Koç Burcunun İzlemesi Gereken 10 Film

Hevesli ve maceraperest kişiliği ile ön plana çıkan Koç burcunu genelde evde televizyon karşısında veya sinema salonunda tutmak aslında zordur. Ama herkeste olduğu gibi elbette onların dikkatini çekecek filmler var. İşte şimdiye kadar izlemediyseniz, bundan sonra favoriniz olacağına emin olduğumuz 10 film!

10. There Will Be Blood (Kan Dökülecek) – 2007

Başrol oyuncusu usta aktör Daniel Day-Lewis’in filmdeki performansıyla Oscar ödülüne layık görüldüğü There Will Be Blood, 158 dakikalık uzun süresine rağmen mücadelen kaçmayan gözü kara Koç burçlarının gözlerini kırpmadan izlemelerini sağlayacak bir hikâyeye sahip. 1900’lü yılların başında bir petrol arama şirketinin hırslı sahibi ve oğlunun hikayesini anlatan There Will Be Blood’a bayılacaksınız.

9. Ocean’s Eleven – 2001

Adeta bir yıldızlar geçidi olan Ocean’s Eleven, vizyona girdiği dönem 7’den 70’e herkesi sinema salonlarına çekmeyi başarmıştı. Eğlenceli ve hareketli senaryosunun yanına bir de George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts gibi yetenekli oyuncular eklenince defalarca seyredilesi filmlerden biri oldu. Aksiyon sever Koç burçlarının keyifli bir akşam geçirmeleri için bire bir!

8. Jumanji: Welcome to the Jungle (Jumanji: Vahşi Orman) – 2017

Aksiyon, macera ve komedi; Koç burcu daha ne ister ki? 2017’nin merakla beklenen filmlerinden olan Jumanji: Welcome To The Jungle, 1995 yapımı “Jumanji” filminin modern bir yorumu. 1995’te kutu oyunuyla başlayan macera, bu sefer bir atari oyunuyla başlıyor. Şimdiye kadar izlemeyen Koç burçları film bittikten sonra kendilerine şunu soracak; “Niye daha önce izlemedim?”

7. Limitless (Limit Yok) – 2011

Filmi izleyenler Eddie Morra karakteri ile Koç burçları arasındaki benzerliği hemen görebilir J Koç burcu erkeğiyseniz ve henüz bu filmi izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınız demek ki! Neyse zararın neresinden dönseniz kardır. Dünya yakışıklısı Bradley Cooper’ın güce tapan, uslanmaz bir yazarı canlandırdığı Limitless filmine hızlı Koç burçları bayılacak.

6. Hancock – 2008

Will Smith ile Charlize Theron ikilisinin başrollerini paylaştığı Hancock; bir anti-süper kahramanın hikayesini konu alıyor. Kısaca film, Koç burçları süper kahraman olsaydı nasıl olurdu? Sorusunun cevabını anlatıyor. Şaka bir yana; süper kahraman temalı filmlerle inceden dalga geçen ama bir taraftan da kahkahalara boğan film tam çocuksu Koç burçlarına göre.

5. Mad Max: Fury Road – 2015

Yine Charlize Theron başrolde ama bu sefer çok başka, bu sefer çok çılgın. Hem de erkek başrol olarak karşısında son dönemin parlayan yıldızı Tom Hardy var. Baştan sona soluksuz bir macera olan film, post apokaliptik çizgileriyle, geleceğin dünyasıyla ilgili karanlık bir tablo çiziyor. Aksiyon sinemasının sınırlarını sonuna kadar zorlayan Mad Max: Fury Road’u izlerken hareketli Koç burçları gözlerini bile kırpmayacak.

4. Fight Club (Dövüş Kulübü) – 1999

Chuck Palahniuk tarafından kaleme alınan aynı adlı roman üzerinden çekilen kült film, tam tamına bir güçlü kişiliğiyle ön plana çıkan Koç burcu filmi desek yanılmış olmayız. David Fincher yönetmenliğindeki filmin başrollerini Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter paylaşıyor. Kara mizah türünün en önemli örneklerinden olan film şaşırtıcı ve etkileyici senaryosuyla, izleyicilerin hafızalarında yer edinmeyi başardı. Filmi izlememiş olsanız bile şu repliğini mutlaka bir yerlerde görmüşsünüzdür: ”Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. Ne amacımız ne de yerimiz var. Ne Büyük Savaşı yaşadık ne de Büyük Buhranı. Bizim büyük savaşımız ruhsal bir savaş. Büyük buhranımız da hayatlarımız.”

3. Edge of Tomorrow (Yarının Sınırında) – 2014

Başrollerini yakışıklı aktör Tom Cruise ile güzel yıldız Emily Blunt’ın paylaştığı filmin yönetmenliğini Doug Liman üstleniyor. Dünyayı ele geçiren Mimic adlı uzaylı birliğine karşı hiçbir ordu karşı koyamamaktadır. Dünyadaki hiçbir ordu silahlı Mimic savaşçılarının veya telepatik komutanlarının hızına, vahşetine veya ileri görüşlülüklerine erişemez. Bu acımasız savaşın içinde tecrübesiz Yarbay Bill Cage’e intihardan farklı olmayan bir görev verilir ve beklendiği üzere dakikalar içinde hayatını kaybeder. Ama imkânsız bir şey olur ve Yarbay Bill Cage aynı günün sabahına tekrar tekrar uyanır. Coşkulu Koç burçları bu filme bayılacak.

2. Spy (Ajan) – 2015

Senaryosunu ve yönetmenliğini Paul Feig’in üstlendiği Spy’ın başrolünü komedi filmlerinin parlayan yıldızı Melissa McCarthy, aksiyon filmlerinin vazgeçilmez ismi Jason Statham ile yakışıklı aktör Jude Law paylaşıyor. Komedi ile aksiyonun çok iyi harmanlandığı filmde ne aksiyonun ne de komedi dozu bir an olsun düşmüyor. Yüksek heyecan dozuyla canlı Koç burçlarının seveceği filmler listesinde hemen kendine yer buluyor. Spy, başta James Bond olmak üzere pek çok ajan filmini ti’ye alıyor. CIA’de masa başı analistlik yapan Susan Cooper, kritik görevleri başarıyla sonlandırdığından adı gizli kahramana çıkmıştır. CIA’in iki en iyi ajanı ifşa olunca Ölümcül silah ticareti yapan tehlikeli bir şebekenin dünyasına sızarak yol açacakları felaketi önleme görevi Susan Cooper’ın olur.

1. Limonata – 2015

Leyla ile Mecnun dizisiyle hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinen Ali Atay’ın ilk yönetmenlik denemesi olan Limonata, keyifli ve bir o kadar eğlenceli bir yol hikayesi. Başrollerinde Serkan Keskin ve Ertan Saban rol alıyor. Makedonya’da yaşayan eski tır şoförü Suat ölümcül hastalığı yüzünden yatağa düşer. Suat, oğlunu yanına çağırır ve olayların başlamasına sebep olan ölmeden önceki tek arzusunu açıklar. Eski tır şoförü Suat’ın seneler evvel İstanbul’da imam nikahı kıydığı kadından bir çocuğu olmuştur ama daha bebekken terk ettiği bu çocuğu hiç görmemiştir. Ölmeden önce tek isteği bu çocuğu bularak ondan helallik istemektir. Suat oğlu Selim’e bu isteğini anlatır ve Selim Makedonya’dan İstanbul’a doğru yollara düşer. Motivasyonları her zaman yüksek olan Koç burçları, Limonata’yı çok sevecek.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.