Koçlar Hangi Burçların İnsanlarıyla Evlenmeli?

Zodyak’ta her burç kendine has özellikler taşıdığı için belli kişilerle daha iyi anlaşırlar. Evlilik ve birlikte yaşam gibi ciddi kararlarda karşılıklı uyum, benzer bakış açısı, yaşam tarzı oldukça önemlidir. Çiftler arasında ilk tanışma ve flört sonrası güçlü bir çekim olsa bile ruh uyuşmazlığı ilerde sorun oluşturabilir. Astrolojinin ilk burcu Koç da belli burçlarla bu uyumu yakalayabilir. O halde Koç burcunun hayatını birleştirmesi gereken burçları bir göz atalım.

İkizler

Hareketli Koçların en uyumlu olduğu burçlardandır İkizler. Her ikisi de girişken olduğu için birbirlerini anlamakta güçlük çekmezler. Duygusal olmadıklarından mantıklarına göre hareket eder, karşılıklı olarak kararlarını pek yadırgamazlar.  İkizler, durağanlıktan haz etmeyen sabırsız Koçlara uyum sağlayabilir. İkisi de özgürlüğüne düşkün olduğu için sosyal yaşamlarına müdahale etmezler. Konuşkan ve hoşsohbet İkizler zekasıyla Koçları etkiler. Lider ruhlu Koçlar ise doğuştan var olan çekiciliği sayesinde İkizler’in kalbini fetheder. Ancak her iki tarafın da bir parça çapkın olması olan ilişkide zaman zaman sorunlara yol açabilir.

Düğün hazırlığını genelde girişimci Koçlar üstlenirken İkizler de pratikliğiyle onların yükünü hafifletir. Mükemmel bir organizasyon gerçekleştirebilecek potansiyelde olan Koç burçları, aceleci yönüyle işleri ertelemeyi sevmez. Romantik bir düğünden ziyade dansın bol olduğu, coşkulu bir tören tadında geçer düğün. Çeşitlilik arayan İkizler için balayını yurt dışında geçirmek daha etkileyici olur. Koç burcu son sözü söylemek istese de sosyal ve enerjik yapısı bu seçeneği çekici bulmasını sağlayabilir. Sosyal anlamda ikisi de çok yönlü olduğu için evlilikleri asla sıkıcı ve rutin olmayacaktır. İkizler, fevri ve inatçı Koçları biraz alttan almayı başarırlarsa, gayet uyumlu bir evlilik sürdürebilirler.

Terazi

Dengeli ve uyumlu olan Teraziler, Koçların evlenebileceği burçlar arasında yer alıyor. Zıt burçlar birbirini çeker savını kanıtlarcasına, ilk elektrik, Terazilerin kibar ve çekici havasıyla, Koçların karizmatik ve popüler kişiliği arasındaki çekim üzerine kurulur. Hoşgörülü Teraziler, Koçların aceleci ve fevri tavırlarını anlayışla karşılar. Koçlar ise sahiplenici ve koruyucu rolüyle onların her daim arkasında durur.  Sosyal ve gezmeyi seven Terazilere, kendileri de yerlerinde durmayı sevmedikleri için eşlik edebilirler. Çevresindekilerle iletişimi güçlü olan Terazilerle, konuşkan Koçlar kalabalık ortamda insanlarla sıkılmadan sohbet edebilirler. Birlikte arkadaş buluşması, parti, festival gibi etkinliklere katılıp keyifli zaman geçirebilirler.

Evlilik için doğru zaman geldiğinde ilk adımı atarlar. Teraziler, düğün kavramına oldukça önem verir ve organizasyonun dört dörtlük olmasını isterler. Kaliteye ve lükse olan düşkünlüklerinden ötürü az ve öz insanla nitelikli bir düğün yapmayı tercih edebilirler. İnsanların ne düşüneceği onlar için önemlidir. Sönük bir organizasyonla yetinmek istemezler. Düğün kıyafetlerini iyi bir terziye diktirir ya da iyi bir markadan sipariş verirler. Koç burcunun aceleci tavrından ötürü organizasyonu bu defa karşı tarafın üstlenmesi uygun olacaktır. Aksi takdirde düğün Terazilerin içine sinmeyebilir. Düğün sonrası ev yaşamında Terazilerin tembel yapısı biraz sorun olabilir. Dengeli karakterleriyle ev düzenine yardımcı olmaya çalışmalıdırlar. Bunun dışında birbirini tamamlayan bir karı koca olurlar.

