Koç Burcunda Yeniay! Acele İşe Şeytan Karışır!

16 Nisan 2018’de sabah 04:57’de Koç burcunda bir yeniay gerçekleşti. Yeniaylar yoğun bir başlangıç enerjisine işaret eder. Yeniayın Zodyak’ın ilk burcu olan Koç’ta gerçekleşmesi ise önümüzdeki günlerde başlangıç temasının her zamankinden daha fazla vurgulanacağını anlatıyor.

Koç burcunun son derecelerinde gerçekleşen yeniay, sıfırdan bir işe başlamaktan ziyade daha önce başladığımız ama bir türlü devamını getiremediğimiz ve sonuçlandıramadığımız işlerin bu günlerde tekrar gündemimize geleceğini gösteriyor. Bu işleri sonuçlandırmak için üzerimizde baskı hissedebilir ve son derece aceleci bir şekilde hareket edebiliriz. Unutmamamız gereken şey ise acele işe şeytanın karışabileceğidir. Bu nedenle acele etmek ve hızlı bir şekilde sonuç almaya çalışmak yerine çabamızı uzun vadeye yaymayı ve uzun soluklu adımlar atmayı denemeliyiz.

Önümüzdeki günlerde hırs ya da açgözlülükle atacağımız aceleci adımlar başımıza iş açabilir. Sakin olmalı, az çaba ile çok şey elde etmeye çalışmanı başarısızlıkla sonuçlanacağını unutmamalı, sabretmenin bir erdem olduğunu hatırlamalıyız. Hızla harekete geçmek, Koç burcunun stratejilerinden biridir, ancak bu yeniayda Koç’un bu yeteneğini yeni bir işe başlamak yerine devam eden işlerdeki tarzımızı değiştirmekte kullanmamız yararımıza olur. Diğer bir deyişle, bir süredir devam eden sorunlarını çözmek ve devam eden işleri tamamlamak için yeni bir bakış açısı geliştirmemiz, bu konuları farklı bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Ayrıca aniden değişen koşullara uyum sağlamalı, mevcut şartlarımızı korumak için ayak dirememeliyiz.

Önümüzdeki bir buçuk aylık süreç hayatımızda bizi rahatsız eden konuları değiştirmek için uygun bir dönem. Bu süreyi değişim için gerekli hazırlıkları yaparak geçirebilir ve zamanı geldiğinde değişim için adım atabiliriz. Ayrıca kazançlarımızı arttırmak istiyorsak alternatif yollar arayabilir ve biraz risk alabiliriz.

Sevgili Koç; burcunda gerçekleşen yeniay hayatına yeni bir yön verme arzunu tetikleyebilir ancak bu dönemde düşünmeden hareket etmemeli, bir şeyleri hemen değiştirmeye çalışmamalısın. Daha uzun vadeli düşünür, sabırlı olursan daha iyi sonuçlar elde edeceğini unutmamalısın.

Sevgili Boğa; önümüzdeki dönemde beklenmediğin kişilerden göreceğin olumsuz tutumlar seni son derece şaşırtabilir. Sezgilerini dikkate almalı, harekete geçmeden önce nasıl bir stratejiyle ilerleyeceğine karar vermelisin. İçindeki öfkeye prim vermemeli, sakinliğini korumalısın.

Sevgili İkizler; sosyal hayatını gözden geçireceğin, arkadaş çevreni değiştirmek isteyeceğin bir dönemdesin. Bugünlerde ağzından çıkanlara dikkat etmende yarar var, sözlerin çevrendeki insanları kırabilir. Aşk hayatında da ani gelişmeler yaşaman mümkün. Kazançlarını arttırmak için risk alma eğilimdesin, dikkatli olmanda yarar var.

Sevgili Yengeç; Koç burcunda gerçekleşen yeniay, özellikle kariyerin üzerinde etkili olacak. İş değiştirmek isteyebilir, öfkeyle hareket edebilirsin. Ani çıkışlar yapmadan önce tüm olasılıklarını gözden geçirmen, senin için en iyisinin ne olacağını düşünerek adım atman gerekiyor. Kısacası pireye kızıp yorgan yakmamalısın.

Sevgili Aslan; bugünlerde ağzından çıkan sözlere ekstra dikkat etmeli, boyundan büyük laflar etmekten kaçınmalısın. Hayata bakışını değiştirmeni gerektirecek ani gelişmeler yaşayabilirsin. Kendi görüşlerinde ısrar etmektense çevrendeki insanlara kulak vermen yararına olur.

Sevgili Başak; Koç burcunda gerçekleşen yeniay, seni patlamaya hazır bir bomba haline getirebilir, bugüne kadar içinde tuttuğun öfkeyi kontrol etmekte zorlanabilir, duygusal patlamalar yaşayabilirsin. Yeniayla birlikte bütçeni gözden geçireceksin ancak fazlaca borçlanmaktan kaçınmanda yarar var.

Sevgili Terazi; karşıt burcun Koç’ta gerçekleşen yeniay, özellikle ikili ilişkilerin üzerinde etkili olacak. Devam eden bir ilişkin varsa bu ilişkideki sorunları çözmek için harekete geçmen muhtemel ancak karşındaki insana çok sert çıkmamalısın. Bir ilişkin yoksa hayatına ani bir şekilde biri girebilir.

Sevgili Akrep; Koç burcundaki yeniay, kendini oldukça enerjik hissetmeni sağlayacak. Bu enerjiyle birçok işi aynı anda yapmak isteyebilir, fazlasıyla aceleci davranabilirsin. Ancak bu durumun seni hatalara açık bir hale getirdiğini unutmamalısın. Uzun vadeli planlamalar yaparak hayatını düzene sokabilirsin.

Sevgili Yay; önümüzdeki günlerde aşk hayatın renklenebilir, halihazırda bir ilişkin varsa romantik günler geçirebilirsin. Bir ilişkin yoksa hayatına biri girebilir. Çocuk sahibi olmaya karar verebilir, beklenmedik bir hamilelik yaşayabilirsin. Spekülatif kazançlardan yana şanslı bir dönemdesin.

Sevgili Oğlak; Koç burcundaki yeniay hem ev yaşamın hem de iş hayatın üzerinde etkili olabilir. Her iki alanda da sabırlı ve dikkatli olmalı, ani kararla harekete geçmemelisin. Yaşadığın yeri ya da işini değiştirmek gündeminde olabilir. Kariyerinle beklentilerinin karşılanmaması seni öfkelendirebilir, stratejik olmalı, uzun vadeli düşünmelisin.

Sevgili Kova; bugünlerde kendini bir dedikodu ortamında bulabilirsin. Söylenenlere çok kulak asmamalı, sükûnetini korumalısın. Beklenmedik haberler alman mümkün, ani bir şekilde yolculuğa çıkman gerekebilir. Kardeşlerle ve kuzenlerle ilişkiler gerilse de sonrasında işler yoluna girecek.

Sevgili Balık; Koç burcunda gerçekleşen yeniay finansal durumun üzerinde etkili olacak. Bugünlerde harcamalarına dikkat etmen yerinde olur, aksi takdirde ne çok para harcadım diye hayıflanabilir, bütçeni dengelemekte zorlanabilir. Beklemediğin bir işten para kazanman da mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.