Koç Burcunda Yeni Ay! Yaralarımızdan ve Hassasiyetlerimizden Yeniden Doğacağız…

Gökyüzü etkilerini oldukça yoğun hissettiğimiz bugünlerde “Yine neler oluyor?” dediğinizi duyar gibiyiz… 24 Mart 2020 tarihinde Koç burcunun 4 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşiyor. Anın haritasında Yengeç burcu yükselmekte. Öte yandan Ay Düğümleri karşıtlığına gergin bir açıyla duran Yeni Ay, yaralı şifacı Kiron’ la da kavuşum halinde. Gökyüzü adeta bize şu an evimizde ve ailemizle beraber vakit geçirmemiz, duygusal güvenliğimize önem vermemiz, hassasiyetlerimizi gözden geçirerek kendi özelimize çekilmemiz gerektiğine dair bir mesaj veriyor.

Öncü bir burç olan Koç ayrıca ateş elementine aittir ve burada erken derecelerde gerçekleşen bu gökyüzü olayının etkileri oldukça görünür olacaktır. Dolayısıyla önümüzdeki 15 günlük süreçte yeni başlangıçlar yapmak, doğanın yeniden uyanışının içimize düşürdüğü heyecan ve enerjiyle kendimizi ortaya koymak isteyebiliriz. İnsanlarla yeniden bir araya gelmek, varlığımızı samimiyetle ve coşkuyla ortaya koymak ve başkalarına ilham olmak isteyeceğiz. Diğer yandan şifalandırma konularının, kendimizin ve başkalarının yaralarını iyileştirebilmek adına harekete geçmemiz gereken yeni bir döngünün de başlangıcına şahitlik edeceğiz.

Koç burcunun risk alan ve sonunu düşünmeden cesaretle mücadele eden bir yapı olduğunu düşünecek olursak, var oluşumuzun ve şartlarımızın devamını sağlayabilmek adına gücümüzü kontrollü kullanmalı, planlı ve organize şekilde ihtimalleri önceden hesaplamalıyız…

Peki Koç Yeni Ay’ ının Yükselen Burçlara Göre Etkileri Nelerdir?

Koç; Bu Yeni Ay önümüzdeki 15 gün boyunca genel hayat dinamiklerini gündeme getirecek gibi görünüyor. Kendin, ikili ilişkilerin, ev ve kariyer hayatın arasında dengeyi kurabilmek adına bazı adımlar atabilirsin. Yakın çevrende gelişen şartlar ve birtakım yaralanmalar veya sağlık konularının gündemde oluşu nedeniyle mücadele etmen, korkuyu geride bırakıp harekete geçmen ve efor sarf etmen gerekebilir. Eve, aidiyetlere ve ülkeye dair konularda bazı hassasiyetlerin ve endişelerin olabilir. Aileni korumak ve kollamak isteyebilirsin. Bu sürede eve ve kendi özel hayatına çekilmen gerekebilir. Sağlığına dikkat etmen gereken günlerdesin.

Boğa; Bu Yeni Ay önümüzdeki 15 gün boyunca kontrolünün dışındaki bazı koşulları gündeme getirecek gibi görünüyor. Bilinç altında, hayat koşullarını devam ettirebilmek adına efor sarf edebilirsin. Müdahale edemediğin konularla ilgili iç dünyanda başa etmen gerektiğini hissedebilirsin. Bazı korkularınla yüzleşmek ve onları aşabilmek adına harekete geçebilirsin. Bu günlerde düşüncelerinde aile konusu gündemde olabilir veya fikirsel olarak daha duyarlı olabilirsin. Kardeşler, yakın çevre veya akrabalarınla ilgili birtakım endişelerin olabilir. Onları korumak isteyebilirsin. Eğitim alıyorsan bu konuda hassasiyetler gelişebilir.

