Koç Burcunun “En İyi” Özellikleri!

Koç’un; annelerinin beş çayı sohbetlerine onur konuğu olan, arkadaşları tarafından en çok alkışlanan, ailenin medarı iftiharı olan özelliklerinde sıra! Bakalım raflarını dolduran kupalar hangi daldan armağan. Koç’un “En İyi” olduğu alanları bulduk çıkardık, övgüleri kelimelere yağdırdık. 

En Cesur

‘Cesur’ kelimesinin patentini alsa kimse dur demez, bir Allah’ın kulu da çıkıp “sana mı kaldı” demez, zaten kimseler önüne set çekemez! Koç; hakikaten yüreklerin en kallavisini henüz bebekken sütüne katıp içmiş, o gün bugün oturduğu cesaret koltuğunun da hakkını layıkıyla vermiştir. “Arkadaşlar ne der, itibarım nice olur, peki ya kariyerime zeval mi gelir?” diye düşünmez, kendini tutup sözünü yutmaz Koç! Konunun benimle ilgisi yok deyip tehlikeden kaçmaz, herkesin de savunucusu olmaktan geri durmaz! İhtiyacı olan herkesi de yüreklendirmeyi bilir. Kazanmak ve girdiği tüm mücadelelerde korkusuzca savaşmak için gerekli cesareti de göğsünde taşır. Zodyak’ın en cesuru Koç, kazandığı zaferlerle tüm alkışları hak eder!

En Girişimci

“Sonunu düşünen kahraman olamaz!” derler ya doğrudur! En azından fazla temkinli davranmanın insanı yerinde saydıracağı muhakkak! Bolca girişim yapmak, sürekli yenilenmek ve risk alabilmek için ise biraz sıcak karar, çokça cesaret ve hız gerekir! Yerinden kırk saatte kalkan, kırk düşünüp üstüne taşınıp biraz da kaşınıp ancak bir yapanların harcı değildir girişimci olmak! En cesur olarak seçtiğimiz ya da kendini zirveye taşıyan Koç, en girişimci olmak için gerekli potansiyele sahiptir. Sadece cesur olmak yetmez elbette, biraz sabırsız biraz da zihinsel olarak yeterlilik gerekir. Kafası hızla çalışan Koç en önemlisi tez karar verir! Zodyak’ın komutanı Koç, kaosu sıcak kararlarıyla bertaraf edebilir! Bir de yenilikçidir Koç, Zodyak’ın ilk burcu oluşu da yaşamının tümünde başlangıçların insanı olmasını sağlar! Koç yolda olmaktan, sonuca varmaktan çok başlamayı sever! En fazla atılımı da tabi ki Koç yapar!

En Açık Sözlü     

Koç öfkeli görünür, aceleci tavrı bazen sağlamcıların korkulu rüyası olur, cesaretle atıldığı yenilikler ise konfor alanına kendini halatlarla bağlayanlar için tedirgin edicidir! Ancak bunlar gelişmek, ilerlemek, yenilenmek için olmazsa olmazlardır. Yıkıcı olmadığı sürece öfkeye de ihtiyaç duyar insan, risk almaya da! Koç’un kalbinde var olan sonsuz iyilikten sual olunmayacağı gibi, oralarda kötülüğe de rastlanmaz! Zihni berrak, duyguları açıktır Koç’un. Hal böyle olunca sözünü de en dolambaçsızlarından seçer, zihnini olduğu gibi dışına döker! Zodyak’ın en açık sözlüsüdür Koç, hiçbir hesap yapmaz, dilinden dökülen maskenin ardında asıl sözünü saklamaz! İçi dışında, zihninden geçen dilinin ucundadır! Gerçeklerden kaçan, kandırılmayı hakikatle yüzleşmeye tercih eden insanlar için Koç’un dürüstlüğü hayal kırıcı olsa da Koç en doğrusunu yapar!

En Güçlü

Zihinsel, duygusal, düşünsel yetilerin yanında bedensel yapıyı da etkiler gökyüzü! Koç burcunun bedensel olarak 12’nin en güçlüsünü olduğunu söylemek bu noktada yanlış olmaz! Koç burcu insanlarının kas yapısı hemcinslerinden biraz daha geliştirilmeye müsait, bedenleri daha sportiftir.   Elbette spor ile beden terbiyesini maksimuma çıkarmış bir diğer burç ile, potansiyelini ortaya çıkarmamış bir Koç burcu kıyaslanamaz! Ancak Koç istisnasız her alanda mücadeleci bir duruş gösterir, yarı yolda sinirleri bozulup geri dönmez, kırılan duygularına dem vurup vazgeçtiği görülmez! Tüm bunların yanında kolu bacağı kırılsa da ortalığı yaygaraya vermez, kedi gözünü görünce yara da zannetmez! Sağlamdır, engellere takılıp mücadelesinden çabuk vazgeçmez. Zodyak’ın her alanda ama en çok da bedensel dayanıklılık anlamında en güçlüsü Koç’tur.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.