Koç Burcunda Dolunay – İlişkiler Hedef Tahtasında!

5 Ekim’de saat 21:40’ta Koç burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunayla birlikte ilişkilerimizi sorgulayacağımız bir döneme girebilir, hayatımızdaki insanlarla ilgili ani kararlar verip kararlarımızı hızlı bir şekilde uygulamaya geçebiliriz.

İlişkiler hedef tahtasında!

Önümüzdeki 15 günlük süreç, ilişkilerimizde hiç beklemediğimiz gelişmelere gebe olabilir. Hayatımıza yeni bir aşk girebilir ya da ani bir şekilde evlilik kararı alabiliriz. Halihazırda bir ilişkisi olanlar ise bu süreçte sağduyusunu korumalı, ani tepkiler vermekten kaçınmalı ve ilişkilerinin geleceği için daha uzlaşmacı ve yapıcı bir tutum sergilemeli. Aksi takdirde ani ayrılıklar da gündeme gelebilir.

Hep söylediğimiz gibi dolunaylarda sonlandırma ve sonuç alma enerjileri yoğundur. Dolunayın Koç gerçekleşiyor olması ise bize özellikle ilişkilerimizin ve iş birliklerimizin etkileneceğini gösteriyor. Bu dönemde duygularımızı kontrol etmekte zorlanabilir, adeta bir çocuk gibi ısrarcı ve sabırsız davranabiliriz. Karşımızdaki insanlardan taleplerimiz çok makul olmayacak, hatta bencil bir tutum içinde olacağız. Hayatımızdaki insanları kendi isteklerimiz doğrultusunda hareket etmeleri için zorlayacağız. Ancak bu aceleci ve çocuksu tutumun sonrasında pişman olacağımız şeyler yapmamıza neden olacağını unutmamalıyız.

Öfkeyle kalkan zararla oturur!

Önümüzdeki günleri biraz zorlanarak geçirebilir, kendimizi gergin ve patlamaya hazır bir bomba gibi hissedebiliriz ama sakin olmalı ve öfke nöbetlerini yavaşça bir kenara bırakmalıyız. İçimizden geleni yapmak isteyecek ve hatta böyle yaparsak çok rahatlayacağımızı düşüneceğiz ama atasözünü unutmamalı, öfke ile kalkanın zararla oturacağını aklımızın bir köşesine yazmalıyız. Aklı selimden şaşmalı, mümkün olduğunca sakin, sabırlı ve olgun bir tutum sergilemeliyiz.

Bu dönemde ne yapmalı?

Hızlı kararlar alıp hızlı bir şekilde harekete geçebileceğimiz bir dönemdeyiz. Kendimizi fazlasıyla cesur hissedecek, duygu ve düşüncelerimizi dürüstlükle ifade edeceğiz. Karşımızdaki insanlarla empati kurabileceğiz. Ancak tekrar etmekten zarar gelmez, öncelikle sağduyumuzu korumamız, aşırıya kaçan tepkiler vermekten kaçınmalıyız. Özellikle de empati kabiliyetimizi kullanmamız ve olayları sadece kendi bakış açımızla ele almak yerine karşımızdaki insana da söz hakkı vermemiz sorunlarımızı kolaylıkla çözmemizi sağlayacak.

Sevgili Koç; bugünlerde her istediğim hemen olsun diyebilir, kendi isteklerinde dayatmacı olabilirsin. Ancak dikkatli olman gereken bir dönemdesin. Aldığın kararları uygulamaya geçmeden önce iki kere düşünmeli, sabır acı olsa da meyvesinin tatlı olduğunu unutmamalısın. İkili ilişkilerinde, ortaklık ya da iş birliği içinde olduğun insanlarla aranda gerilim olabilir. Duygularını kontrol etmekte zorlanabilirsin. Ani tepkilerle karşındaki insanları kırmaktan kaçınmalısın.

Sevgili Boğa; önümüzdeki günlerde olayların kontrolünden çıktığı, arkandan işler çevrildiği korkusuna kapılabilirsin. İş ortamından ya da akrabaların düşmanca bir tutum görebilirsin. İçsel geriliminin artacağı bir dönem ama bu sürecin geçici olduğunu aklında tutmalı, sana rağmen gelişen olayları kontrol etmeye çalışarak enerjini boşa harcamamalısın. Aksi takdirde seni ruhsal ve fiziksel olarak yoracak gelişmelere davetiye çıkarmış, sağlığını zorlamış olursun.

Sevgili İkizler; Koç burcunda gerçekleşen dolunay aşk hayatına hareket getirebilir. Ani bir kararla yeni bir aşka yelken açabilirsin. Halihazırda bir ilişkin varsa hayatındaki insanla empati kurman ve uzlaşmacı bir tutum benimsemen yerinde olur, böylece ilişkinizi yıpratmamış olursun. Hayattaki hedeflerini gözden geçirebilir, hedeflerine varmak için daha tutkulu ve cesur adımlar atabilirsin ama hırsa kapılmalı ve iyi düşünerek hareket etmelisin.