İkizler; Bu Yeni Ay önümüzdeki 15 gün boyunca arkadaşlarını ve gelecek beklentilerini gündeme getirecek gibi görünüyor. Hedeflerin için harekete geçmek isteyebilirsin. Para kaynaklarındaki bazı hassasiyetleri fark edebilir ve endişe dürtüsüyle gelirlerini korumak isteyebilirsin. Bu sebeple belirlemiş olduğun ileriye dönük hedefleri koruma motivasyonuyla mücadele etmen gerekebilir. Arkadaşların ve sosyal çevren içerisinde aktif olmak adına birtakım girişimlerin olabilir. Öte yandan dernek, vakıf veya mesleki grup etkinliklerinde aktif olabilir, şifalandırma çalışmaları için var gücünle çabalayabilirsin.

Yengeç; Bu Yeni Ay önümüzdeki 15 gün boyunca kariyer hayatını gündeme getirecek gibi görünüyor. Çalışma hayatını daha ileriye götürecek projeler için birtakım başlangıçlar yapmak isteyebilirsin. Başarı elde etmek ve kendini tanıtabilmek dürtüsüyle çaba sarf edebilirsin veya kariyerinde elde etmiş olduğun statüyü devam ettirebilmek için aksiyon alman gerekebilir. Otorite figürü olan kişilerle mücadele içine girmen olası. Diğer yandan kendi duygusal güvenliğin ile ilgili hassasiyetleri fark edebilir, hayat dinamiklerini koruyabilmek için özeline çekilmeyi tercih edebilirsin. Önümüzdeki 15 günlük süreçte sağlığına dikkat etmelisin.

 Aslan; Bu Yeni Ay önümüzdeki 15 gün boyunca hayata bakış açını ve uzaklarla ilgili konuları gündeme getirecek gibi görünüyor. Yaşama ve inançlara dair görüşlerini güvenle ortaya koyabilirsin. Ulaşmış olduğun birtakım farkındalıklar sayesinde kişisel gelişim eğitimlerine başlamak isteyebilirsin. Uluslararası ticaretle uğraşıyorsan var olan koşullarını devam ettirebilmek için efor sarf etmen gerekebilir. Yabancılarla ilgili konularda harekete geçebilirsin. Hukuksal bazı konularda mücadele etmen gerekebilir veya sosyal medyada aktif olarak kendini gösterebilirsin. Ancak burada agresif tavırlar sergilememeye özen göstermelisin. Zira kontrolünün dışında gelişen olaylar içe çekilme ve duygusal güvenliğini koruma dürtünü harekete geçirebilir.

Başak; Bu Yeni Ay önümüzdeki 15 gün boyunca ortaklı paylaşımlarını gündeme getirecek gibi görünüyor. Gelir- gider dengeni kurabilmek adına cesur adımlar atman gerekebilir. Eş veya ortağından gelen finansal kaynakların devam edip etmeyeceğiyle ilgili endişeler hissedebilirsin. Alacaklarını tahsil etmek için harekete geçebilir, kredi ödemelerine yeni bir düzenleme getirmek isteyebilirsin. Bu süreçte düşünmeden ve risk alarak yeni bir borca girmemelisin; zira gelecek beklentilerinle ilgili hassasiyetlerinin farkına varabilir, umutlarını ve sosyal çevreni korumak, kollamak dürtüsü yaşayabilirsin. Arkadaşlarına kol kanat gererek onların güvenliğini sağlayabilecek adımlar atabilirsin.

Terazi; Bu Yeni Ay önümüzdeki 15 gün boyunca ikili ilişkilerini gündeme getirecek gibi görünüyor. Evliysen eşinle ilgili gelişen bazı koşullar için harekete geçmen gerekebilir. Birlikteliğinizden olan beklentilerini ifade edebilir ve dengeleri devam ettirmek adına yeni girişimler yapabilirsin. Bu süreçte yeni bir ilişkiye veya iş birliğine başlaman olası. Var olan bir ortaklığın varsa birlikte yeni bir projeye girmek veya koşullarınızı devamını sağlayabilmek adına aksiyon almanız gerekebilir. Bunların yanında kariyer, ev ve aile hayatın arasındaki düzeninle ilgili hassasiyet hissedebilirsin.

