Koç Burcu Erkeğinin Stili

Stiline önem veren Koç burcu erkeklerindensen çok şanslısın çünkü senin stilini incelemeye geldi sıra. Sen güçlü, havalı, cesur, enerjik ve hareketli yapısı olan bir burçsun. Bir şeyi ilk yapan olmaya bayılıyorsun. Hatta bu özelliğini kırmızı pantolon moda olduğunda ilk kez senin giymenden anlamıştık. Acelecisin ve her konuda hemen harekete geçmek istiyorsun. Bu stiline de yansıyor ve ne zaman acele karar alsan şık giyinemiyorsun. Coşkulu ve cesur olmak güzel ama bunu tarzına doğru bir şekilde yansıtmazsan kadınların gözlerini kamaştırmak yerine sadece karıştıracaksın. O yüzden senin için belirlediğimiz önemli parçalara yatırım yapmalısın. Elbette kırmızı rengi çok seviyorsun üstelik sene da çok yakışıyor ama sırf bu yüzden dolabının her tarafını kırmızı yaparsan hata edersin. Bu konu deri ceket için de geçerli.

Koç burcu erkeği olarak hareketli yapını durduramıyorsun ama hareketli olacağım diye sürekli salaş giyinirsen olmaz bu iş. Hatta salaş kıyafetlerinin üzerine geçirdiğin deri ceketin bile kurtarmaz seni. Peki, nasıl olacak diyorsan hemen anlatmaya hazırız. Bu kadar ön bilgi yeter, artık Koç burcu erkeğinin stili kodunu masaya yatırmaya hazırız. Sen de hazırsan başlıyoruz…

Takım Elbise

Erkeklerin olmazsa olmazı takım elbiseler senin için zorunluk değil aslında. O yüzden mümkün olduğunca ve çıkabildiğin kadar kuralların dışına çıkmaya çalışıyorsun. Bunu çoğunlukla slim fit, kısa paça ve renkli takım elbiseler ile yapmaya çalışıyorsun. Çok önemli gecelerde elbette siyah giymelisin ama diğer günler işin de izin veriyorsa renkli takımlar kendi kendine motive eden tavrını destekler. Eğer paçaların çok kısaysa spor ayakkabı tercih edebilirsin. Elbette çorapsız ve tişört giymek şartıyla.

Beyaz Gömlek

Her erkeğin dolabının demirbaşı olan beyaz gömlekler senin de vazgeçilmezin olmalı. Fakat sen genellikle beyaz gömlekleri yakasının en az üç düğmesini açarak giymeyi tercih ediyorsun. Bu senin kendini öne atmayı seven tavrından kaynaklanıyor. Rahatsız edici şekilde açmadığın sürece ve üzerine ceket giymediği sürece beyaz gömleği bu şekilde giyinmenin sakıncası yok. Fakat ceket giyersen o düğmeleri kapatmalı, takım elbise giyersen de kesinlikle ince kravatını takmalısın. Bu bir öneri değil, direktif!

Günlük Stili

Eğer çalışmıyorsan, özel bir davete de gitmeyeceksen senin üniforman belli. Hareketli yaşamının hızını kesmeyecek sweatshirtler, kot ceketler, spor ayakkabılar, bol ceketler ve atkılar kesinlikle vazgeçilmezin. Çoğunlukla boru paça ya da dar jean giymen de cabası… Eğer özel hayatında bu tarzdan daha şık giyiniyorsan yanlış yapıyorsun demektir.

Kırmızı Aşkı

Kırmızı hem Koç kadınının hem de erkeğinin vazgeçilmez rengi. Senin cesaretinin simgesi en canlı kırmızı. O yüzden de kırmızı rengi kullanmaktan hiç çekinmiyorsun. Hatta kırmızı pantolon moda olduğunda ilk giyenlerden birinin sen olduğunu da biliyoruz. Ayrıca inatçılığınla da uyuştuğu için de kırmızı seni ifade ediyor. Peki nasıl giyeceğini merak ediyor musun? Cevap gayet basit; kazak, tişört, polo yaka tişört veya pantolon olarak tercih etmelisin. Nadiren eğer kırmızısının tonu güzelse ayakkabı seçeneğinin de olduğunu unutma.

Jean Pantolon

Jean pantolon konusunda öncülük ettiğini söyleyebiliriz. Skinny jeanler kadınların tekelindeyken ilk deneyenlerden biri de Koç burcu erkekleri olmuştur. Ayrıca güçlü duruşunu simgelediği için de vazgeçmemen gereken bir model. Bunun yanında boru paça ve dar paça kot pantolonları da tercih edebilirsin. Renk olarak da siyah ve koyu lacivert favorin olmalı. Paçalar ise mümkün olduğunca bilekte bitmeli.

