Koç Burcunun Hayatından Çıkarması Gereken İnsanlar!

İnsanların hayatlarını zorlaştıran, kimi zaman zindan eden, kaçacak delik aratan insanlar vardır! Koç mücadeleci, cesur ve kazanmaya yeminlidir. Zafer yoluna taş koyacak, cesaretini körüklemek yerine söndürecek, enerjisini sömürecek insanları bir bir kapı dışarı etmesi gerekir. Koç burcunun hayatından çıkarması gereken insanları sizin için sıraladık!

Fikri Sabitler!

Kararsızlıklar içinde savrulan, ne istediğini bilmeyen ama temelsiz fikrinden de bir milim esnemeyen insanları yeterince yük ettiysen hayatına, vaktidir koy kapının önüne. Zamanla yarıştığın, yenilikleri birbiri ardına sıraladığın, cesur yüreğinle atılımlardan atılım beğendiğin hayatında seni yavaşlatacak, motivasyonunu düşürüp kendi çakılı olduğu kazığa bağlayacak insanların sadece zararı olur sana! Ne kararlılıkla fikirlerinin ardından gidip hareket ederler ne de kanatlanıp uçmana müsaade ederler. Fikri sabit varsa hayatında gelişiminin önüne engel etmemeye dikkat et!

Öfkesi Burnunda Gezenler!

Enerjin burnunda, sinirin canında gezerken sen, “yürü be kim tutar seni!” ne gerçek bir dost ne de iyiliğin için yanında! Bilakis dost dediğin seni dengelemek için hep idare etmek için bulunur yamacında. Öfkesi çabuk parlayan, olmadık işlere kalkışıp deli divane kavga arayan insanların seni de yükseltmesine izin verme. Daha akılcı, sakin yapılı insanları tut yanında! Enerjini doğru yerlere kanalize etmen, faydana kullanman için olaydan uzak durman, akılcı insanların desteğini alman gerekirken, seni tehlikelere salan insanları barındırma yanında! Senin gözünün karası sana yeter!

Pasif İnsanlar!

Enerjisi düşük hantal insanlardan, on düşünüp biri tamamlamaya üşenenlerden, hakkını arayamayan pasif insanlardan uzak dur! Öncelikle enerjini emer, suyunu çıkarırlar. Senin hızınla avladığın fırsatların önünde dev bir duvar örer, vaktini beyhude harcamana neden olurlar. Bir de savunmasız insanların kahramanı olmaya soyunur, kendini unutup kendini düşünmeyen insanları onlardan çok gözetmeye koyulur, işinden gücünden, heyecanlı yaşamından olursun! Kimse mücadeleye soyunma, hakkı olanın peşine düşmez, sahnelere sen atılır, sonunda da en kötü olursun! Sen koşar adım yaşarken hayatını, emekleyenler hızını keser, zirvelerden al aşağı olursun!

Saman Altından Su Yürüten Sinsiler!

Temiz kalbin, açık sözün, dosdoğru karakterinle nice kötüler sarar etrafını, iyi niyetinden faydalanmak isteyen insanlar güler yüzleriyle gizledikleri fesatlıklarıyla ovuştururlar avuçlarını. Bir kez zedelenirse güvenin, vereceğin tüm şansları kendine saklayıp ardına bakmadan uzaklaşmalısın. Sen yalandan uzak yaşasan da aklına kötülük getirmesen de ne olduğunu anlayana kadar, hayatına kötüyü sokuverir insanlar. Herkesin niyeti ne göğsünde durur ne dilinde! Kimisi amacını saklar en derininde! Kalbinin temizine güvenmeli, dürüstlükle kurduğun hayatına kara çalınmaması için dikkatli olmalısın. Bir de sağdan soldan duyduğuna kulak asmalı, gözünü de dört açmalısın! Benim başıma gelmez diye düşünmemelisin.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.