Akrep; Bu Yeni Ay önümüzdeki 15 gün boyunca günlük rutinlerini ve sağlığını gündeme getirecek gibi görünüyor. Çevresel koşullarını ve yaşantını bir düzene sokmak adına harekete geçebilirsin. Çalışma ortamınla ilgili yeni şartlar oluşabilir, rutinlerinin devamı için efor sarf etmen gerekebilir ve gelişen olaylar içerisinde cesaretle aksiyon alabilirsin. Heyecanınla ve iradenle iş arkadaşlarına ilham olabilirsin. Sağlığına ve diyetine dikkat etmen gerekirken bir yandan hayata dair görüşlerinde korunmanın ve içe çekilme güdüsünün harekete geçtiğini fark edebilirsin.

Yay; Bu Yeni Ay önümüzdeki 15 gün boyunca aşk ve çocuk konularını gündeme getirecek gibi görünüyor. Hayattan aldığın keyifleri yenilemek isteyebilir, sanatsal birtakım çalışmalara girebilirsin. Spora başlamak ve biriken enerjiyi aktif ederek yaratıcılığa çevirmek için uygun bir zaman. Çocuklarınla vakit geçirmek ve onlarla olan ilişkine hareket getirmek isteyebilirsin. Var olan bir ilişkin varsa beraberliğine heyecan getirecek aktiviteler geliştirebilirsin. Bir ilişkin yoksa heyecanlı bir birlikteliğe başlayabilirsin. Öte yandan içsel olarak hassas ve duygusal güvenliğini korumaya çalıştığın konuların olduğunu fark edebilirsin.

Oğlak; Bu Yeni Ay önümüzdeki 15 gün boyunca aile ve yaşam alanını gündeme getirecek gibi görünüyor. Aile bireyleri ile daha çok vakit geçirebilir, heyecan ve cesaretlerini harekete geçirebilmek için onlara ilham olabilirsin. Gayrimenkul alım- satımı konularında harekete geçebilir ve yeni bir başlangıç yapmak isteyebilirsin. Ancak bu süreçte düşünmeden adım atarak risk almak sağlıklı olmayacaktır. Evinde birtakım tamirat- tadilat işleri yapman gerekebilir. Öte yandan sana muhalefet olan kişiler veya durumlarla karşı karşıya kalabilirsin yahut bazı engellerin olduğunu fark ederek ikili ilişkilerini koruma dürtüsüyle aksiyon alabilirsin.

Kova; Bu Yeni Ay önümüzdeki 15 gün boyunca yakın çevre ve iletişim konularını gündeme getirecek gibi görünüyor. Kardeş, kuzen ve yakın akrabalarınla yoğun olarak iletişim halinde olabilirsin. Onlar için cesaretle kendini ortaya koyabilir, iradeni kullanarak inisiyatif alman gerekebilir. Var olan koşullarının devamını sağlayabilmek için alternatif fikirler geliştirebilirsin. Ticaretle uğraşıyorsan yeni projeler gündemine gelebilir. Kişisel gelişim adına yeni eğitimlere başlayabilirsin. Öte yandan çalışma ortamında hassasiyetler gelişebilir. Günlük rutinlerinde temizliğe ve sağlığa daha çok konsantre olman gerekebilir. Çevresel şartlarını korumak kollamak ihtiyacı duyabilirsin.

Balık; Bu Yeni Ay önümüzdeki 15 gün boyunca finansal kaynaklarını gündeme getirecek gibi görünüyor. Hali hazırdaki gelir akışının devamını sağlayabilmek adına harekete geçebilir, yeni projelere girerek alternatif kazanç kapıları oluşturmak için aksiyon alabilirsin. Gelir- gider dengeni sağlayabilmek adına bu süreçte düşünmeden risk alacak kararlardan uzak durmanda fayda olacaktır. Öte yandan sevdiklerine daha önem vereceğin ve onları koruma dürtüsünü hissedeceğin bir süreç geçirebilirsin. Varlığının ve yaşamının keyfini çıkaracak alternatif çözümler geliştirebileceksin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir