Koç Burcunun Hayat Mottosu: Hızlı Yaşa Genç Öl!

Bir karar almadan önce uzun uzun düşünür, ne yapman gerektiğini en küçük detayına kadar planlar mısın? Yoksa hayatı gelişine yaşar, kafana tokadan başka bir şey takmaz mısın? Cevabın ikincisi ise sen de hoş geldin hızlı yaşa, genç öl kulübüne! Grubumuzun kurucusu Koç burcu! Neden mi? Çünkü düşünmeden hareket etmek, hemen işleyişe geçmektir hayat mottosu!

Coşkusunu hem içinde hem de dışında yaşayan Koçlar, cesur tavrını girdiği her ortamda belli eder. Girişimcidir, adım atmaktan korkmaz. Laf gelecek diye kaygılanmaz. Hantallıktan, bir işin yavaş yapılmasından hiç mi hiç hoşlanmaz. Herhangi bir motivasyon kaynağına bile ihtiyacı yoktur. Kendi kendine yetebilir, enerjisiyle tüm ülkenin elektrik ihtiyacını giderebilir. Kolay kolay pes etmez, mücadelecidir. Yüzleşmekten, çatışmaktan kaçınmaz, sözünü asla sakınmaz! Dürüstlük onun için çok önemlidir. Düşünmeden konuşur, bazen destursuz davranır, yarının sorunlarını kafasında kurmaktansa, içinde bulunduğu anın tadına varır. Dürtüsel davranır, öküz altında buzağı aramaz, başkalarının fikrini pek sormaz. Sabırsızdır, damarına bastığında kavgacıdır, boynuzlarından da belli olduğu üzere son derece inatçıdır!

Acaba aceleci tavrından mıdır yoksa beklemeyi pek sevmediğinden mi bilinmez; Koçlar yapacağı işi kırk kere düşünmez. Hızlı yaşar; atacağı adımdan, sonucunun ne olacağından korkmaz! Kendini frenlemez, hislerini de düşüncelerine de zincir vurmayı sevmez! Akışına bırakır, onun için her şey sonunda olacağına varır. Zamanla yarışır, Azrail’le rulet oynamak bir numaralı kumar oyunudur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.