Komplo Teorilerinin Hastası Burçlar Kimlerdir?

Komplo teorilerinden hoşlanmayan, “Eh artık bu kadarı da fazla” diyen, onları gerçeğe yakın bulmadığı için küçümseyen, onunla ilgilenenlerle neredeyse arkadaşlığını kesmek üzere olan kişiler olduğunu biliyoruz. Ama bugünkü konumuz bunun tam tersi, yani komplo teorilerini çok seven hatta bunlarla kafayı bozmuş kişiler! Olabileceğine pek de inanmadığımız, olasılık dâhilinde bile olduğunu düşünmediğimiz komplo teorilerini, gerçek olaylarla bağdaştırarak kendi kurgularını yaratan, bundan hoşlanan insanlarla birlikte yaşıyoruz. Peki, bu insanları nasıl ayırt ederiz? Tabii ki burçlarına göre! Hazırsan gel bakalım komplo teorilerinin hastası olan bu burçlar hangileridir?

Başak Burcu

Bir konu dikkatini çektiğinde ona takıntı yapma eğilimi çok yüksek olan Başak burcu insanının en çok ilgi duyduğu alan komplo teorileridir. Okumasını da, yapılmış filmleri ve çekilmiş dizileri izlemeyi de çok sever. Başak burcunun en sevdiği komplo teorileri, sürekli içinden başka bir kol çıkan, takip edilmesi zor olan komplo teorileridir. Bir olaydaki detayları en ince noktasına kadar yakalayabilen Başak burcunun detaylarda severek kaybolduğu tek alan komplo teorileridir. Aynı zamanda üretken de bir insan olması onu yeni komplo teorilerine ve hikâyelere imza atmaya yatkın hale getirir.

Akrep Burcu

Fazlaca düşünmeyi seven ve düşünmeye başladığında uzun ve derin düşünebilen Akrep burcu insanı da komplo teorileriyle cebelleşmeyi çok sever. İş yerindeyken, evde otururken, yolda yürürken ya da dersi dinlerken bir anda aklına gelen düşüncelerle sürüklenip çok enteresan bir komplo teorisine ulaşabilir. Bu konu onun için bir “challenge” haline gelebilir ve tüm sınırları zorlamaktan çekinmeyerek ortaya kimsenin aklına gelmeyecek senaryolar çıkarabilir. Gizemli hikâyelere bayılır ve onları çözmek için elinden geleni yapar. Teoriler derinleştikçe ve karanlıklaştıkça onlara daha çok bağlanabilir.

Kova Burcu

“Hayır” kelimesini asla cevap olarak kabul etmeyen Kova burcu insanının aslında tek ve en büyük derdi herhangi bir konunun altında yatan “gerçekleri” öğrenmektir. Gerçekleşen olayın kökenine inmek, oradan dallanan kolları takip etmek ve kimsenin ulaşamayacağı sonuçlara ulaşmak Kova burcunu çok mutlu eder. Gerçekleşmeyen olayların neden gerçekleşmediğini ya da bir daha gerçekleşme ihtimali olup olmadığını merak etmekten de kendisini alıkoyamaz. Kova burcunun burnu “potansiyelin” kokusunu çok iyi alır. Olanı ve olmayanı farklı açılardan incelemeye bayılır.

İkizler Burcu

Meraklı İkizler burcu için komplo teorileri bir hobidir. Onun dedikoduya olan ilgisi herkes tarafından bilinir. Komplo teorilerinin içinde bulunduğu dedikodu sarmalları tam da İkizler burcunun dedikodu açlığını besleyebilecek bir kaynaktır. Ayrıca İkizler burcu uydurmayı ve manipüle etmeyi de sever. Komplo teorileri içinde olan bir olay üzerinden, kurgusunu kendisinin yaptığı enteresan dramalar yaratabilir. Bunu hiç zorlanmadan kolaylıkla yapar ve insanlara yayarak taraftar toplama konusunda da oldukça başarılı olabilir.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir