zor yanlarından biridir denebilir.

Başını Okşama İsteği Uyandıran Yengeç

Yengeç burcu köpeklerin bambaşka bir aurası var. Sevgi dolu bakışlarından etkilenmemek ya da sempatikliğine yenilip tüylerini okşamamak sahiden elde değil. Sahiplerine karşı da evlerine misafir olan herkese karşı da olabildiğince kendini sevdirir. Korumacılıkları söz konusu olduğunda ise içlerinden bambaşka biri çıkabilir! Hakeza ilgi eksikliği hissettiğinde de! Onları yatıştırmak için kaliteli mamalara başvurmak, atılacak en mantıklı adımlardan biri.

Girdikleri Her Ortamın Neşesi Olan Aslan

Evde, sokakta, parkta, misafirlikte fark etmez. Aslan burcu köpekler, bulundukları her ortamın enerjisini arttırmak için dünyaya gelmiş sanki. 7’den 70’ herkesle dost olabilir, yüksek enerjisiyle yanına gelen herkesle saatlerce oynayabilir. Tabii, girdikleri her ortamın yıldızı onlarsa! İlgi çekmek için yapmayacakları şey olmadığından zaman zaman istenmeyen durumlara da sebebiyet vermesi olası. 7/24 gözler hep onun üzerinde olmalı.

Bakım Konusunda Sahibine Pek İş Bırakamayan Başak

Başak burcu köpeklerin en belirgin özellikleri, üstün zekaları ve geçinmesi kolay davranışları. Ne sokaklarda gezerken sahibini peşinden koşturur ne de evde yaramazlıklarla camı çerçeveyi aşağı indirir. Aksine, genelde sessiz ve uyumlu karakteriyle kendi köşesinde dinlenir. Sahibine yardımcı olabilmek de en büyük arzularından biri. Ne zaman yiyeceğinden ne zaman dışarı çıkacağına kadar her şey onun kontrolünde. Sahibi onu değil, o sahibini yönlendirir.

Arkadaş Canlılığıyla Geniş Bir Çevre Edinen Terazi

Tanısın tanımasın herkese büyük bir ilgiyle yaklaşan ve oyunlarına ortak etmeye çalışan köpekler genelde Terazi burcundan çıkıyor. Zarafetleri ve uyumlu yapıları da cabası! Dikkat edilmesi gereken yönleri ise sıklıkla yeme bozuklukları gösterebilmeleri. Beslenme programlarına aksatmaları nedeniyle zaman zaman veteriner yolları görünebilir. Bir de diğer köpeklerle pek sağlıklı ilişki kuramama huyları var ki, mümkün mertebe böyle anlaşmazlıklardan uzak tutmak gerekir.

Duyguların Kokusunu Alan Akrep

Akrep burcu köpeklerin algılama yetenekleri dillere destan! Sahibi kötü bir gün mü geçirdi? Usulca yanına sokulup, enerjisiyle iyileştirir. Ağlıyor mu? Gözyaşlarını silip, neşelendirmek için türlü hokkabazlıklara başvurabilir. Öfkeden deliye mi döndü? Bir köşede sessizce ortalığın durulmasını bekleyebilir. Böylesi akıllı bıdık halleri, onlarla bir ömür geçirmek için fazlasıyla yeterli.

Gözünü Camdan Ayırmayan Yay

Yay burcundan söz ediyoruz. İnsan ya da köpek fark eder mi? Hareket halinde olmak, yeni rotalar keşfetmek ya da eğlenceli ortamlarda boy göstermek genlerine işlemiş sanki! Evde bile sabit durdukları tek an pencereden dışarıyı izledikleri o nadir zaman dilimleri olabilir! Çıktıkları yürüyüşlerden dönmemek için ayak diremeleri ya da kendilerine olabildiğince uzun bir rota çizmeleri, sahipleri de Yay değilse yorucu olabilir.

Ağır Başlılığıyla Takdir Toplayan Oğlak

Oğlak burcu köpekler, öyle evin içinde haldır huldur koşan ya da sokaklarda cirit atmak için can atan köpeklerden değil. Aksine evinde kalmak ve konforlu alanının dışına çıkmamak en büyük tercihleri. Sahibinin peşinden ayrılmayan halleri bir noktada sevimli görünse de içlerinde ayrılık korkusu taşıyor olabileceklerini göz ardı etmemek gerek. Nitekim endişe bozukluklarının temelinde yatan temel sebep genelde bu.

Ne Yapacağı Bir Türlü Kestirilemeyen Kova

Kova burçlarının herkesle bir şekilde iletişime geçebilmesi arkadaş canlısı karakterlerinin bir göstergesi. Orası kesin! Karakterlerine dair yapılacak diğer yorumlar ya da nerede ne zaman nasıl tepkiler verebileceklerini söylemek ise pek mümkün değil! Sahibinin yanında saatlerce de uyuklayabilir, gecenin bir yarısı kalkıp dakikalarca kendi gölgesine de havlayabilir. Dememiz o ki onları tanıyabilmek bir ömür harcamayı göze almak gerekir.

İyi Huylu Yapısıyla Sevenlerini Tavlayan Balık

Gözlerinin içine bakan herkesin içini yumuşatmak ya da yüzlerine bir gülümseme yaymak, Balık burcu köpeklerin süper güçleri. İyi huylu ve sakin yapısıyla da anlaşması en kolay burçlardan biri. Tabii sakin bir ortamda yetişiyorlarsa! Negatif elektriğin yoğun olduğu ortamlarda istemsizce saldırganlaşması, bunun açık bir göstergesi. Sahiplerine düşen onlara karakterlerine uygun bir yuva temin edebilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.