Koç Burcunun İhtiyacı Olan Sevgili Profili!

Koç insanının gözü kara, başı gün aşırı beladadır. Sevgililik müessesini çok defa ringe çevirdiği, çekişmelere doymadan flörtlerini ardına bakmadan kaçırdığı görülür. Peki yanlış nerede? Görünce vurulur, aşık olduğunu yanında görmeden uyku uyumaz, enerjisi ne kabuğuna sığar ne eve barka, kalbi de altın gibidir de işte lafı ağzında, öfkesi burnundadır! Koç’un yanına barış çubukları ellerinde, huzurun beşiğinde, tatlı mı tatlı bir sevgili yakışır. Nasıl mı? O da yazımızın satır aralarında saklıdır.

Biz Olmayı Başarabilmeli!

Koç kendi başarılarıyla düzdüğü hayatında sadece “Benim başarım, benim gücüm, benim kuvvetim” demeyi bilir! İşini bölüştüğü, ekibin bir parçası olup sırasını beklediği emsalsizdir. Galibiyet nişanını herkesin görebileceği yerlerde taşımayıp, göz dağı vermeye de bayılır! Kendini övünç kaynağı ilan eder, egosuyla yaşar! Gel gelelim ilişki “Biz” olmayı gerektirir! İlişkisinde ben yerine biz olabilen, iki kişilik düşünen, fazla sıkıştırmadan ortaklaşa hareket edebilen bir sevgili, Koç’u hem eğitir hem ilişkinin bölüşünce daha güzel olduğunu öğretir.

Diplomasi Yeteneği Yerinde Olmalı!

Zırt dese alınan, curt dese bozulan biriyle saat geçiremez Koç! İçinde iyilikler kol gezse de dili pek pervasız ve ani sözlüdür. Lafın nereden geldiği anlaşılmadan kalp kırılıp, gönül inciniverir. Hal böyleyken Koç’a uzlaşmaya hazır ve “Aslında öyle demek istemedi.” iyimserliğinde biri gerek. Hem kendi ilişkilerinin huzuru hem çevreye verilen tahribatın minimumu için uzlaşısı bol, barışçıl iklim sevdalısı, kavgaların sonlandırıcısı bir yol arkadaşı Koç için mutluluk elçisi olacaktır. Sevgili dediğin; Hem Koç’un apaçık sözünden kendini hem de yabancıların gazabından gün gelip ilişkisini koruyabilmeli. Püskürmeye hazır öfkesini en yakın limanda sakinleştirip, içindeki iyiliği bir çırpıda ortaya çıkarabilmeli.

Rasyonel Bir İkinci Akıl Devreye Girmeli!

Düşünmeden hareket etmeye, “Başıma iş mi gelir üstüme ağaç mı devrilir?” demeden dört nala koşmaya bayılır Koç! Akla şöyle bir esen her şey Koç’un derhal başına gelirken, sevgili devreye girip bir dur diyebilmeli. Önce ölçüp tartmalı, bu yeni ve henüz yabancı olan fikirle kıra döke tanışmadan, etraflıca gözden geçirmeye ikna etmeli. Koç’un sınır tanımaz, hiçbir durakta soluklanmak istemez içgüdülerinin karşısına bu kez rasyonel bir akıl geçmeli, sevgilisi Koç için olası tehlikeleri bertaraf etmekle kalmayıp, bir de mantıksızlıkları bir güzel göstermeli.

Hem Enerjik Olmalı Hem Huzurlu!

Koç’un sevgilisi uçlardan uzak, hassas dengeyi kurabileceği merkeze en yakında konumlanmalı! Ne ilişkilerini salt mantığa bulayıp Koç’un olmazsa olmaz heyecanını büsbütün kaçırmalı ne de “Ver gazı yansın yeter ki bana bir şey olmasın.” deyip mücadeleye daveti bol tutup öfkesini harlamalı! Koç için ideal olan sevgili; ilişki yaşarken oldukça enerjik ve eğlenceli, bireysel olarak huzurda kalmaya meyilli bir yapıda olmalı. Koç heyecanını hep taptaze tutarken, öfkesi kontrol altında, siniri uzaklarında olmalı! Tatlı diliyle mütemadiyen yatıştırdığı Koç ile uyumu, sevgilinin sakinliği sağlamalı.

