Koç Burcu Hakkında Fazla Abartılan 3 Klişe

Zodyak aleminin ilk burcu olan Koç sık sık öfke kontrolü olmayan, kaba, duygulardansa kazanma tutkusunu önde tutan biri olarak tabir edilir. Aslına bakarsanız Koç burcunun bu ele avuca sığmaz halleri, hangi koşullarda olursa olsun kendini tutmak için herhangi bir çaba harcamaması, hep öne çıkıp “buradayım” demesi dürüstlüğe, kendisine ve gerçeğe verdiği değerden ileri gelir. O sadece kazanmak için kazanmak istemez, bu sırada oyundan zevk almaya da bakar. Gelin bu Zodyak aleminin yaramaz, sabırsız çocuğunu biraz daha yakından tanıyalım.

Kabadır

Süslü püslü laf dolandırmalar yerine sert, işlenmemiş gerçeklerden hoşlandıkları için Koçlar sık sık kaba olarak tabir edilir. Ama derinlere bakıldığında Koç insanın gerçekten düşünceli, tutkulu ve anlayışlı olduğunu görebilirsiniz. Dürüstlüğün kıymetini bilen ve kabalığa eş değer olmadığının farkında olan insanlar Koç insanının açık sözlülüğe olan bağlılığın aslında onları düşünceli yapan şey olduğunu bilir.  Ne yani kimsenin kalbi kırılmasın diye yalan söylemek çok daha mı iyi? Asıl kabalık bu değil mi? Koç burcu sadece olanı olduğu gibi göstermekten, gerçeği söylemekten başka bir şey yapmaz. Zaman zaman agresifliğe varan hallerini ise aslında ateşli ruh halinin, ele avuca sığmaz tutkusunun olumsuz yanları olarak görebilirsiniz. Her şey bittiğinde yanınızda size yalan söyleyenin değil her şeye rağmen doğruyu savunanın olmasını istersiniz.

Duygulardan Çok Kazanmaya Önem Verir

Senden hoşlanmıyorsa büyük ihtimalle kazanmaya önem verecektir. Ama bu durum birçok kişi için böyledir zaten. Ancak genele bakıldığında durum hunharca bir kazanma, önüne geleni ezip geçme hırsından kaynaklanmaz. Koç burcunun her şeyde birinci olma ihtiyacı diğer burçlarla karşılaştırıldığında biraz fazladır buna diyecek bir şeyimiz yok ama bu insanların duygularını incitmek, canını yakmak istediği anlamına gelmez. Sadece bir başkasının duygularını incitmemek için kendini tutmayı, sessiz kalmayı reddeder. Ayrıca birinci olma, yarışı önde bitirme arzusu her ne kadar aklını başından alsa da neyde iyi olup neyde olmadığının da farkındadır. Yani açık sözlülüğü ve dürüstlüğü sadece çevresi için değil kendisi için de geçerlidir.

Oto Kontrolden Yoksundur

Koçların çabuk öfkelenme, sabırsız ve dürtüsel olma eğilimleri kendilerinin sık sık oto kontrolden yoksun oldukları gibi bir izlenim uyandırır. Ancak bu durum nadiren gerçekleşir dersek pek abartmış olmayız. Aslına bakarsanız Koç burcunun kararlığı, cesareti ve kendine olan güveni onu oto kontrol ustası yapan şeyin ta kendisidir. Koçlar kilo vermekten, yaptıkları işten nefret eden; istediği hayatı yaşayamamaktan şikâyet eden değil bu konuda somut adım atanlardır. Koç burcunun tutkusu ve dürüstlüğü normal bir insanın pişman olabileceği şeyler söylemesine sebep olabilirken, bu oto kontrol eksikliğinin bir göstergesi değil, doğruluğa olan bağlılıklarından ileri gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir