Koç Burcu Nasıl Aşk Acısı Çeker?

Koç kör kütük de aşık olsa, sevdasından divaneye dönmüş gibi de görünse bu hal fazla uzamaz, ilk günlerin heyecanı uzun uzadıya sürmez! Koç’un ilişkisi sonsuza dek sürse de ilk günlerdeki hevesi çoktan kaçar! Rakipleri arasında tercih edilmiş olmak onu kazanan koltuğuna oturtur! Anlaşmalı ayrılıkları sorun edip, acılara dalıp meseleyi uzatmaz! Ama terk edildiyse öfkesi kolay dinmez, bu mağlubiyetin acısı kolay çıkmaz! Bakalım aşk acısına düşen bir Koç neler yapar?

Üzüntüsü Öfkeye Dönüşür!

Koç uğruna mücadele edip, fazlaca heyecan yaşadığı, pek de memnun olduğu bir ilişkide, örnekse sevgilisine yeteri kadar zaman ayırmayıp işten güçten ihmal ettiği için terkedilmişse, eski sevgili duygusu yoğun bir aşkın peşine düştüyse bu durum Koç’u üzdüğü kadar hırslandırır. Gururuna yedirip acı çektiğini belli etmese de Koç; üzüntüsü saldırganlığından okunur! herkese çatar, önüne gelmeyenin arkasından gidip olay çıkarır! Derdi içinde yanan ateşi dindirmek için çıkar bir yol bulmak olsa da burnunda gezdiği siniri kendini dibe çekmekten başka bir işe yaramaz!

Girişimlerinin Ardı Arkası Kesilmez!

O ana dek aklına düşen yüzlerce yetişemediği girişim fikrini bir anda ortalığa saçar, kendini birden yüzlerce işin yükü altında bırakır! Yaşadığı öfkeyle karışık üzüntüyü bastırmak, kendini unutacak kadar çok uğraş bulup, zihninin ve öfkesinin sesini susturmak için kendini zorlu bir temponun içine sokar. Yeni şeyler peşinden koşar. Çivi çiviyi söker mantığıyla günlerin haftaları kovalayıp, hafların ayları sollaması için hızına hız katan Koç, süratiyle kendini geçer! Ne yapar eder depresyon denen garip ve karanlık ruh halini kapısından sokmaz! Eşin dostun merakını giderecek kadar sohbetlerine dahil olmaz, selamını ayak üstü verir, başını ne işten kaldırır ne de kuma gömer!

Yeni Ak Yelkenini Açar, Kaşı Ayrı Gözü Ayrı Oynar!

Koç yenilmeyi hem sevmez hem de yolda görse yolunu değiştirdiği bu duygudan birazcık korkar! Terk edilen Koç, kimselere tek söz etmese de özgüvenine hafif bir sıyrık almıştır! Hemen en tercih edilen sevgili olma ünvanını tekrar zihnine ve göğsüne asmak için çalışmalara başlar! Enerji depolarını hırsıyla doldurup gecelere akar! Bir berikine kırpar gözünü bir ötekine, herkesçe onaylanmayı, sevilmeyi, tüm galibiyet rezervlerini doldurmak istercesine alkış toplar! “Biz daha ölmedik!” şovlarıyla, müstakbel sevgili alternatiflerini iyice artırır! Başkalarının depresyon dediği karanlık duygu, Koç’ta şova yönelik, yüksek bir enerjiye dönüşür. Eski hızlı günlerine kavuşma telaşına giren Koç, kararlarını geciktirip alternatifini çoğaltmaya bakar!

Sosyalleşmenin Vakti Gelir!  

Madem insanlarla sosyalleşmek vaktidir, öfkesini kontrol etmek için ilkin spora başlar Koç! Boksa mı yazılır, tekvandoda tekmesiyle kum torbası mı patlatır orasını kendi bilir. Ama muhakkak zihnini kapatıp, bedenini açacağı bir aktivite peşinde koşar! Aynalar karşısında aslında olduğu kişiyle tekrar tanışıp, birkaç bakışmalı flörtle havasını bulunca, eşe dosta haber salıp; bol gırgırlı geceler organize etmeye başlar. Neşesi bol, enerjisi tavan, mücadelesi keyifli arkadaşlarıyla langırtın dibine vurur, dart turnuvalarında neşesini bulur, galibiyetleriyle eski neşesine görünürde kavuşur!

Eski Sevgilinin Kapısını Çalar!

Görünürde olanla aslında olan bir türlü örtüşmüyor, yalnız kaldığı her an iç sesi peşini bırakmıyorsa yapılacaklar listesinin sonu geldiyse geriye bir tek şey kalır! Soluğu sevgilinin kapısında alıp, gözlerinin içine baka baka tüm hislerini haykırmak! Ayrılığın sağanağına şemsiyesiz yakalanan Koç beklemediği yerden gelen darbenin karşısında tek laf edemeden kalmışsa, onu söyleyip içini temizlemeden ne yapsa nafile olur! Koç’un yapacağı bellidir. Ağzına geleni burnundan konuşur, haykırdığı öfkesini soluğuyla dışa vurur, ne yapar eder sinirini atar, kuş gibi hafifleyip evinin yolunu tutar! Artık hoş geldin yeni hayat, elveda sorunlu aşk!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.