Alttan Almayı Bilmeli!

Koç öfke atına binip dört nala sürerken kendini ne taş görür gözü, ne elverişsiz arazi, ne önüne çıkabilecek bir engel! Sevgili hem atı durdurmalı hem Koç’un çabuk harlayıp, tez sönen sinirini yatıştırmalı. Böyle bir anda Koç’u yargılamak yerine sevip, sarıp kızgınlığını unutturmalı. Sakin kalan taraf olup ortamın gerilimini ilk aralıktan özgürlüğüne uçurmalı. Ne ateşine odun atıp Koç’u daha da yakmalı ne su döküp şok etkisi yaratmalı. Koç’un ihtiyacı olan biraz sakinlik, sevecen bir tebessüm, azıcık da zaman! Rekabet seven Koç’un kolunun altındaki sevgili huzur bekçisi olmalı.

Bir Yorum Bırakın
 1. Ben yükseleni Balık olan bir Koç kadınıyım. Erkek arkadaşım ise yükseleni Aslan olan bir Terazi erkeği. Sitenizde uyum olarak okuyabileceğim bir yazı bulamadım. Yorum yapabilir misiniz?

  • aslinda burç uyumu güzel terazi ve koç
   ancak esinizin yuklseleni olan aslan size sorun çıkarıyor olabilir cunku koctan sonra en savasci ve liderlik arayisindadir koc sorunuza gelince terza ve koc evliligi icin yazi mevcut ancak yukselen olarak uyumunuzla ilgili bir yazi bulunmamaktadir

 2. Oh ya ne güzel! Koç da amma arızaymış birader! Beni tüketse de, yıpratsa da enerjik olup onu alttan almalı, ona huzur vermeli sarıp sarmalamalı ve üstüne üstlük tüm bunlara katlanıp sakin kalmalıyım.. başka bir isteği var mıymış? Bu nedir ya? Kendimden ödün verip, onun için mükemmel olmaya çalışmak niye? Beyimiz sinirli öfkeli, deli dolu, ateşli bilmem ne cartlı curtlu ama karşı taraf sakin-enerjik-huzur veren-alttan alan-sevgi gösteren bir robot öyle mi? Koçla sevgiliyiz diye kendimizi hiçe sayıp, ona mı adayalım hayatımızı nedir!? Gidip benimkinin kafasını patlatayım en iyisi..

 3. aslinda burç uyumu güzel terazi ve koç
  ancak esinizin yuklseleni olan aslan size sorun çıkarıyor olabilir cunku koctan sonra en savasci ve liderlik arayisindadir koc sorunuza gelince terza ve koc evliligi icin yazi mevcut ancak yukselen olarak uyumunuzla ilgili bir yazi bulunmamaktadir

 4. Merhabalar ben yay burcu kadınıyım erkek arkadaşımda koç burcu erkeği sizce nasıl bir uyum vardır artısı eksi şu yorumunuzu çok merak ettim.

  • Moyra aplikasyonumuzda 2.sekmedeki Kişi Ekle alanını kullanarak uyumunuza bakabilirsin. Puanınız yüksekse uzun soluklu ve uyumlu bir ilişki olur.

  • Merhaba Moyra App’te 2.sekmedeki Kişi Ekle alanından kişileri ekleyip uyumunuza bakabilirsin. Eğer puanlarınız yüksekse uyumlu ve uzun bir ilişki olur. 🙂

 5. Koc erkegi pek evlilik dusunmeyen bir yapida. 35 yasina da gelse kimi zaman 5 yasinda kimi zaman 13-14 yasinda oldugunu dusunursunuz. Bazen de 45 yasinda oldugunu. Yasinin davranisini göstermez.

  Kendini gelistirmeyi, okumayi, ogrenmeyi, basarili olmayi cok sever. Iskoliktir. Kiz arkadasina özel oldugunu hissettirmez, soguktur. İşi oldugunda arayan arkadas gibidir. Iyi yönü ise kurnaz degildir, durust sayılır, konustugunuzda dinler, guler yuzludur, anlayislidir. Biraz daha sahiplenici olsa iyidir aslinda. Kova burcu kadiniyla uyum saglayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir