Koç Burcu İçin Evliliğin 5 Kuralı    

Sabırsız ve fevri karakterli Koçlar birine aşık oldukları zaman evlilik kararı almak için çok düşünmezler. İçgüdüsel davranıp sevdikleriyle yeni bir hayat kurmak için uzun süre bekleme gereği duymazlar. Onların da evlilik için şart koştuğu bir takım kurallar olacaktır. Bu beklentileri kabul edilirse mutlu bir evlilik yaparlar.

1- Kararlarına Uyulacak

Koç insanıyla evlilik, herkes için kolay olmayabilir. Fevri ve benmerkezci kişiliklerini taşımak ve sabırlı olmak gerekir. Bu otoriter burçlar son sözü söyleyen kişi olmak isterler. Kararlarının sorgulanmasından hoşlanmazlar. Hayatlarının her döneminde içgüdüsel olarak her meselede öne atlarlar. Evlilik için ön beklentileri bu yönde olacaktır. Uyumlu bir çift olmak için eşlerinden kararlarına uymasını beklerler. Aksi takdirde fikir çatışması çekilmez bir noktaya gelir. Dominant karakterleriyle yeni planlar belirler ve evliliği kendileri yönlendirmek isterler.

2- Yalan Söylenmeyecek

Açık sözlülükleri ve verdiği sözlerin arkasında durmasıyla bilinen Koçlar için hayat arkadaşının dürüst olması önemlidir. İnsanlara gösterdikleri samimiyeti karşı taraftan da beklerler. Eşi yalan söylemediği takdirde sağlam bir evliliğin temellerini atacaklarını düşünürler. Hayat arkadaşının evle ilgili yaptığı harcamaları bilmek isterler mesela. Girdiği eşya taksitlerini, gezdiği yerleri, görüştüğü kişileri gizlemesinden hoşlanmazlar. İhanet de bir çeşit yalandır ve sadakatsiz bir eş adayı Koçların gözünde biter.

3- Canlı ve Sosyal Olunacak

Koç burçlarının bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjisi vardır. Yüksek motivasyonlarıyla canlı ve girişken davranırlar. Evliliğin belli bir süre sonra tekdüze ve asosyal bir hal alması Koçları sıkar. Hayat arkadaşlarının kendileri gibi canlı olmasını, dinamizmini yitirmemesini isterler. Sosyal hayattan kopuk bir eşten soğuyabilirler. Koçlar kendileri gibi içindeki çocuk hiçbir zaman büyümeyecek kişilerle iyi bir çift olurlar. Erken uyuyan, iş çıkışı gezmeyen, herhangi bir hobi edinmeyen bir adayla evlenmeye sıcak bakmazlar.

4-Yeniliklere Açık Olunacak

Çağa ayak uydurmada kimsenin gerisinde kalmayan Koç burçları, yenilikçiliği adeta hırs yaparlar. Başkalarının bildiği ve trend olan bir konudan bihaber olmak Koçları utandırır. Dolayısıyla her konuda yenilikçi bir bakış açıları vardır. Alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlı değildirler. Evlilik yaşamlarında da aynı yenilikçi ruhu sürdürürler. Eş adayının bu anlamda Koçlara ayak uydurması gerekir. Ev eşyalarını yenilemek, yaşam tarzlarını değiştirmek, farklı yerlerde gezmek isteyeceklerdir. Geleneksel ve sabit fikirli, değişime kapalı eş adaylarından sıkılırlar.

5-Tembellik Edilmeyecek

İşkolik olmasalar da yüksek enerjileri sebebiyle aktif ve sorumluluk sahibidirler. İş yaşamında hırslı olup hedefleri doğrultusunda azimle çalışırlar. Sadece kariyer serüveninde değil ev hayatında da dinamiktirler. Ev işlerinden kaçmaz, hızlı ve pratik bir şekilde çalışırlar. Hayat arkadaşının da sorumluluklarını üstlenmesini beklerler. Temizlik hastası olmasalar da dağınık bir evde rahat edemezler. Oturduğu yerden kalkmayan, sabahları bir türlü uyanmak bilmeyen bir eş Koç burçları gibi hızlı insanları öfkelendirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.