Sevgili Yengeç; dolunay hayatının birçok alanını etkiliyor. Bu günlerde daha görünür olmak, özellikle kariyerin için sarf ettiğin emeğin karşılığını almak isteyebilirsin. Bir terfi ya da iş değişikliği gündeme gelebilir. Ailenin senden beklentileri ile senin kariyer hedeflerin uyuşmayabilir. Bu nedenle aile ilişkilerinde gerginlikler yaşayabilirsin. Kendi isteklerin ile ailenin beklentileri arasında bir denge kurman sorunları çözmene yardım edecek.

Sevgili Aslan; hayat görüşünü heyecanla savunacağın bir dönemdesin ama bugünlerde ağzından çıkan sözlere dikkat etmeli, kırıcı ve amacını aşan sözler söylemekten kaçınmalısın. Sosyal medyada yaptığın paylaşımlar başkalarını gücendirebilir. Eşinin ya da partnerinin kardeşleriyle ile aranda bir gerilim olabilir. Ani bir yolculuğa çıkabilir, taşınma kararı alabilirsin. Parasal durumunu gözden geçirmen harcamalarını kontrol altında tutman yerinde olur.

Sevgili Başak; dolunayla birlikte finansal konular gündeme gelecek. Kendini maddi ve manevi olarak güvende hissetmek isteyeceğin bir dönemdesin. Birikmiş ödemelerini tahsil edebilirsin ama hesapta olmayan harcamalara karşı da dikkatli olmalısın. Sana kazanç sağlayacak iş birlikleri kurabilirsin. Bugünlerde duygularını kontrol etmekte zorlanabilirsin ama aşırıya kaçan tepkiler vermenin sana duygusal açıdan daha büyük krizler getirebileceğini unutmamalısın.

Sevgili Terazi; bugünlerde karşındaki insanların bencil ve fevri tavırları tahammül sınırlarını zorlayabilir. Romantik ilişkin, evliliğin, ortaklığın ya da iş birliğin bu durumdan payını alabilir. Ani bir kararla ilişkilerini bitirmek isteyebilirsin ama aranızdaki bu gerginliğin geçici olduğunu ve böyle bir karar için çok da uygun bir dönemde olmadığımızı unutmamalısın. Çevrendeki kadınlardan düşmanca bir tutum görebilir, yıpranmış hissedebilirsin. Sürpriz bir evlilik teklifi alman da mümkün.

Sevgili Akrep; koç burcunda gerçekleşen dolunay, günlük rutinlerini değiştirmeni, kendine yeni bir düzen kurmanı sağlayabilir. İş ortamından hoşlandığın biriyle flörtleşmeye başlayabilirsin. Akrabalarınla aranda bir gerginlik olabilir, dedikodunu yaptıklarını öğrenip tepki verebilirsin. İç dünyana yöneleceğin, ilişkilerini gözden geçireceğin bir dönem. Sağlığını ihmal etmemelisin.

Sevgili Yay; bugünlerde arkadaşlarınla ilişkilerinde dikkatli olmalısın, gereksiz kıskançlıklardan kaynaklanan gerginlikler yaşayabilirsin. Arkadaşların bencilce davrandığını düşünebilir ve bu nedenle aranız bozulabilir. Aşk hayatında da birtakım sorunlar gündeme gelebilir. Gelecek hedeflerini ve bu doğrultuda attığın adımları tekrar gözden geçirmen gerekebilir.

Sevgili Oğlak; dolunayla birlikte ev ve aileye ait konular gündeme gelebilir. Kendi ailenle varsa eşinin ailesiyle birtakım gerginlikler yaşaman söz konusu. Ani bir şekilde evini değiştirmeye karar verebilirsin. Bugünlerde daha uzlaşmacı ve uyumlu bir tavır benimsemen hem aile ilişkilerinde hem de iş hayatında karşılaşacağın sorunları atlatmanı kolaylaştırabilir. Küçük ev kazalarına karşı dikkatli olmanda yarar var.

Sevgili Kova; bugünlerde ağzından çıkan sözlere dikkat etmelisin. Aklına geleni hiç tartmadan söylemen yakın çevrenle ilişkilerinin bozulmasına neden olabilir. Ani bir şekilde seyahate çıkmaya karar verebilirsin ama çıkacağın yolculuklarda dikkatli olmanda yarar var. Kardeşlerinle aranda gerginlik olabilir. Yeni bir eğitime başlama kararı alabilirsin.

Sevgili Balık; dolunayla birlikte finansal konular ön plana çıkabilir. Hesapta olmayan harcamalar yapmak durumunda kalabilir, giderlerini kontrol etmekte zorlanabilirsin. Bugünlerde yapacağın alışverişlerde dikkatli olmalı, bütçeni aşacak harcamalardan kaçınmalısın. Gerek maddi gerek manevi konularda kendi isteklerinde diretmen ilişkilerinde gerilimlere neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.