Koç Burcunu Elde Etmenin Yolları!

Koç’a yetişebilmek için öncelikle etraflıca bir kan tahlili yaptırıp, D, B12, Demir eksikliğin varsa bir an önce gerekli takviyelerle vücudunu toparlamalı, gücüne güç katmalısın. Çabuk yorulanların, gözünün biri uykuya, öbürü keyfe dalanların, ben öyle koşturamam emin ve yavaş adımlar atarım diyenlerin Koç’un rüzgarında savrulacağı bir maratona başlıyoruz! Turbolar takılsın, araçların beygir güçleri artırılsın, avuç içi kadar da olsa yürek kahvaltıda yumurtaya katılsın! Koç benim olacak diyenler, şöyle bir silkelensin, sol şerit zatı şahaneleri için açılsın! Başlıyoruz…

Zekayla görünüm bir arada iyi gider!

“Güzelliğim aklını başından almaya yetti, bundan sonrası gelir” ya da “Zekamla onu ters köşeye yatırdım, aklımla saygısını kazandım, Koç’u avcumun içine aldım” diyenler, demeyiniz! Koç hem gözüme güzel görünsün, yanıma yakışsın ister hem de görenler “Ne de güzel sevgilisi var, keşke benim de böyle sevgilim olsa” diye şöyle bir düşünsün ister! Koç’un egosu onu her alanda en birinci olmaya zorlar! Koç eş seçiminde de herkesin uzanıp bir tek kendisinin eriştiği biriyle olmak ister. Kıvrak zekalı olsun, çabuk anlasın, derdini hızlıca anlatsın ve tabi ki harekete geçmek aşamasında Koç’tan sonra en ikinci olsun, Koç başka ne ister!

Heyecan kalbe giden anahtar yerine geçer!

Koç heyecan içinde yaşar! Farklı işler yapmak, yeni uğraşlar peşinde koşmak, heveslerine kulak kabartıp harekete geçmek konusunda uzun uzadıya düşünmez, hareket eder! Şovumu yaptım, Koç’u tavladım. Şimdi ilişkimin tadını çıkarırken yan gelip yatabilir, keyfime bakabilirim diyenler, tarihte yerini alır! Sen onlardan olma! Her yeni güne yeni bir heyecanla başla, hiç bitmeyecek bir enerjiyle yaşa! Koç her sabah heyecanını sıfırlayarak uyanır ve yeniden harekete geçmek için bir sebep ister! Ona seni sevmesi için daima taze sebepler ver!

Bükemediği bileği öper!

Koç strateji bilmez, aklına geleni derhal işleme koyar ve harekete geçer! Strateji bilen biri bir de hızlıysa Koç’un yoluna ezilme tehlikesi olmadan çıkabilir! Koç ayaklarının üstünde sağlam duran, gücünden emin olan ve kendine güvenen insanlara bir ayrı sayar! Sinirlenince güzel olan sevgiliye ise hayranlığı artar! Elde etmek zorunda olduğu bir sevgili için mücadele etmenin hazzını başka hiçbir şey vermez! Gücünü göster, şovunu yap, neredeyse yenileceği noktada, seni yenmesine izin ver ve Koç’u kollarınla sar, müsaade et o da sıradaki maceraya dek yaralarını sarsın!

Dolanmaya gerek yok, en kestirme yol aşka çıkar!

Sonunda kazanan kaplumbağa da olsa, Koç tavşan olmayı seçer! Zaman yavaşlasa ayak uydurmak için hız kesmez, ağır vasıta işleri sevmez! Yaşamında peşinden koşup yetişmeye gayret edeceği bir ilişkiyi tadından yemez! Ne sözün ne duygunun ne de mesafenin dolambaçlısını sevmez, dimdirek konuşur, kestirme yollar kullanır, vaktini çöplere layık görmez! Enerjisiyle göz dolduran, hareketli halleriyle göreni yoran ama kendi yorgunluk nedir bilmeyen, fazlaca net konuşan, hep zinde, hep dinamik biriyle Koç’un mutluluğu dinmez!

Makyajını sil, maskeni çıkar, özgürlüğün tadına var!

Koç doğallıktan yanadır, yalanı ne sever ne darda dahi kalsa kullanır! Makyajın fazlasına harcanan zamana da hiç kıyamaz! Zaten Koç’un aceleyle yaşadığı rüzgârı bol hayatında ne yüzde pudra kalır ne saçta topuz! Hareketi özgür, zihni çabuk biriyle açık denizlere de yol alır, hız denemeleri yapmak için uzun pistlere de çıkar! Özgür kalmak ister, özgür bırakır! Zihni ayrı düşünen, dili başka söyleyen insanlarla arasındaki mesafe açıktır! Dürüst sever Koç, onu tavlamak için sansürsüz konuşmak icap eder! Biraz da gücünü pohpohlamak, hızını mühimsemek, Koç’u yüceltmek gerek!