Vazgeçilmezi Deri Ceketler

Deri ceket ismin kadar seninle özdeşleşmiş bir parça. Eğer hala dolabında deri ceket yoksa burcundan şüphe etmelisin. Çünkü bizim bildiğimiz Koç burcu erkeklerinin dolaplarında kırmızı ve siyah başta olmak üzere en az iki tane deri ceket bulunuyor. Deri ceketleri mümkün olduğunca tişörtler ile giymelisin. Bu seni hem daha cesur hem de daha güçlü gösterir. Dürüst bir duruş sergilemek istersen de boğazlı kazaklar ile deneyebilirsin.

Olmazsa Olmaz Tişörtler

Her erkeğin dolabında bir sürü tişörtü vardır ama seninki kadar renk skalaları var mıdır bilemiyoruz. Beyaz ve siyah dışında kırmızı mutlaka, mavi, lacivert, koyu yeşil, bej ve gri dolabında en az iki tane olması gereken renkler. Hala eksikse bu yaz yapacağın alışveriş belli oldu demektir.

Şapka Merakı                                                                     

Fötr şapka ve bereler senin kış aylarında gizemli ve soğuk bir tavır göstermek istediğin zamanların tek kurtarıcısı. Çoğu erkek şapka takmayı sevmiyor fakat sen onlardan değilsin. Çünkü şapkanın bir erkeği ne kadar çekici yaptığından haberin var. O yüzden böyle bir fırsatı kaçırmıyorsun ve koyu ve canlı renklerde şapkaları dolabına ekliyorsun. Berelerin çok olduğu için onun için özel bir açıklama yapmıyoruz.

Ayakkabı Tercihi

Erkeklerin ayakkabı tercihlerinin genellikle aynı olduğu düşünülür fakat bu büyük bir yanlıştır. Mesela sen klasik rugan ayakkabı yerine çift tokalı kösele ayakkabıları tercih etmelisin. Bot konusunda salaş olanlara yer verdiğin kadar bağcıklı uzun modelleri de kullanabilirsin. Özellikle bu botları kısa paça jean pantolonların ile enfes bir tarzın olduğunu cümle aleme gösterebilirsin. Spor ayakkabı konusunda özgürsün. Bir adet bordo olanından da edin yeter.

Saç Stili

Saç stilin hem derli toplu hem de dağınık aslında. Kısa ama hafif karıştırılmış, hatta çoğu zaman yataktan yeni kalkmış gibi duran bir model yapıyorsun. Azıcık jöle sür ellerinle karıştır oldu bu iş. Fakat özel davetlerde ön tarafının muntazam olmasına da dikkat edecek kadar saçının duruşuna özen gösteriyorsun.

Ünlü Koç Burcu Erkekleri

Koç burcu erkeklerinin hepsinin kendine özgü bir çekicilikleri var. Romantik ve sakin gibi görünen ama aslında içi seni dışı beni yakar cinsinden bir çekicilik bu. Hepsi de aşırı güçlü karakterler olmasına rağmen çoğu da karakteristik bir biçimde yüz hatlarına sahip yakışıklılıkta… İşte bunlardan bazıları: Robert Downey Junior, Gary Oldman, Russel Crowe, Michael Fassbender, Kadir İnanır. Diğer ünlü Koç burcu erkekleri ise Yiğit Özşener, Okan Bayülgen, Yaşar, Cem Karaca, Heath Ledger, Arda Kural, Eddie Murphy, Emre Altuğ, Duncan James, Kadir Doğulu, Christopher Walken, Jackie Chan, Haluk Piyes, Yalın, Sergio Ramos ve Alec Baldwin’dir.

Tüm bu ünlülerin stillerine baktığımızda Koç burcunun en önemli parçalarını stiline yansıtan saçından ayakkabısına kadar ünlü oyuncu Michael Fassbender. O nedenle onun stilini mercek altına alıyoruz. Özel hayatında saçlarını karıştırıp çıktığı için, sürekli spor ayakkabı ya da bot ile gezindiği için, jean pantolonlarının hepsini dar paça tercih ettiği için, beyaz tişört ve deri cekete gereken önemi verdiği için eğer sen de Koç burcu erkeği isen Michael Fassbender’in stilini incelmelisin. Özel davetlerde ise tercih ettiği takım elbiseler çok özel bir ödül töreniyse mutlaka smokin oluyor fakat film galasıysa renkli ve slim fit modellerden vazgeçmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.