Yay

Koç ve Yay burçları, çocuksu yönlerinin yanı sıra açık sözlülük konusunda da benzeşirler. Benzer zevkleri onları birbirlerine çeker. Ortak paydaları çok olduğu ilişki kurmaya ve evlenmeye eğilimlidirler. Seyahat etmeye ve maceraya olan düşkünlüklerinden ötürü uzun yolculuklar yapıp neşeli zaman geçirebilirler. Pozitif ve yaşama bağlı Yaylar, Koçun asabi yapısını törpüleyebilir. Her iki taraf da kısa süreli ve hızlı ilişkiler yaşamaya eğilimli oldukları için evliliği ileriki yaşlarda düşünmeleri daha mantıklıdır. Cinselliğe ise romantik bir bakış açısıyla değil adeta eğlenceli bir oyun gibi yaklaşırlar.

İlişki ciddiye binip evlilik hazırlığı başladığında sorumluluğu daha çok Koçlar üstlenmelidir. Yayların dalgınlık ve sıkıldıklarında baştan savma iş yapma gibi özellikleri, organizasyonda eksiklik ve sorun çıkarabilir. Hevesli Koçlar zaten işleri kendi bildiği gibi yürütmeyi severler. Dekorasyon, çeyiz gibi konularda her iki burç da eşya seçiminde rahatlığa öncelik verir. Marka takıntıları olmadığı için herhangi bir firmanın ürünlerini seçebilirler, yeter ki eşyalar kullanışlı olsun. Onlar için önemli olan mutlu olacakları bir hayat arkadaşlığıdır. Düğünün en mutlu kişisi muhtemelen Yay insanı olacaktır. Eğlencenin olduğu her ortamda dans edebilecek potansiyeldeki bu burca coşkulu Koçlar gece boyunca uyum sağlar.

Kova

Koç, zodyağın özgür ruhlu, sıra dışı bu burcunu en iyi anlayabilecek burçlardandır. Bağımsızlığa düşkünlük, açık sözlülük, yenilikçilik gibi ortak paydalarda buluşurlar. Koç onun entelektüel duruşundan Kova ise Koçun asi, samimi ve mücadeleci kişiliğinden etkilenir. Aralarındaki çekimden ötürü bağlılığın yüksek olduğu bir ilişki yaşarlar. Açık sözlü olduklarından birbirlerine karşı dürüst yaklaşırlar. Alışıldık aktivitelerle sınırlı olmayan renkli bir flört yaşarlar. Underground müzik festivallerine, ilginç seminerlere, bağımsız filmlere gitmekten keyif alırlar. Birbirlerini kısıtlamayan, karşılıklı güvenin olduğu özgür bir ilişki sürdüreceklerdir.

Evlilik düşkünü olmayan Kovalar daha çok çocuk sahibi olmak adına sevdiği insanla hayatını birleştirmek isterler. Düğünleri klişelerden uzak ve coşkulu geçer. Aileleri değil kendilerini mutlu edecek bir organizasyon düzenlerler. İstedikleri müziklerden oluşan, canlı, gece boyunca oturmayacakları bir törene imza atarlar. Sportif eşyalara ilgi duyan Koçlar ve alternatif objelerden hoşlanan Kovalar, ev dekorasyonunu klasik eşyalardan oluşturmazlar. Hantal ve büyük eşyalar yerine rahat, stil ve tasarım eseri ürünleri tercih ederler. Evliliklerini planlı yaşam üzerine kurmazlar. İçlerinden geldiği gibi program yapmak ve gezmek isterler. Duygusal olarak iyi anlaşsalar da ikisinin de inatçı ve gururlu tavrı zaman zaman sorun yaratabilir. Böyle durumlarda gururu bir kenara bırakarak daha ılımlı davrandıkları takdirde uzun yıllar süren bir evlilik yaşarlar.

 

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.