Koç Burcunun Okuması Gereken 5 Kitap

Teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın iyice içine giren telefon bilgisayar ve tabletler yüzünden kitapların yüzüne iyice bakmaz olduk. Tabii bunda aniden türeyen ve birbirine benzeyen pek çok diz üstü edebiyatı diye adlandırdığımız kitabın da etkisi yok denemeyecek kadar fazla. Peki bu kadar çok seçeneğin içinden kendimize en uygun olan kitabı nasıl seçebiliriz diyen Koçlar, doğru yerdesiniz. Bu yazımızda okumanız gereken 5 kitaptan bahsettik, yıldızların sesine kulak verin!

Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim – Maya Angelou

1969 yılında yayımlanan ve otobiyografik bir roman olan Kafesteki Kuş Neden Şakır Bilirim, aslında 7 ciltten oluşan serinin ilk kitabı. Maya Angelou’nun ilham verici yaşam öyküsüne sığdırdığı yazar, şair, şarkıcı, dansçı ve daha pek çok kişiliğini kelimelere döktüğü bu kitapta bu zamana kadar yaşadığı ırkçılık ve travma gibi zorlukların üstesinden nasıl geldiğini anlatıyor, kesinlikle çok seveceksin.

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği – Milan Kundera

1984 yılında yayımlanan bu kitap tam bir klasik! Çekoslavak tarihindeki 68 Prag Baharı zamanında geçen kitap, iki kadın, iki adam ve bir köpeğin Sovyetler Birliği istilasında yaşadıklarını anlatıyor. Kitap ana hatlarıyla oldukça yalın ve sade gözükse de, zamanın entelektüel ve artistik bakış açısına da dem vuruyor. Bu kitabı eline aldığın an bırakamayacağının garantisini veriyoruz!

Otomatik Portakal – Anthony Burgess

Kesinlikle tam bir klasik olan Otomatik Portakal’ın bilindiği üzere filmi de mevcut, ama tabii ki kitabını okumak çok başka bir zevk… Pek çok distopyanın ana teması haline gelen teknoloji ve teknolojinin sınırları Otomatik Portakal’da da taaa o zamanlardan karşımıza çıkıyor. Kitap İngiltere’nin yakın geleceğinde geçiyor. Ana karakter olan Alex ve onun grubunu anlatan kitapta gizemli diller, garip olaylar ve kargaşa seni hem çok rahatsız edecek hem de çok meraklandıracak!

Alışkanlıkların Gücü – Charles Duhigg

Kötü alışkanlıkları bir kenara bırakmanın sence de vakti gelmedi mi? Yeni ve daha işe yarar bir rutin oluşturma konusunda endişelerin mi var? O zaman bu kitap hemen harekete geçmen için yazılmış olabilir! New York Times ödüllü iş dünyası muhabiri olan Charles Duhigg alışkanlıkların nasıl meydana geldiğini oldukça yalın ve eğlenceli bir dil ile okuyucusuyla buluşturduğu bu kitapta işine yarayacak ve seni daha güçlü yapacak ip uçlarından bahsediyor.

Sineklerin Tanrısı – William Golding

Sürekli enerjik olduğun için eksikliğini pek hissetmiyorsun ve genel olarak sürekli bir şeyleri halletme hali içindesin. Girişimci ve gayretli ruhun seni ele geçirmişi olsa da zaman zaman senin de hayatında düşük olduğun anlar oluyor. İşte tam da böyle zamanlarda Sineklerin Tanrısı tam sana göre bir kitap. Bir atom savaşı sırasında ıssız bir adaya düşen birkaç çocuğun maceralarını konu alan bu kitap tam da sana göre, bizden söylemesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.