Koç Erkeği, Boğa Kadınına Karşı!

Bir tarafta dünyadaki bütün sabır testlerinden geçmiş, sakinliğinden gram ödün vermemiş, kıyamet kopsa soğukkanlılığını koruyacak bir kadın. Diğer yanda ise içi içini yiyen, sabır nedir bilmeyen, istediği zaman dört nala koşan, kimi zamansa kolay sıkılan ancak rekabetçi mi rekabetçi bir adam. Tabii gel gelelim zıt kutuplar birbirini çeker, zaman gelir ortalık birbirine girer, zaman gelir bu iki farklı yapı zirvede meşklerin en büyüğünü eder.

Keyfine düşkün fakat bir o kadar da sahiplenici boğa kadınının bencil ve başına buyruk koç erkeğini etkilemesi ve zapt etmesi ne kadar zor ise koç erkeğinin boğa kadınına karşı koyması da bir o kadar zordur. Kolay sinirlinen savaşçı koç erkeğinin boynuzları, iradesi güçlü boğa kadınının karşısında birbirine dolanabilir hatta kırılması bile söz konusu olabilir. Her zaman temkinli ve emin adımlarla ilerlemek isteyen boğa kadını ise bu deli dolu koçun karşısında bir an olsun yolunu kaybedebilir. Kendini bilmediği sokaklarda bulabilir. Hayata farklı pencerelerden bakan bu iki insan, başlarla dünyayı birbirlerine dar etseler de biraz özveriyle kısa bir sürede uyumlu bir hale gelebilirler. Karşılıklı bir şekilde eksik yönlerini tamamlayarak birbirlerini olduğu gibi kabul ettiklerinde ise fırtınalı ilişkileri biraz olsun dizginlenebilir. Gel gelelim bu durumu ne kadar idame ettirebilirler, orası tartışmaya açık bir konu.

Hayatın monotonluğundan sıkılmış ancak, bunun için elinden pek de bir şey gelmeyen boğa kadının, ipleri kontrolsüz koça teslim etmesi, sıradan yaşamı için atacağı eğlenceli bir adım olabilir. Tabii ayaklarını yerden kesme garantisi verdiğimiz koç erkeğinin başını döndüreceğine ise gram şüphemiz yok. Aynı şekilde düzen nedir bilmeyen koç erkeğinin her an değişen yaşamına boğa kadınının dinginlik katacağı, onu biraz olsun güvende hissettirerek dingin sularda tutacağı ise su götürmez bir gerçek. Fakat birbirine hükmetmek isteyen bu iki burçtan bahsediyoruz. Üstte olma çabası bu ikilinin ilişkilerini yangın yerine de çevirebilir. Tüm bunların sonunda ise ne savaş sonrası sulh ne de baki bir arkadaşlık mümkün olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.